Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo16

Bizon Z050 problem w skrzyni biegów

Polecane posty

Pablo16    93

Mam problem który polega na tym że poprzedniemu właścicielowi kombajnu pękła część którą pospawał nie wiem niestety jak ja nazwać dlatego pod spodem umieszczam dwa zdjęcia i pytanie jest takie jak wyjąć tą część na której jest zaznaczone czerwonym okręgiem pęknięcie i jak wyjąć ten tryb który jest po prawej od części z pęknięciem??

post-4849-1215113485_thumb.jpg

post-4849-1215113517_thumb.jpg


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Troszke roboty bedziesz z tym miał  ale  dobrze że gardzieli  i podłogi nie masz  

 

Ta popekana  cześć  to obudowa łożyska mech różnicowego      żeby to zrobić  to  kombajn w góre  , pozdejmować koła  ,  poodkręcać  te koronowe  na  półosiach  i wysunąc je troche żeby  te durze koła dało rade na bok poodstawiać  

 

Wyjąć  wałki  z  drugiej strony  skrzyni  ,  hamulce  porozbierać  ,  i wysunąć  półosie z mechanizmu potem cały mech, róż .   trzeba rozkręcić  bo całego nie da rady wyjać   

 

Odrazu powymieniaj  sobie  stelity i ośki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

chyba sie nie obedzie bez zdemontowania wszystkich trybow widocznych na zdjeciu. ja w swoim Bizonie Z-050 mialem tez takie problemy ze skrzynia ale zamontowalem skrzynie od sieczkarni i juz wszystko trzyma prawie 10 lat bez zadnych klopotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

nie jest tak źle w tym roku rozbierałem skrzynie wyciągjąc tą obudowę bo urwał się wałek który w nią wchodzi wystarczy że zdejmiesz prawe koło wysuniesz pół oś przestawisz nieco duże koło zębate no i rozbierzesz hamulec z prawej strony i ci wszystko wyjdzie jak się sprężysz i masz części w domu to dasz radę w jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Rozebraliśmy bizona trochę bardziej niż były początkowe założenia bo te półośki co idą do hamulcy były wyrobione i był luz na łożyskach teraz już tylko po części do agrosu o będziemy składać :P

No a przy okazji powymienia się też simeringi


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompletną skrzynie biegów do Bizona Z056 do sprzedania ze zwolnicami i sprzęgłem. Brakuje tylko tarczy sprzęgłowej. podaję tel 503739674 oraz maila darekmaster90@o2.pl. Cena jaka mnie interesuje to 2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wysłałem Ci na priv adres do mojego chomika. Tam jest katalog do bizona.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Mam do Was pytanie przymierzam się do kupna Tm 190 z lat ok 2006. I w związku z tym ze będzie pracował w większości z mulczerem leśnym potrzebuje jeśli ktoś ma rozpiske prędkości na poszczególnych biegach w szczególności jazda do tył w zależności od skrzyni jaka jest zamontowana. Więc jeśli ktoś ma taką rozpiske proszę o wrzucenie.
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj