Skocz do zawartości

Zdjęcie

poronienia krów

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 17:45

poronienia krów aha czyli weterynarza nie wzywać na płukankę?. Tylko cierpliwe czekać na ruje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
poronienia krów Dzisiaj, 13:20
  •  

#22 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:36

poronienia krów A czy łożysko tez odeszło? Najlepiej aby weterynarz zbadał krowę przy jakiejś okazji, to na pewno nie zaszkodzi, a 20 zł to nie majątek, a płukanka moim zdaniem jest zbędna ( autopsja, ale może weterynarz wie lepiej , czasami :) )

#23 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 11:16

poronienia krów W tamtym roku krowa poroniła u nas w 7 miesiącu, po 3 miesiącach została zacielona ponownie wszystko było dobrze tylko przestała dawać mleko. Była zasuszona jakieś 7 miesięcy, w lipcu ocieliła się ciele duże i zdrowe ale 3 kanały mleczne zarosły tak że tylko jeden był drożny, było to nieuleczalne i poszła na rzeź. Tak że więcej nie będziemy ryzykować, lepiej odrazu sprzedać taką sztukę a wstawić nową na jej miejsce. A jeśli komuś zależy na takiej sztuce to radze doić ją jak najdłużej pomimo tego że będzie dawała litr mleka.

#24 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 12 grudzień 2008 - 15:54

poronienia krów A u nas ostatnio był taki przypadek , że krowa była już w 9 miesiącu podobna do ocielenia (nerwowa była już) ale wymie nie odpuściła i cielak zaczął wychodzić ale nie żywy był i po prostu już zaczął rozkładać się w krowie. Co się teraz dzieje z tym krowami...
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#25 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:48

poronienia krów Miałem podobny przypadek jak kolega, w maju dwa tygodnie przed terminem krowa się ocieliła, jeden cielak zaczął rozkładać się w środku a drugi był zdrowy tylko dość mały. Ale szybko nadrobił straty i teraz już nie różni się od rówieśników.

#26 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 07:35

poronienia krów

Odświeżam temat parę godzin temu krówka mi poroniła niestety, zdarzyło mi się to pierwszy raz w 5 miesiącu, i cielaczek cały był na zewnątrz ;) Mam pytanko czy taka krowa nadaje się dalej do trzymania i jeżeli tak to kiedy mam się spodziewać ruii?

Chciałbym się poradzić Was ponownie :P krówka poroniła mi w 7 miesiącu ciąży tzn wywaliła cielaczka w błonie po tygodniu powiedzmy był inseminator i przy okazji zrobił krówce płukankę i radzi aby ja jeszcze raz zrobić za jakiś czas. I w zawiązku z tym mam pytanko czy ponownie robić jeszcze jedna płukankę ? Czy raczej jest to niepotrzebne i czekać na ruje?

#27 Share Gaw

Gaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 08:15

poronienia krów Czekać na ruje i przyjrzeć się dokładnie śluzowi rujowemu. Jeśli będzie czysty to nie trzeba nic wlewać. Ja chyba poczekałbym do 2 rui i jeśli w śluzie byłyby kłaczki, smugi ropy, coś bym zapodał. Jak dużo masz tych poronień?

#28 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:17

poronienia krów W tym roku jedno i oby ostatnie ;) ale ok w sumie poczekam na druga ruje .

#29 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:59

poronienia krów Nie dawno krowa poroniła 2 miesiące po terminie kiedy braliśmy weterynarza żeby zbadał cielność mówił że jest cielna ale cielaka nie namacał i żeby czekać czas pokaże kiedy krowa zaczęła wydalać zesklaka pojawiła się tylko głowa więc wezwaliśmy weterynarza. Weterynarz powiązał zesklaka sznurkami za brzuch na wypadek urwania i go wyciągnęliśmy. Weterynarz mówił że płód zatrzymał się na 8 miesiącu i krowa wydaliła go na wskutek rui ale krowa już się nie zacieliła próbowaliśmy już 3 razy i nic więc pójdzie hamburgery.

#30 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 październik 2011 - 07:59

poronienia krów A ja mam taki problem moja krowa poroniła już 2 raz, nie wiem co się dzieję po około 3 dniach po inseminacji roni, wydala wielką kałuże krwi, będę dzwonił do weta niech zrobi jakąś płukankę albo coś, dodam tylko że ta sztuka przenosiła ostatnie cielę 3 tyg, i długo się wyprawiała, może już wtedy coś tam poszło nie tak czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 28 październik 2011 - 10:27

poronienia krów mozesz pwiedziec wet. zeby jej zrobił wlewke na utrzymanie zarodka u nas była kiedys taka jałowka tez i jak to zrobił to sie zacieliła ale pierwszy raz cieliła sie w wieku prawie 3 lat zapasła sie przechodziła 3tyg byla cesarka i wyszedł tak ch*j i tak ch*j pierwsza i ostatnia laktacja :(

#32 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 październik 2011 - 13:48

poronienia krów W moim przypadku krowa RW była pokryta SM to cieliczka na 3 tyg po terminie była bardzo mała. Najgorsze jest to że mamy ją już 4 rok i pierwszy raz takie cyrki przy zacielaniu, nigdy wcześniej żadna krowa nie roniła tak wcześnie.

#33 Share Proximka12

Proximka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Gospodarka/Sport/Muzyka

Napisany 31 październik 2011 - 19:13

poronienia krów Mi nie dawno poroniła jałówka w 5 mieśiącu w ciazy była od bardzo dobrej krowy, ważyła 560kg

#34 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 31 październik 2013 - 16:22

poronienia krów Witam . Odświeżę temat .
Dwa dni temu poroniła u mnie krowa ,najprawdopodobniej z powodu bliźniaczej ciąży . Krowa dopiero miesiąc stała sucho ,do prawidłowego wycielenie też pozostał jej miesiąc . Jak nie trudno się domyślić ,nie zrobiła też wymienia i jak na razie nie ma mleka (max 1.5 l na udój ) a jej wydajność to około 8000 tyś .
Mam takie pytanie do Was koleżanki ,koledzy . Czy jest szansa że ta krowa da mleko na przyzwoitym poziomie ? Teraz słabo je ,ponieważ jeszcze jest chora ( jest pod opieką weterynarza ) i nie zdążyłam jej przygotować do laktacji (przyzwyczaić do paszy ).
Czy ktoś z Was miała podobny przypadek i jak się to potoczyło dalej ?

#35 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 01 listopad 2013 - 16:02

poronienia krów Krowa która poroniła i nie była przygotowana do następnej laktacji to bedzie doiła, ale słabo. Ja bym na Twoim miejscu nie doił, zasuszył ponownie i niestety na rzeź.

#36 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 16:57

poronienia krów Domyślam się że mleka będzie znacznie mniej ,ale nie sprzedam jej ,ponieważ toby była dopiero druga jej laktacja . Z młoda na rzeź . Wyleczę ją i spróbuję zacielić .

#37 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 01 listopad 2013 - 17:58

poronienia krów pewnie ze będzie mleko dawać ta laktacja nie będzie na pewno rekordowa u mnie krowa poroniła znaczy sie chciała poronić ale kompilacje były i musieliśmy wyciągać cielaka nieżywego i spuchniętego wet mówił ze przyczyn poronień jest tyle ze nie był by wstanie ich wymienić dużo jest ciąży donoszonych bliźniaczych nie koniecznie to było powodem poronienia u mnie wet kazał jej płukankę po 12 dniach zrobić u mnie ta krowa na razie daje połowę tego co w tamtym roku a zaczynała od szklanki mleka tylko ze ona powinna być zasuszona wet mówił ze powinna sie poprawiać po czasie w którym powinna sie ocielić terminowo i normalnie zacielać kiedyś miałem sztukę co poroniła w dniu zasuszenia no i słabo dawała mleko już do końca i po porzuceniu 1 ruje dostała po 3 tygodniach zacielać chcieliśmy po około 2 miesiącach i nie było można jej zacielić dłuższy czas a krowa ta nigdy nie miała problemów z płodnością wręcz przeciwnie reguły raczej na to nie znajdziesz organizmy są rożne

#38 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 14:00

poronienia krów witam krowa zaczeła dziś od samego rana się cielić jest w 8 miesiącu poród trwa jak narazie nic nie wychodzi co zrobić ?
nigdy nie mielismy takiego przypadku .. krowa została zacielona za 2 razem czy jest możliwe ze zacieliła się za 1 razem ?

Edytowany przez 2xandrzej360, 13 grudzień 2013 - 14:06.

#39 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:54

poronienia krów Miałam podobny przypadek 2 mies. temu krowa zaczęła się kręcić wieczorem przyjechał wet i powiedział że szykuje się do zrzutki ale do rana się nie wycieliła więc było podejrzenie że to odymek i krowa sama go nie zbędzie więc rozerwałam wodnik i wyciągnęłam cielaka faktycznie był już lekko spuchnięty, radzę sprawdzić co się dzieje może być też zakręcony i krowa nie może go zbyć, a jak sam nie chcesz to wołaj wet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:36

poronienia krów był wet przeszlismy do działania wody i pechesz odeszły o godz 13 a o 18 wyciągnelismy zywego byczka rudego lm prawde powiedziawszy na nic już nie liczyłem ale jest byczek 8 miesięczny zbytnio nie wiadomo jak się z nim obchodzić no ale zobaczymy