nhcr

John Deere 7530

Polecane posty

nhcr    5

Witam. Chciał bym się troche dowiedziec o John Deere 7530. A więc interesuje mnie wszystko co wiecie, ale szczególnie interesuje mnie ile ma KM, ile kosztuje w mazowieckim(jeśli wiecie), jaką ma skrzynie biegów, jaki jest udźwig przedniego podnośnika, itp. Napiszcie tu też wasze opinie dotyczące tego modelu.

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

@nhcr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

180KM-203KM(tryb transportowy), cena ok.85tys. euro. Dostępne skrzynie: AutoPower, PowerQuad Plus i AutoQuad Plus, prędkość maksymalna 50km/h, ograniczona do 42km/h (homologacja). Silnik 6,8l, 6cyl. 4 zaworowy, sprężarka o zmiennej geometrii łopatek. Udźwig podnośnika na końcach haków: 90kN. (tylny podnośnik). Co do przodu to dołączam się do pytania, bo jeszcze do tego nie dotarłam. :P

 

Jak coś jeszcze to pisz. Przez rok zbierałam info o nim. :D Ja myślę, że jak brać to wersję E-Premium z generatorem prądu.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

pati trafiła na swoj żywioł :P 90 kn to ok 9 ton


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w przyblizeniu tak :P

natomiast co do generatora pradu to jakos nie widzi mi sie to :D poprostu za slaba moc wytwarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Już mam. Gdzieś przeczytałam, że można zawiesić obciążnik 900kg. :P A masa traktora bez dociążenia to 8.1t. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Odnośnie E-premium to mi się wydaje, że oszczędności są takie jakby się jeździło bez włączonej klimy i radia w normlanym ciągniku. Ktoś coś wie konkretnie?

 

Ile droższy jest taki ciągnik? Spokojnie chyba 4 tys EUR?

 

Przy ilu mth rocznie opłaca się w to inwestować? Mi się wydaje, że chyba lepiej jednak z biopaliwem eksperymentować.

 

Podobnie Leksus ma hybrydę. Napakowali pół bagażnika akumulatorów, zwiększyli jego masę :P i jadąć z emerycką werwą masz coś zaoszczędzić :D. buhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Już mam. Gdzieś przeczytałam, że można zawiesić obciążnik 900kg. :P A masa traktora bez dociążenia to 8.1t. :)

 

Ten 1150 kg również można zawiesić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Robertbara a jaki najcięzszy obciąznik może być, żeby tył niepodniósł się do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Taki na jaki pozwala konstrukcja i udżwig podnośnika i nośność przedniej ośi :P Trochę głupie to pytanie było

 

W sumie to te parametry można sobie odczytać na stronie JD


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Robertbara a jaki najcięzszy obciąznik może być, żeby tył niepodniósł się do góry

 

No pytanie na prawdę trochę głupie. Pomyśl jeśli założyłbyś tura to spokojnie 2,5 tony podnosisz bez unoszenia tyłu, na dodatek wysunięte do przodu jest bardziej.

 

Także ten 1150 kg to juz na prawdę jest wystarczające do 5 pługa z Packomatem lub innej ciężkiej maszyny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deidzi2d    0

Poszukuje informacji na temat Johna 7530 e-premium.

Jakby coś się znalazło prosze o maila: deidzi2d@o2.pl

Z góry dzięki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tym razem to ja potrzebuję pomocy. :)

 

Jak to jest z radarem w serii 7030 Premium, jak jest HMS to jest i radar, czy moze trzeba go dokupić jako opcję? Czy ktoś wie jakie dodatkowe funkcje ma HMS Plus? Ile świateł roboczych ma standardowe Premium? Czym różnią się między sobą zawory hydrauliki zewnętrznej o oznaczeniu 200, 300 350?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Bobek przymiarki do ciągnika <_< Jeśli tak polecam wyjazd do dilera, specyfikację zrobią i od razu będziesz miał jak na dłoni wyposażenie i ceny.Spojrzałem w specyfikację 7430 Premium którą robili mi jakiś czas temu i za 540 Euro jest HMS ale czy z radarem to już nie wiem, na moje to raczej bez.

200 utrzymują położenie dźwigni sterującej w położenie opuszczanie/podnoszenie do chwili jej ręcznego przestawienia. W 300 odbije dźwignia gdy np siłownik dojdzie do skrajnego położenia, z elektrycznymi zaworami montowane są bodajże standardowo 300 ki i takie też polecam. Nie wiem natomiast co mają dodatkowo 350.

Standardowo Premium ma tyle świateł co mój 6320 czyli obok drogowych 2 sztuki w masce, oraz po 4 z przodu i z tyłu kabiny.

 

O HMSie Plus napiszę potem bo muszę instrukcję od ciągnika poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstępnie mamy specyfikacje, ale jeszcze trzeba omówić szczegóły... Podzwonić, popytać itp.

 

W specyfikacji mamy wpisane w wyposażeniu specjalnym: opcja oświetlenia II: dodatkowo 2 reflektory przednie. Teraz pytanie czy tu chodzi o światła nad kierunkami(kod wyposażenia 9032, cena 162 €)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Z tymi światłami zawsze jest zamotanie.

U mnie mam kod 9033 i opcja oświetlenia III dwa przednie reflektory dachowe za 799 E czyli za nie też trzeba dopłacić <_<

9032 to pewnie te nad kierunkami.

 

HMS obsługuje blokadę mechanizmu różnicowego, przedni napęd, tylny TUZ, przedni WOM oraz tylni WOM oraz zawory hydrauliki.

HMS Plus ma ułatwioną edycję bo masz Command Center, w HMS I i II było to utrudnione.

 

Ogólnie jakie jeszcze wyposażenie wybrałeś, skrzynię i jaka cena wyjściowa, daleko do 100 tys euro netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No to wtedy cena 100 tys euro netto gwarantowana, u mnie wyszła prawie 110 tys euro netto i cenowo porównywalnie do nowego Fendta 818 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co mi mówił jakoś oblatany w temacie JD gość z Rol-bratu i z tego co widziałem siedząc w 6630 P, to HMS bez plusa też jest sterowany z CC.

 

Skrzynia AQP 40 EcoShift, TLS, gumy 600/65R28 i 650/75R38, stałe felgi, 3 pary zaworów E-SCV 300, 2 pary zaworów M-ICV, TUZ, Super DeLuxe Sitz (D22C) to bez grzania pupy, automat 9-pozycyjny 38mm. Z takim wypasem cena wyjściowa z cennika 100 k €.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Około 7k €. Różnica między 74, a 75 to 5k €.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Panowie a jak to jest z przekładniami bezstopniowymi w tych modelach, warto w nie zainwestować czy lepiej sobie odpuścić i spokojnie spać?? Z tego co widzę na stronie dilera to jest teraz promocja właśnie na AP i kosztowała by jedynie 1tyś zł (kosząca cena), ale raczej na pewno nie jest to podłokietnik. Dopiero jutro bd miał więcej informacji na ten temat.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

ja zamówiłem 7430 ale jeszcze w listopadzie z skrzynio bezstopniową i w marcu ma być zobaczymy jak to będzie chodziło

A może ktoś wie czy jak skrzynia będzie kosztowała 1tyś to euro też będzie liczone po 3.5 czy po średnim kursie NBP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Duzy1 napisz wyposażenie, jak możesz. :)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ciągnik 7430 - 6 CYL

Kabina PREMIUM PLUS

Przednia oś amortyzowana (TLS) z hamulcami

Stałe tylni felgi do opon o rozmiarze 650/75R38

Stale przednie felgi do opon o rozmiarze 600/65R28

AUTOPOWER 40 KM/H

Tylny WOM 540E/1000/1000E

3 gniazda sterowane elektrycznie

Super komfortowe siedzenie amortyzowane pneumatycznie (D42CP);

Skrętne przednie błotniki

Kabina amortyzowana PNEUMATYCZNO-HYDRAULICZNIE

Wyłącznik układu elektrycznego

Zestaw startu na zimna pogodę / 220 V

System podgrzewania paliwa

CLIMATRAK automatyczna kontrola temperatury

Opcja oświetlenia II: dodatkowo 2 reflektory

HMS

Separator oleju

Siedzenie pasażera z pasem bezpieczeństwa amortyzowane

Zestaw hamulców do przyczepy 1+2 LINIE

Zaczep transportowy, PITON FIX + kula

Zaczep transportowy automatyczny górny

Obciążniki 18 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

D42CP ma już grzane siedzisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj