Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 18:30

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? Mam takie pytanie. zamierzam kupić krokodyla do tura głównie do ładowania obornika i formowania pryzm z kiszonkami. I teraz mam takie pytanie czy mógłbym to samo zrobić wycinakiem szczękowym? używanego można kupić za podobne pieniądze a zastkosowanie było by o wiele wieksze. co o tym sądzicie? czy wycinak otwiera się tak szeroko jak krokodyl?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 03 lipiec 2008 - 18:35

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? a co ty chcesz wycinakiem gnoj ladowac

#3 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:16

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? no naprzykład

#4 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:21

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? Niewiem mi sie jakos niewidzi ladowanie makaronu wycinakiem polecil bym jednak krokodyla a najlepiej kupic to i to krokodylem zaladujesz obornik i uformujesz pryzme a wycinakiem wytniesz sobie kiszonki

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:42

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? heh no właśnie sęk w tym że na to i na to mnie nie stać:P kukurydze wezmę i krokodylkiem ale niczego innego już nie. nawet bardziej przydał by mi się wycinak bo obornik ładuje tylko 2 razy w roku a kiszonke codzien. Może ktoś używa do ładowania takiego wycinaka? Przecież budowa praktycznie taka sama tylko zamiast wideł opuszczał by sie nóż

#6 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:49

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? z drugiej strony to moze byc nieglupi pomysl z tym wycinakiem budowa malo sie rozni od krokodyla

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 03 lipiec 2008 - 21:29

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? A ja bym ci polecił obydwa:)

Każda rzecz ma swoje własne przeznaczenie jedna służy do tego a druga to tamtego. Osobiście użytkuję krokodyla na tura, i obornik ładuje ładnie ale do kiszonki nie polecam. Krokodyl zamiast ładnie wycinać to tylko wyrywa kiszonkę z pryzmy która poprzez takie naruszenie szybko się psuje

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:34

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? nie no ja wiem że dobrze by było i to i to mieć. Do kiszonki to sam wiem że zabardzo by to nie szło. Bo tak mam wycinak ale taki do ciągnika na tuz ale tamtego by się sprzedało bo ten jest wygodniejszy ale z drugiej strony nie opłacało by mi si kupować i tego i tego jak już wycinak mam. Oprócz tego co drugi dzien podrzucam obornik z wyciągu i przywoże belke z sianokiszonka więc musial bym osprzęt zmieniać 3 razy dziennie a tego nie chce mi sie robic

#9 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:39

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? to lepiej juz kupic krokodyla jak masz ten wycinak po co sie caly czas przeczepiac

#10 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:47

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? to juz lepiej nie sprzedawaj tego wycinaka co masz tylko z przodu mjej krokodyla a z tyłu wycinak

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 21:12

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? nie wiem jakiego masz Tura, na jakim ciągniku, ale taki wycinak szczękowy o szer 1,6m waży ok 500kg, więc to już dość duże obciążenie, do tego siłowniki w wycinaku są bardzo dużych rozmiarów, co sie wiąże z dłuższym czasem zamykania i otwierania...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 lipiec 2008 - 15:35

Czy wycinak szczękowy zastąpi krokodylka? No własnie ten czas zamykania też mnie niepokoi przy ładowaniu obornika by się sporo schodziło. Mam tura na pronarze ŁC-1650 więc o udźwig nie ma problemu. Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Może kupie wycinaka szczękowego, dorobie sobie górne widły i mniejsze siłowniki i do ładowania obornika będę poprostu zmieniał szczękę na widły. Taka zmiana nie zajmie więcej niż 15 min a te 2 razy w ruku jakoś przezyje :P Ale to jeszcze sprawa do przemyślenia