Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gaśnice w kombajnach

108 odpowiedzi na ten temat

#1 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 16:50

Gaśnice w kombajnach Czyli jakie gaśnice powinny być w kombajnie i czego po nich powinniśmy oczekiwać. Jak używać w sytuacjach kryzysowych.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gaśnice w kombajnach Dzisiaj, 11:58
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:42

Gaśnice w kombajnach Ja w kombajnie mam dwie gasnice po 6 kg i jedna 2 kg. Jedna 6 kg umieszczona jest z tylu kombajnu, druga 6 kg mam pomiedzy schodami do kabiny a kabina (jest jeszcze miejsce na druga ale ja mam je wolne) a mala 2 kg jest w kabinie. Ja mysle ze powinnismy oczekiwac po nich prawidlowego dzialania podczas jakies nieprzyjemnej sprawy... :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:54

Gaśnice w kombajnach Najpierw to trzeba zacząc od tego kto ma gasnice w swoim kombajnie. Moze w tych nowszych tak, ale w straszych kombajnach gasnica to jest bardzo zadki okaz :P A nawet gdy jest, to 20-30 lat nie sprawdzana wiec na pewno nie ma swoich własciwosci i nie wiem czy by cos pomogla :D

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:57

Gaśnice w kombajnach No to ja sie pochwale, u mnie w Bizonie i w ogóle w ciągnikach mam sprawne i co rok sprawdzane gaśnice :P Lepiej dmuchać na zimne

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 18:04

Gaśnice w kombajnach Jak Cie zycie nauczyło ze to masz :P

Tak trzymaj!

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#6 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 18:05

Gaśnice w kombajnach U mnie jest tak samo jak u @lysegorolnika. Co roku sa sprawdzane wszystkiego gasnice z gospodarstwa
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#7 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:00

Gaśnice w kombajnach Gaśnica w kombajnie powinna być podstawą, niestety jeden kombajnista u nas 3 lata temu o tym chyba zapomniał i 1ha poszło z wiatrem, na dodatek był to najlepszy kawałek ziemi, najlepszy plon...

#8 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:32

Gaśnice w kombajnach OT u nas w tamtym roku spalił sie new holland z tych starszych 80**
sam silnik a w te same żniwa zaczeły im sie palić plewy na silniku i leciał taki biały dym a oni sobie jadom
w pewnym momencie zobaczyli to i zjechał z pola pod obore i zlał to wszystko wodą
(zapomniałem jeszcze dodać że jeżdził ten gościu po pijaku i t te same żniwa zgioł rure)

a innemu gościowi dwa lata temu spalił sie 1 ha zboża niepamientam jaki rodzaj

ja w kombajnie mam w kabinie 2x 1 kilowom gaśnice i z tyłu 10kg
a do tego woże jeszcze 2 bańki wody po 5 l (zawsze sie przyda czy do umycia sie czydo gaszenia)

#9 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 06:21

Gaśnice w kombajnach ja w swoim zawsze mam sprawdzane 2 gasice po 6kg. kilka lat wstecz jak kosił ojciec to mu pas na młocarni zaczęły sie palic i dobrze że były gasnice pod reką

#10 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:48

Gaśnice w kombajnach Gaśnice powinny być na kombajnie, tym bardziej, że miejsc zapalnych jest sporo, w bizonach to przede wszystkim hamulce, elektryka, silnik, i wytrząsacze (zresztą jest tego więcej), dlatego na swoim mam dużą gaśnice CO2, jedną proszkową do elektryki i dwie duże bańki z wodą (na wszelki wypadek).
Na szczęście odpukać w moim bizonie nie było konieczności ich używania, chociaż raz już tliły się plewy na hamulcach.... w zasadzie czy maszyna się zapali czy nie dużo zależy od kombajnisty i obsługi sprzętu (bezwarunkowo należy dbać o czyszczenie sprzętu).
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 08:43

Gaśnice w kombajnach A ma ktos gdzies moze jakis przepis czy cos o gasnicach w kombajnie?? Moze jest takie cos?? :P

#12 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 15:22

Gaśnice w kombajnach Ja mam jak narazie jedną 2kg gaśnice, zakupimy jeszcze jedną 6kg i sie zastanawiam czy może dwóch 6kg nie kupić ?

KS Falubaz

#13 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 15:51

Gaśnice w kombajnach kup dwie moze sie kiedyś zwrucić, oby nie musiało...jedną do kabiny a drugą z tyłu i bedziesz juz troche spokojniejszy

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#14 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 lipiec 2008 - 20:28

Gaśnice w kombajnach Ja wożę 2 gasnice 2 kg w kabinie i 6kg CO2 z tyłu kombajnu.

Raz zapalił mi się Bizon od pasów jezdnych (rozleciała się przekładnia bezstopniowa a chciałem skończyc kosić i pasy tak się nagrzały, że zapaliły plewy pod klapą dobrze że miałem dużo wody do picia bo wtedy gasnic nie woziłem)

Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez przynajmniej 2 gasnic.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#15 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 06 lipiec 2008 - 07:28

Gaśnice w kombajnach Według przepisów kombajn powinien być wyposażony w conajmniej dwie gaśnice proszkowe o masie conajmniej 6 kg. Jedna w kabinie kombajnisty druga z tyłu do gaszenia rżyska lub kombajnu od dołu.
Woda czy CO2 nie są dobre do gaszenia silnika bo można uszkodzić rozgrzany silnik a proszek gasi bez uszkodzeń. Dodam że gaśnice proszkowe powinny być sprawdzone. Jeżeli się ja potrząsa to powinno być słychać jak proszek się przemieszcza.

#16 Share chudy100

chudy100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 07:41

Gaśnice w kombajnach U nas w tym roku zostały zakupione 2 gaśnice proszkowe. 1x2kg i 1x6kg ta pierwsza jest w kabinie a druga z tyłu.
Było to konieczne bo kupiony kombajn ich nie miał.
odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

#17 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 06 lipiec 2008 - 07:50

Gaśnice w kombajnach Ja od dawna pracuję przy wypadkach w rolnictwie i mam dla wszystkich kilka prostych rad:
1. Ubranie przylagające do ciała, pozapinane bez luźnych części typu troczki, sznurki czy kaptury.
2. Śpiesz się powoli!
3. Jak wysiadasz z ciągnika wyłącz silnik i napęd na wałek.
4. Awarie usuwaj przy wyłączonym napędzie.
5. Nie przewoź pasażerów na pomostach, dyszlach belkach czy załadowanych a nawet pustych przyczepach.
Przestrzegając tych pięciu zasad masz szansę uniknąć 98% wypadków.
Pracujcie bezpiecznie !
Rachunek za głupotę w czasie pracy płacisz TY!

#18 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 09:36

Gaśnice w kombajnach u sąsiada na pou spalił się clas czteroletni 98 (chyba )to było jakoś dwa lata temu. Zanim przyjechała straż to nie wiele z niego zostało. Notabene clas też znajomego. Niby ubezpieczony niby uznali a i tak cholerne straty a najgorsze żę to było w sumie przed żniwami :P. Mi zapalił się rekord ale na gospodarstwie. Szybko ugaszony pare kabelków tylko było do wymiany. Takze trzeba siepilnować.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#19 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 15:16

Gaśnice w kombajnach A wiecie co ja wam powiem. Wy te gaśnice wsadzcie sobie gdzie chcecie. W srode kosze swoim rekordem, a 2 pola dalej kosił mój najlepszy przyjaciel fotschrittem 524 MDW w idealnym stanie. Patrze na jego pole to tak jakby się coś kurzyło, pomyśleałem że pewnie sypie i dlatego tak kurzy, odjechałem 5 m i popatrzałem się jeszcze a tam patrze Pali Się!!! To ja szybko w DF i buta. Zajeźdzam bierzemy gaśnice i gasimy jak z jednej strony zlikfidujesz ogień to z drugiej się pojawi. Ja szybko na ciągnik i pchałem go na zaorane pole, niedało się. Zanim straż przyjechała to sie w połowie spalił. Koledzy wielka tragedia a w dodatku chciałem ten kombajn kiedyś kupic. Więc ubezpieczajcie swoje maszyny bo w 15 min. możecie stracić cały dorobek życia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 sierpień 2008 - 19:38

Gaśnice w kombajnach Masz racje, że jak się dobrze zapali, to żadna gaśnica nie pomoże. Przy kombajnie mam 2 gaśnice- 6kg i 2kg. W Ursusie 4514 mam 1kg. W żniwa dodatkowo w kombajnie worze szpadel, bo ziemia też dobrze gasi ;). Dodatkowym zabezpieczeniem jest jeszcze C 360 z przypiętym pługiem. Stoi zawsze przy młóconym polu aby w razie wypadku szybko oborać pole aby reszta zboża lub słomy nie poszła z dymem.
@keram7719 to prawda, że czysty kombajn to podstawa dlatego zawsze rano przed wyjazdem staram się dokładnie wydmuchać sprężonym powietrzem przedział silnikowy, pasy, napinacze itp.