Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gaśnice w kombajnach

108 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 maj 2009 - 13:35

Gaśnice w kombajnach na ten temat się nie wypowiem bo dokładnie nie wiem ale np temperatura tez swoje może robić a gaśnice na kombajnie w pełnym nasłonecznieniu jeżdżą...no i m.in. dlatego są czasookresy po których gaśnica musi przejść badania
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gaśnice w kombajnach Dzisiaj, 22:57
  •  

#42 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 maj 2009 - 14:00

Gaśnice w kombajnach

no dokładnie ursus posłużył jako dobry przykład :) to trochę by była za droga zabawa ale jakbyś spróbował zagasić ognisko gaśnicą proszkową to byś zobaczył jaki byłby efekt-żaden!!u mnie na szkole dużo prowadzą kursów inspektorów ppoż i ludzie sie dziwią jak nieskuteczna jest gaśnica proszkowa jak podpalimy im kilka desek. Ale jak pisałem wcześniej wszystko ma wady i zalety w zależności do gaszenia czego użyjemy. Gaśnice należy mieć!!

Gasnica proszkowa to mozna zagasic np paliwo jak sie pali, bo proszkowa podczas gaszenia robi zadyme i odcina tlen od ognia i dlatego tlumi ogien. :)

Dobra gasnica proszkowa mozesz tez zgasic zbiornik nawet 1kilogramowa (zbiornik metr na metr pali sie w nim 10litrow BENZYNY i 5litrow wody) i juz wiecej sie nie zapali :)

A w kombajnie tez moze ale tylko na chwilke ztlumic palaca sie slome ale zar pozostaje i od nowa zaczyna sie palic. :)

Proszkowa jest tylko dobra na paliwo. :)

A do kombajna w upalne dni to najlepsza jest tylko sniegowa (bo ona gasi i chlodzi) Chyba ze deteor i woda i robic piane :)
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#43 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 02 maj 2009 - 14:38

Gaśnice w kombajnach nie do końca tak działa proszkowa :) wyłapuje wolne rodniki które podtrzymują proces spalania o powietrze odcina dopiero położona warstwa proszku na palącym się materiale. "Zadymę" o której piszesz robi śniegówka :) wody do paliwa nie radzę stosować!!
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#44 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:21

Gaśnice w kombajnach Ja raz pomagałem gasic Claas Dominatora (nie pamietam numeru) ale moje 2 gaśnice nie pomogły jakby nie sąsiad ze swoimi dwoma i 2 gośc z jedną to by się kombajn spalił takiemu kolesiowi.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#45 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 maj 2009 - 15:31

Gaśnice w kombajnach Swego czasu ja mieliśmy 3 bizony to każdy woził po 3 gaśnice, po jednej dużej pianowej i dwie proszkowe, proszkowe były po małej takiej 2kg proszku i dużej ale nie pamiętam ile w nią wchodziło, a jak zapalił się kombajn to wszystkie poszły do gaszenia i ledwie poradziły, na kilka zapaleń tylko raz wyglądało to poważnie naogół jedna porządna proszkowa ugasi szybko zauważony ogień, dodam że tylko raz była to wina zatartego łożyska wszystkie inna to wina człowieka typu kiep w gardzieli albo zabawa w elektryka
Jak za późno zobaczy się ogień to trzeba mieć szczęście i pomoc żeby coś ze sprzętu uratować

#46 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 maj 2009 - 15:44

Gaśnice w kombajnach Jak sie okazuje takie 3 gaśnice to podstawa dobrze by było żeby miały po 6 kg ale to już większy koszt no i taką mniejszą łatwiej zamontować zawsze można z drugiego pojazdu wziąć(jak jest)...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#47 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 06 maj 2009 - 17:31

Gaśnice w kombajnach Ja przy kombajnie zawsze mam jedną dużą gaśnicę i około 30l wody w bańkach ;),i przez 3 sezony ubezpieczałem kombajn czy jest temat o "Czy ubezpieczacie swoje kombajny na czas żniw" bo jak nie to można taki temat założyć".
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#48 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:57

Gaśnice w kombajnach O ubezpieczaniu maszyn na czas żniw już wcześniej pisałem i namawiam wszystkich!! składka wyniesie małe pieniądze ale w razie nieszczęścia zwróci choć większą część maszyny
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#49 Share AdamFarmer95

AdamFarmer95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:06

Gaśnice w kombajnach Ja w kombajnie mam 3 gaśnice 20kg 10 kg i 2kg ale jak narazie naszczęscie nie były potrzebne i niech tak pozostanie

#50 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1071 postów

Gaśnice w kombajnach Pożar w kombajnach z silnikiem diesla to nic w porownaniu z pożarem tych starych z silnikiem benzynowym tam jak zbiornik wybuchnie to dopiero się pali na szczęście już coraz mniej jest tkaich maszyn

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Gaśnice w kombajnach Dokładnie wtedy można pracować spokojnie,w ostatnie żniwa palił się bizon i nie był ubezpieczony właściciel gasił i sam się mocno poparzył.Ja staram się zawsze ubezpieczać lepiej dmuchać na zimne.

#52 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:49

Gaśnice w kombajnach @AdamFarmer95 powiem Ci że jesteś solidnie zabezpieczony i tak POWINNO BYĆ!!oby to nigdy się nie przydało. @nasil90 zbiorniki to wybuchają w amerykańskich filmach ;) poważnie to jest mit(no są przypadki że jak jest prawie pusty zbiornik to wtedy może zassać płomień i wybuchnąć ale to rzadko kiedy) generalnie jest tak że zbiornik sie przepali lub przewody to wyleje się paliwo i się spali a że będzie go dużo to intensywnie. Ale nigdy zbiornik zawierający (powiedzmy te 20%) paliwa nie wybuchnie.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#53 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 06 maj 2009 - 21:10

Gaśnice w kombajnach Miałem już 3 przypadki jak kombajn się zapalił, wystarczyła iskierka z alternatora i cały silnik po chwili był w płomieniach miałem 2 gaśnice ale oczywiście ja kolega tommy66692 wcześniej nadmienił stare i przeterminowane "mądry polak po szkodzie" na szczęście wszystko się dobrze skończyło a gaśnice teraz wszystkie sprawne i z przeglądem.

#54 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 maj 2009 - 19:57

Gaśnice w kombajnach Dziś specjalnie na zajęciach z gaśnicami z taką jedną grupą zmierzyłem czas działania 2 gaśnic 2kg i 6kg... Wg mojego stopera 2 kg działała 6s a 6 kg 10s!!! oczywiście przy stałym podawaniu środka
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#55 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 07 maj 2009 - 20:00

Gaśnice w kombajnach No to już 10 sekund troche czasu jest ;) choć jak na 2 kg to też nieźle :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#56 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 maj 2009 - 20:08

Gaśnice w kombajnach Jak w komorze silnika to dasz rade ale jak pójdzie w słomę to raczej już po ptakach ;) proszek nie odbiera ciepła od palącego się materiału więc jak pali się ciało stałe to ono cały czas ma skumulowaną w sobie energię i po chwili płomień pojawia się z powrotem...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#57 Share dawid16

dawid16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 maj 2009 - 20:27

Gaśnice w kombajnach A jak jest z tym ubezpieczeniem? Czy musimy okaszac jakies dokumenty typu faktura zakupu badz umowa? Czy ubezpieczenie obejmuje tez wypadki na polu? Słyszalem, ze tylko w miejscu postoju maszyny.

#58 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 maj 2009 - 20:41

Gaśnice w kombajnach Gaśnica w kombajnie potrzebna rzecz, to samo dotyczy prasy do słomy. ;)

Ale nie mniej ważne jest dobre ubezpieczenie maszyn, na prawdę to nie kosztuje dużo a może zaoszczędzić Wam wiele niemiłych chwil. I trzeba czytać od czego się ubezpiecza, czy dobrze podpisano umowę.
No a jeśli złe już się stanie to zaciągać pas i nie dać się firmom ubezpieczeniowym bo oni tylko żerują, aby nie wypłacić kasy :P

#59 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 maj 2009 - 20:52

Gaśnice w kombajnach @dawid16 mam zamiar ubezpieczyć prasę na okres żniw więc jak pójdę to się wypytam co i jak z tym ubezpieczeniem
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 08 maj 2009 - 06:39

Gaśnice w kombajnach Nie pamiętam już dokładnie ale 2 sezony temu płaciliśmy w PZU 250zł.