Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompa do paliwa

110 odpowiedzi na ten temat

#81 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:06

pompa do paliwa mysle ze da rade, bo jak go podłaczyłem i na sucho probowalem zachamowac przykladajac plaskownik to ciezko bylo zeby choc troche go spowolnić, a jeszcze pytanie jak w tej pompie podlaczyc wąż do zasysania? bo tam nie ma zadnego gwintu, wbilem tylko kawalek rurki owinietej gumą, i siedzi dość sztywno tylko nie wiem na jak długo to wytrzyma, no i czybedzie wystarczająco szczelne takie polaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompa do paliwa Dzisiaj, 15:52
  •  

#82 Share GazoMichal

GazoMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:18

pompa do paliwa Witam. Potrzebowałem małej, przenośnej, zamozasycającej pomy do ON, zasilanej z 220 volt. Nie interesowała mnie zbyt duża wydajność, poniewaz nie chcialem stosować pistoletu odbijającego. Wiadomo chodziło o fundusze - miało być tanio. Założenie spełniłem w prosty sposób. Silnik od pralki - mały, lekki, cichy na 220 volt, z gotowym kołem pasowym. Pompa - proponuję odwiedzić szrot i kupić pompke od wspomagania kierowniczego. U mnie Opel Omega A. Pompka bedzie miała już oczywiście koło pasowe na pasek identyczny lub prawie identyczny (co i tak w praktyce nie robi różnicy) jak we wspomnianym wyżej silniku od pralki. Zapodać ramkę pod silnik i pompkę, połączyć paskiem klinowym i gotowe. W pompce musimy zrobić mały tuning, tzn. zwiększyć (rozwiercić) otwory w śrubach króćców oraz samym wężyku ciśnieniowym. Nie ma z tym żadnego problemu. Zabieg ten spowoduje obniżenie ciśnienia na pompce co w tym przypadku jest porządane. Do takiego układu podłączyłem włącznik i kabel zasilający oraz na istniejące króćce założyłem wąż ogrodowy zbrojony. Wydajność około 4minut dla bańki 30 litrowej, co powoduje, że nie potrzeba pistoletu samoodbijającego. Zasysanie nawet z 4m. Pozdrawiam

#83 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:29

pompa do paliwa a mam takie pytanie czy montowaliście do swoich pomp jakieś liczniki litrów pozakładane? bo chciałbym do swojej coś takiego skombinować żeby wiedzieć ile zalałem...

#84 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 12:00

pompa do paliwa @spradni21 tez wbilrm rurke, tylko w waz, niestety jakos nie mam czasu aby dokaczyc dzielo, rurka trzyma sie dosc mocna, mysle ze jesli dobrze osadzisz nie bedzie problemow

Polska B

#85 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 16:04

pompa do paliwa @izydor6280 no jakoś udało się wbic i na to naciagnąć wąż ale jestem po testach, albo te 320 obrotow to jest za mało dla tej pompy albo pompa jest zwalona, bo nic nie zaciaga nic zupełnie... może pompy od C-360 nie zaciągają same? w koncu one są zalane całe olejem w ciagniku..

#86 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 16:43

pompa do paliwa powinna zaciagnac, sproboj zaslepic te dwa otwory w deklu, czesto ludzie gwintuja ten dekiel i wkrecaja sruby, pod tym taklem sa dwa oringi, moze ktorys walniety

Polska B

#87 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:12

pompa do paliwa hmm, brak jednego oringu moze być przyczyną? chyba ktos mial z nia wczesniej doczynienia bo nie ma jednego oringu, sproboje jeszcze zatkać te otwory po obu stronach, a jak nie to nici z pompy paliwowej...

#88 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:50

pompa do paliwa tak, bez oringu nie pojedzie
zaslep tam fdzie go nie ma i bedzie ciagnac

Polska B

#89 Share spradni21

spradni21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 15:23

pompa do paliwa przerobiłem wszystko na pasek klinowy tak ze pompa ma większe obroty ale dalej nie chce zaciągnąć paliwa, czuć ze ciągnie powietrze jak przyłożę palec ale jednak chyba za słabo żeby zaciągnąć paliwo. zaślepiłem wszystkie 3 otwory po bokach ale nic nie pomogło, spróbuje jeszcze dokupić ten oring, i pytanie czy jak będę przykręcał pokrywę tej pompy to czy warto smarować ją silikonem jeszcze czy tego się nie smaruje?

#90 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:01

pompa do paliwa nie zaszkodzi, ale nie widze takiej potrzeby
moze najpierw ja zalej, nastepnym razem moze zalapie

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 09:44

pompa do paliwa

Doradcie jak mini CPN wybrać taki ze wzmacnianymi wężami i silnikiem 600W ( http://allegro.pl/cp...2464086669.html ) czy tańszy, gorsze węże, a silnik 2000W? (bo coś mi sie wydaje że te 2000W jest przereklamowane)

Trochę dawno pisałes ale mam nadzieję że nie kupiłeś. Byłem u gościa co mi przelewał paliwo i koleś musiał zalewać tą pompę i wydajność na poziomie mojej pompki z c330. Jak zobaczył moją pompę i zobaczył jak zasysa to załował ze kupił dziadostwo. Jest na stronie w necie producent i oferent akcesoriów CPN i ma zbiorniki itp- wystawia aukcje na allegro. Jak wejdziecie na stronę tego sprzedawcy to jest zakładka CHIŃSKIE POMPY BEZ GWARANCJI.
A po zajrzeniu do tej kategorii ujrzałem ową pompę z allegro i pisze:
- BEZ GWARANCJI
- BEZ CZĘŚCI ZAMIENNYCH
- PRODUKCJI CHIŃSKIEJ
Dlatego przestrzegam, sam miałem brać taką pompę ale jak zobaczyłem co potrafi na żywo i opis na tej stronie w necie to apetyt na nią mi odjęło.

#92 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:12

pompa do paliwa

Doradcie jak mini CPN wybrać taki ze wzmacnianymi wężami i silnikiem 600W ( http://allegro.pl/cp...2464086669.html ) czy tańszy, gorsze węże, a silnik 2000W? (bo coś mi sie wydaje że te 2000W jest przereklamowane)

Kupiłem tą ze wzmacnianymi wężami- szkoda wydawać większe pieniądze lepiej kupić tańszą z gorszymi wężami a później dokupić węże. Te niby mocniejsze przewody to taki badziew że szkoda gadać. Sama pompa i pistolet samoodbijający ok. i na pewno lepsza niż skonstruowana z pompy hydr.

#93 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 13 grudzień 2012 - 20:08

pompa do paliwa Pompę samozasysającą do paliwa można zrobić z pompki do pralki pomimo że ta pompa nie jest samozasysająca. Jeszcze nie udowodniłem tego ale pomysł jest taki aby do strony ssawnej pompki zamomtować kawałek węża a na końcu węża zawór zwrotny z koszem ssawnym(w zależności od wysokości zbiornika w jakim przechowywujemy paliwo należy dobrać wąż odpowiedniej długości co ma działać w taki sposób że jak ustawimy pompę nad wlewem zbiornika to spód kosza ssawnego powinien dotykać do dna zbiornika) . Wylot pompy tez połaczyć z wężem tak aby na pewnym odcinku tuż za pompą wąż znajdował się wyżej niż silnik co ma utrzymać zalane łopatki. Zasada działania jest taka by zaciągnąć ustami paliwo do zalania pompy (zawór zwrotny utrzyma odpowiedni poziom i zapobiegnie cofnięciu cię cieczy z powrotem do zbiornika) póżniej uruchamiamy pompę i paliwko leci. Należałoby być ostrożnym podczas przekładania pompy z jednego zbiornika na drugi by nie dopuścić do spłynięcia paliwa zkomory z wiatraczkiem bo bedziemy znowu wciągać paliwo ustami :wacko:
Pompa pralki ma wydajność 20-25 l/min co powinno w zupełności wystarczyć B)

Opcjonalnie pompę samozasysającą do paliwa dałody się również zrobić z pompy ręcznej z korbką i silnika indukcyjnego z pralki (podłączając pompę z silnikiem na wspólnym wale jakimś sprzęgłem zrobionym z wężyka gumowego ) przy czym nalezy pamiętać aby silnik podłączyć na wolne obroty (około 400 obr / min a pod obciążeniem spadną jeszcze troszeczke) i odpowiedni kierunek obrotów ;)

Edytowany przez konteno, 13 grudzień 2012 - 20:28.

#94 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:03

pompa do paliwa Założyłem temat ponieważ szukam pompki do paliwa która pomoże mi nalewać paliwo z beczek do zbiorników. Będę bardzo wdzięczny jak podacie linki z takimi pompkami. Oczywiście jakich też używacie?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 11 luty 2013 - 23:32.

#95 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:15

pompa do paliwa http://allegro.pl/cp...2960124920.html
Ja posiadam coś takiego z filtrem F1 i pistoletem P6, fajna sprawa jak dużo tankujesz :rolleyes:

:) :)

#96 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 12 luty 2013 - 08:40

pompa do paliwa Lub tańsza wersja http://allegro.pl/li...=OMNIGENA oleju http://allegro.pl/dy...3014400194.html
Lub wykonać coś w własnym zakresie jak część użytkowników.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#97 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:20

pompa do paliwa Da sie zrobic pompe do paliwa z kazdej pompy od hydrauliki? Mam 2 od zetroa i jedno chyba od c360, z tych zetoroskich wystaje taki frezowany wałek macie jakies pomysł jak je połączyc z silnikiem?

#98 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:23

pompa do paliwa Kawałek węża zbrojonego na silnik i frez dopasuj zaciśnij opaskami i tyle.Kawałek deski przykręć silnik i dorób mocowanie do pompy żeby wałki były równolegle.

Edytowany przez balcerek1, 19 luty 2013 - 16:25.

#99 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:41

pompa do paliwa a obroty będą wystarczające i nie za duże??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:54

pompa do paliwa Najlepszy będzie silnik 1450 obr/min
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie