Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompa do paliwa

110 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 11:56

pompa do paliwa Witam, mam problem ze skonstruowaniem takiej pompy. Mam starą pompę od hydrauliki C-360, pompę od ładowacza troll, oraz pompę od blokady mechanizmu różnicowego od MTZ. Próbowałem już wszystkich tych pomp i żadna nie chce mi zasysać paliwa z beczki. Myślę już nawet nad zakupem jakiejś pompy, macie może pomysł jaka pompa (niedroga) nadawałby się do tego (chodzi głównie o samoczynne zasysanie)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompa do paliwa Dzisiaj, 16:20
  •  

#22 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:28

pompa do paliwa ja używam do pompowania oleju napędowego właśnie pompy od C-360. Na początku miałem używaną i było tak jak w Twoim przypadku- pompa nie chciała zassać. Później kupiłem nową pompę i jest ok. Współpracuje ona z silnikiem jednofazowym o mocy 0,55KW

#23 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:12

pompa do paliwa Zakup nowej pompy do hydrauliki to już dość spory wydatek. Ile ma obrotów ten silnik i jaką masz wydajność (ile litrów na min czy sec) przy tej pompie? Walczę jeszcze z tą pompą od trola i zauważyłem że jest szczelniejsza jeżeli chodzi w odwrotną stronę, i moje pytanie - czy ta pompa może pracować w odwrotną stronę?

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:34

pompa do paliwa w odwrotną stronę jak będzie pracować to smarowania nie będzie jak jest na tulejkach bo one mają taki zwój jak na śrubach gwint ale jak pompuje to niemasz co żałować nie będzie dużo pracować, najwyżej padnie w końcu i tak do niczego nie wykorzystasz
jeśzcze może być na łożyskach igiełkowych to im kierunek nie przeszkadza

#25 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:52

pompa do paliwa Dokładnie to jest to taka pompa

#26 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:15

pompa do paliwa polecam Ci pompe od hydrauliki od c-330, naprawde, masz mocowanie do podstawy na 4 uszach, no i łatwo sprzegnac tą pompe z silnikiem elektrycznym , bo pasuje na oske od niej, koło pasowe od alternatora fiatowskiego, albo połaczyc jak u mnie tzn oske z silnika z oska pompy polaczylem grubym wezem i zacisnałem opaski na tych wężachi tak chodzi dwa lata ;)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#27 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 10:51

pompa do paliwa może być pompa od C-330, tylko przy sprzęganiu jej z silnikiem nie polecam koła pasowego i paska, ponieważ wtedy powstaje napór na tulejki pompy, a to w znacznym stopniu skraca żywotność. Najlepiej połączyć taka pompę za pomocą sprzęgiełka, tak aby wałek pompy był współosiowo z wałkiem silnika.

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 10:58

pompa do paliwa Pompa + wiertarka ,to bardzo proste rozwiązanie trzeba tylko przymocować na sztywno do podstawy

#29 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:52

pompa do paliwa tak to wygląda na zdjęciu

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:32

pompa do paliwa ja kupiłem pompe z hydroforu na giełdzie używaną 055kw za 100zł wymieniłem oryngi 10m węża pistolet daje 40 L min niekiedy ma problem z zasaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:53

pompa do paliwa

może być pompa od C-330, tylko przy sprzęganiu jej z silnikiem nie polecam koła pasowego i paska, ponieważ wtedy powstaje napór na tulejki pompy, a to w znacznym stopniu skraca żywotność. Najlepiej połączyć taka pompę za pomocą sprzęgiełka, tak aby wałek pompy był współosiowo z wałkiem silnika.

Nie do końca bym się z tym zgodził, ponieważ pompy te zazwyczaj pracują na trybach, a przy ciśnieniu które generują (ok 160 at) napór na tulejki jest o wiele większy niż przy napędzie na pasek i ciśnieniu ok 1,6 at - czyli ciśnienie w tej sytuacji jest 100 razy mniejsze. Niezależnie od tego czy to napęd na pasek czy tryb to właśnie generowane ciśnienie określa siłę naporu na tulejki pompy (oczywiście przy racjonalnym naprężeniu paska).

#32 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:32

pompa do paliwa kolego, pompa pracuje na "trybach" , tyle tylko, że ta zębatka jest jest na dodatkowym wałku, który jest łożyskowany (ZETOR 7245)

#33 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:17

pompa do paliwa ja kupiłem gotową pompę za 220 zł.włoską nie chinskie gówno,niby miała 30l.min dawać a jak sie okazało daje ok.60l. do tego na wężu ssącym kosz taki jak w studniach sie zakłada pompe zalałem tylko raz a pare tyś litrów już przepompowała a na końcu pistolet automatyczny piusi koszt w sumie ok.550 zł.

#34 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:46

pompa do paliwa No to w Zetorze może jest na dodatkowym wałku, ale w pompie u trola nie ma takiego wałka. (Nie ma słowa "tryb" w języku polskim??)

#35 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 22:04

pompa do paliwa Jest TRYB, nie używa się w literaturze technicznej, w języku potocznym - owszem. Znasz powiedzenie - "sypać piasek w tryby", a słowo trybik itp. Sprawdź w słowniku.

#36 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:37

pompa do paliwa No cóż, zaglądam w słownik języka polskiego Słownik języka polskiego i jest słowo tryb w literaturze technicznej. Nie wiem, nie znam się na tym dobrze, w końcu nie jestem z pochodzenia polakiem.

#37 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 23:26

pompa do paliwa No widzisz, jest. Skąd zawitałeś na Mazowsze? Jest takie powiedzenie , że ktoś nie zatrybił, co oznacza że nie zaskoczył, załapał - nie zrozumiał .

#38 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:13

pompa do paliwa Mam pytanie czy pompa (mam od hydrauliki pompe tlyko ona była wymieniana bo sie nie nadawała do uzytku w ciągniku) czy ta pompa musi być w 100% sprawna czy moze byc taka ktora w ciagniku już nie działa a paliwo bd zasysać i podawać dalej? czy musi jednak być nowka dobra pompa?

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:52

pompa do paliwa Ja miałem starą pompę z 385 z napędem na pasek i chodziła parę lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 luty 2010 - 22:03

pompa do paliwa Starą tzn? taka co sie nadawałą na złom czy dobra smigająca pompa?