Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 23:18

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80 W swoim DO 80 mam rzadko spotykaną pompę, którą trzeba wymienić ( padła) i będzie ją trudno dostać. Myślałem o założeniu pompy od Bizona (dużo tańsza i dostępna wszędzie). Pompa bizonowska ma oznaczenie PZ25 i nie wiem czy wystarczy? Jest jeszcze jeden problem - u mnie rozdzielacz i orbitrol są zasilane "równolegle" z wylotu pompy, ale powrót mają oddzielnie - rozdzielacz do zbiornika, a orbitrol do małego wlotu pompy. Pompa ma jeszcze duży wlot w obudowie, bo jest "wpuszczona" do zbiornika. Po założeniu pompy od Bizona zamierzam połączyć oba powroty (orbitrola i rozdzielacza) i wpuścić je do zbiornika a z niego podłączyć zasilanie do pompy. Może ktoś już robił takie eksperymenty, albo zna się na hydraulice siłowej i zechce mnie trochę oświecić ? Troche przykro byłoby się napracować, żeby w czasie pierwszego koszenia dowiedzieć się, że nic z tego nie wyszło.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80 Dzisiaj, 05:44
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 23:31

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80 Dowiedz sie także jaką wydajność ma ta pompa czy zbliżoną do oryginalnej. Bo jak zauważyłem to w bizonach hydraulika działa wolniej niż w dominatorze. A szukałeś jakiejś innej pompy od claasa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:55

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80 z doswiadczenia wiem ale nie wkładaj polskiego szmelcu do niemiecjiej maszyny bo to jest najgorsze bo pozniej beda cały czas padac tez zeczy ktore sa polskie badz nie orginalne najlepiej jak sprowadzisz sobie nowa badz uzywana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 00:00

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80

W swoim DO 80 mam rzadko spotykaną pompę, którą trzeba wymienić ( padła) i będzie ją trudno dostać. Myślałem o założeniu pompy od Bizona (dużo tańsza i dostępna wszędzie). Pompa bizonowska ma oznaczenie PZ25 i nie wiem czy wystarczy? Jest jeszcze jeden problem - u mnie rozdzielacz i orbitrol są zasilane "równolegle" z wylotu pompy, ale powrót mają oddzielnie - rozdzielacz do zbiornika, a orbitrol do małego wlotu pompy. Pompa ma jeszcze duży wlot w obudowie, bo jest "wpuszczona" do zbiornika. Po założeniu pompy od Bizona zamierzam połączyć oba powroty (orbitrola i rozdzielacza) i wpuścić je do zbiornika a z niego podłączyć zasilanie do pompy. Może ktoś już robił takie eksperymenty, albo zna się na hydraulice siłowej i zechce mnie trochę oświecić ? Troche przykro byłoby się napracować, żeby w czasie pierwszego koszenia dowiedzieć się, że nic z tego nie wyszło.

Nie wiem dokładnie jak jest w Do80 ale Do85 ma jedną pompę dwu sekcyjną, jedna sekcja daje 130 a druga 180bar, nie wiem dokładnie jaka jest wydajność w litrach. Jeśli chodzi o cenę nowej to ok 5000zł u korbanków. Nie sądzę żeby pompa od bizona dała rade pociągnąć hydraulikę w claasie, ale to tylko moje zdanie.