Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wentylacja

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 21:29

Wentylacja Tak dzisiaj sobie pomyślałem jakby w Pronarze zlikwidował te dwa wyjścia nawiewu przy podłodze a umieścił np. koło głośników żeby można było nakierować na drzwi .Czyściłem dzisiaj filtr powietrza kabiny i zauważyłem że po włączeniu wentylatora powietrze kierowane też jest przez tylnie słupki pod dach . Więc można by było pod dachem jakoś poprowadzić strumień powietrza Jak myślicie było by to możliwe ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wentylacja Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 15:29

Wentylacja A po co chcesz je nakierowac na drzwi?

#3 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 20:55

Wentylacja Napisałem np. na drzwi , nieraz jak się jeżdzi zimą to szybciej by szyby odparowywały i nawet szybciej kabina by sie nagrzała

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 20:58

Wentylacja W pronarze ogólnie jest słabe nagrzewanie. W porównaniu np do zetora 7211 to jest tragedia. Generalnie dpobrze że nawiew jest na dole poniewaz jak wiadomo ciepło unosi sie ku górze bo w zetorze jak nawiewy sa na górze to zamarzają mi nogi

#5 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 11:32

Wentylacja U mnie grzeje bardzo dobrze i szybko, gorzej z zimnym nawiewem, bo zawory nie odcinaja wody i bede musiał wstawić jakieś inne. Powietrze rzeczywiście jest kierowane przez tylne słupki, ale dmuchawe i tak masz na dole za siedzeniem, pod tym podwyzszeniem, nie wiem wiec jak chcesz skierowac w prosty sposób powietrze w inne miejsce. Trzeba kłaść nowe rury

#6 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 20:42

Wentylacja

U mnie grzeje bardzo dobrze i szybko, gorzej z zimnym nawiewem, bo zawory nie odcinaja wody i bede musiał wstawić jakieś inne. Powietrze rzeczywiście jest kierowane przez tylne słupki, ale dmuchawe i tak masz na dole za siedzeniem, pod tym podwyzszeniem, nie wiem wiec jak chcesz skierowac w prosty sposób powietrze w inne miejsce. Trzeba kłaść nowe rury

A które ty zamykasz zaworki żeby było zimne powietrze bo tam jest chyba tylko jeden kranik co wychodzi od silnika . A jak maja MTZ-y zrobiony nadmuch na gorze .

#7 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 08:06

Wentylacja Ja mam pronara 82sa i w nim jest kranik przy silniku który przy jakiejkolwiek próbie pokręcenia zaczyna cieknąć solidnie wiec go nie zaczepiam, i jest zawór na przewodzie pod kabiną. Zamyka go sie takim suwaczkiem obok pokrętła do zasłaniania chłodnicy. Ten też nie dziłą, w związku z czym zamierzam po prosty wstawić zwykły zawór kulowy. W moim ciągniku żadnych nawiewów u góry nie ma . Jest tylko na lewą piętę i na szybe przednią. Obieg powietrza zaczyna sie filtrem umiejscowionym nad tylną szybą, nastepnie powietrze jest zasysane poprzez tylny słupek do nagrzewnicy z dmuchawą umiejscowionej nad wlewm zbiornika paliwa w tej metalowej skrzynce, i pod kabiną rozprowadzane właśnie na piete i poprzez przedni kokpit na szybe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 12:05

Wentylacja To że tym suwakiem ustawia sie na zimne powietrze to wiedziałem ale o tym kraniku nigdy nie myślałem zeby go zakręcić, może i umnie ten suwak w całości nie zamyka ale teraz spróbuje bo tak to zawsze leciało takie ciepławe powietrze ,

#9 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 04 lipiec 2008 - 13:59

Wentylacja My założyliśmy wentylator podłanczany pod gniazdo od zapalniczki, ładnie dmucha :P

#10 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 14:26

Wentylacja Zawsze to jakieś wyjście na upalne dni taka mini klima :P

#11 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 październik 2008 - 18:01

Wentylacja Umnie też jest bardzo słabe ogrzewanie. Może jakaś lepszą nagrzewnice wstawić???

#12 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 13 listopad 2008 - 12:41

Wentylacja Umnie jest bardzo dobre chwilę ciągnik pochodzi i gorąco w traktorku, kiedyś też miałem słabe ogrzewanie bo rura była zagięta ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2008 - 16:38

Wentylacja Może umnie też tak jest. Bo raczej takie same jest ogrzewanie.

Dodaj odpowiedź