Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T5060

991 odpowiedzi na ten temat

#821 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 maj 2013 - 08:41

New Holland T5060 Jesienią go kalibrowałem, więc na lato będzie trzeba mu zapobiegawczo kalibracje zrobić, ale tylko delikatnie szarpie jak jest mocno rozgrzany więc sie nie pali :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
New holland

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 168000.00 PLN
  • 16 lip 2017
New holland GT 255 (taki jak T8020, 8030, 8040) BRUTTO

• 180000.00 PLN
  • 13 lip 2017
New Holland TS100 z ładowaczem czołowym Mailleux

• 56000.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T5060 Dzisiaj, 09:27
  •  

#822 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 09 czerwiec 2013 - 16:48

New Holland T5060 mam pytanie: jaki jest maksymalny okres ocekiwania na przyjazd serwisu na zgłoszony przegląd???

#823 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:24

New Holland T5060 Szczerze to "aż przyjadą" :). Zadzwoń raz, drugi się przypomnij powiedz że masz potem grubszą robotę to może będzie szybciej. Jak to mówił kierownik serwisu- najpierw jadą do tych co mocniej się dobijają :)

I z własnego doświadczenia odnośnie spalania: Przedwczoraj przy 12h pracy z sianem tzn roztrząsacz + belowanie + zwożenie z ładowaniem spalił 60 l, czyli 5l/h

Edytowany przez artursz89, 09 czerwiec 2013 - 21:45.

#824 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8163 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:54

New Holland T5060 U mnie 5060 na 22 godziny spalił 52 litry. Robiłem posadzkę w wiacie u teścia. Rozsypywanie tłucznia, piachu i układanie podkładów kolejowych.

#825 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:32

New Holland T5060 Witam . Ile płaciliście za pierwszy przegląd w t5060 ?? Co było zmieniane i za ile bo mi serwis powiedział 1500 brutto...
Czy na fakturze jest wszystko wyszczególnione , tj olej , filtr itp ??

Proszę o odp bo we wtorek mają mi go przejrzeć .
wschodni koniec mazowsza.

#826 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:35

New Holland T5060 Moj bynajmniej serwis wszystko na fakturze wyszczegolnil, zmieniane byly jesli dobrze pamietam z trzy filtry z czego jeden najdrozszy kosztowal okolo 180 zl oraz olej w silniku a przeglad kosztowal okolo 1000 zl brutto

#827 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 05:38

New Holland T5060 Czy do New Hollanda T5060 pasują mocowania wraz z ładowaczem od starszych modeli L i TL? A może pasują też od serii TS?

#828 Share Mopsiq

Mopsiq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 11:34

New Holland T5060 Panowie witam Was serdecznie, ma ktoś może dostęp do instrukcji obsługi T5060 w pdf? najlepiej pl ::) Do firmy przyszedł ciągnik ale z włoskim manualem :(

#829 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 11:33

New Holland T5060 Takie małe info dla osób które mają problem obrośniętym już legendą niedomykaiem się lewych drzwi w ciągnikach T5000:) :
- zgłosiliśmy to na gwarancji
- regulacja zamka nie pomogła
- wymiana zawiasów i kolejna regulacja zamka nie pomogła
- jutro serwis wymieni nam całą szybę w drzwiach.

Niezamykanie się drzwi nie jest jednak związane ze szczelnością kabiny:P tylko powstawaniem naprężeń, a te z kolei niedopasowaniem szyby do ramy. Np u nas gumy od odciskają się dużo mocniej na dole niż w innych częściach szyby przez co drzwi się nie domykają lekko tylko trzeba mocno walnąć. Z prawej strony jest ok i drzwi też się zamykają. Jutro serwis nam wymieni szybę to poinformuję czy to szyba była zła czy jest jakaś wada fabryczna ramy kabiny. Chyba nie warto tego lekceważyć po podobno w bliźniaczym CASEie od takiego czegoś w okolicy poszła szyba bo w końcu naprężeń nie wytrzymała...
Tak to pisząc to ten filmik zaczął chodzić mi po głowie więc się nim podzielę :D
https://www.youtube....h?v=2VBqTwHlY5Q

Edytowany przez artursz89, 02 sierpień 2013 - 01:14.

#830 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:57

New Holland T5060 zostały mi jeszcze 3 tyg gwarancji więc jak u ciebie po wymianie drzwi się poprawi to zgłoszę swoje do poprawy bo ta sama przypadłośc gnębi mój ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 01:13

New Holland T5060 Witam ponownie!

Więc mam dla ciebie dobrą informację: zgłaszaj na gwarancję. Pobawisz się trochę bo centrala w Płocku nie daje od razu drzwi (a bez jej zgody serwis nie wymieni) tylko najpierw zawiasy. Dziś wymienili u nas szybę i wszystko gra, drzwi się zamykają, gumy odciskają się na całej ramie z taką samą siłą, nie trzeba ciapać nimi, nie zatrzymują się w połowie zamka. Po położeniu szyby starej na nową podobno (bo osobiście mnie przy wymianie nie było) różniły się od siebie kształtem, w sensie że nie były wygięte w ten sam sposób. Więc wychodzi na to że to wada fabryczna szyby.

Oczywiście każdy przypadek może być inny ale u nas problem został rozwiązany.

Serwis z Grajewa się dobrze spisał (nie wiem czy można nazwy firm podawać) bo trochę poprawek na gwarancji było póki co ciągnik się trzyma odpukać nie ma problemów, a z drzwiami też postąpili w porządku bo nie mówili w stylu że tak ma być, sprawdzili i ostatecznie naprawione.

Rada taka jeszcze jak będziesz zgłaszał: usiądź pomyśl i spisz wszystko co nie gra i to co ci się wydaje podejrzane żeb zapytać. Jak zgłosisz to potem naprawa może trwać nawet po tym roku gwarancji bo zgłoszone było przed jej wygaśnięciem.

Edytowany przez artursz89, 02 sierpień 2013 - 01:38.

#832 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 20:31

New Holland T5060 a nie masz problemów ze sprzęgłem tzn.nie "strzela"ci z nożnego sprzęgła np.podczas zaczepiania maszyny bo u mnie było to kalibrowane i nadal jest problem,druga sprawa czy wspomaganie jest bardzo czułe u ciebie czy tylko u mnie serwis twierdzi że tak ma byc - gdy jadę szoso to trzeba go cały czas kontrowac bo jak będziemy trzymac twardo kierownice to można pi......ąc do rowu.

#833 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 23:00

New Holland T5060 witam czy koledzy wiedza moze co moze byc problemem iz wylaczyla sie obsługa podnosnika na blotniku i w dodatku mima ciagle kontrolka od przeczytania instrukcji w srodku obok podnosnika??

#834 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 16:09

New Holland T5060 Witam . Koledzy mam pytanie , wchodząc od strony zbiornika , w słupku kabiny przy drzwiach umieszczone są takie dwa przewody w górę , od klimy zapewne , jak prasowałem słomę z włączoną to kilka razy dziennie spływała po nim jakaś ciecz , serwis mówi że to niby skrapla się woda ale tyle co jej tam leci to chyba przesada . dodatkowo dwoma nawiewami bocznymi nie leci powietrze ...

Ta ciecz po spróbowaniu na palec to chyba raczej woda . Miał ktoś podobny temat ??

A nh t5060 plus sipma farma II -spalanie ok 4- 5 l ha pracy .

#835 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4036 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:57

New Holland T5060 czy kolega pierwszy raz w życiu uzywa pojazdu z klimą ? Bo na to wyglada :) te 2 boczne nawiewy to chyba sa do recyrkulacji jak dobrze mysle :) Nie zwracałęm na to uwagi. ALe nie ma to tamto klima w t5000 jest bardzo wydajna w t6000 duzo słabsza.

#836 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 21:37

New Holland T5060 Nie pierwszy raz , tylko prowizorycznie jest to rozwiązane , tak bezczelnie kapie jakby zbiornik paliwa był dziurawy :)
A po drugie w aucie nie ma czegoś takiego jak recyrkulacja poprzez dodatkowe wloty i trzecie primo , wcześniej te dwa wloty po lewej i prawej działały jak należy , także kolego nie rozwiązałeś tego problemu..

#837 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 23:15

New Holland T5060 Woda cieknie, bo musi, a że cieknie jej dużo, to normalne.

#838 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 07:06

New Holland T5060 Jeżeli już patrzeć na recyrkulację to chyba raczej otwory z tyłu by się do tego nadawały bo z tamtąd raczej dużo nie wieje. U nas w kabinie z różnych nawiewów różnie leci powietrze ale w sumie i tak mamy je odwrócone żeby żaden nie był skierowany na kierowcę żeby się nei pochorować więc nie zwracaliśmy na to uwagi tym bardziej że to pierwszy ciągnik z klimą, ba nawet samochodu z klimą do tej pory nie miałem:). Efekt jest taki że jak się włączy to jest szybko dużo chłodniej i w sumie czego chcieć więcej od ciągnika?:). Jakbym miał stawiać to pewnie spowodowane tym że te wloty nie są na przeciwko klimy tylko po skosie i leci mniej...

Z tych przewodów cieknie woda a ile to nie wnikałem byle do kabiny się nie lało (a jeden był zatkany i się zaciek zrobił)

@jaro30
Co do sprzęgła to do przodu dopóki nie skalibrowałem to szarpało. Teraz jest ok tak samo przy podczepianiu nie ma problemu na szosowych. Może gaz ręczny trzeba zmniejszyć... A jak nie to to trzeba jeszcze raz kalibrację. Tylko temperaturę oleju dobrą wybierz. Nie pamiętam w stopniach ale jak masz ten przedział w instrukcji to tak żeby w połowie ta temperatura była podczas kalibracji czyli trzeba olej rozgrzać nieco bardziej bo podczas stania trochę stygnie.

A co do tego bujania na boki to ogólnie to nie ma tego problemu i jedzie ok. Może z raz ja coś takiego miałem ale nie wiem czy to była wina ciągnika czy ja coś za gwałtownie zrobiłem bo to było po dłuższej przerwie od jeżdżenia (z 2 miesiące)

#839 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 12:49

New Holland T5060 Jaki agregat ścierniskowy podczepiacie do swojego t5060 ?? 2.6 m będzie chodził jako tako ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4036 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:17

New Holland T5060 kolego przypomnij mi procedure kalibracji bo musze zrobic u siebie ale dzis próbowałem i nie mogłem sobie przypomniec co i jak sie robiło bo juz dawno temu to robiłęm :)