GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

vicia1223    11

Odebrałem coś ok 20 stycznia , miałem zaliczkowany , dealer czekał ale dłużej się nie dało już zwlekać . Cena też bajeczna , 173 brutto bez ehr i przedniego tuza.

 

Ogólnie ciągnik spoko , wyje trochę z przednim napędem , podskakuje na asfalcie jak diabli , zobaczymy jak bd dalej.

 

Mi się wydaje , że ma za czuły wskażnik paliwa w zbiorniku , jadąc na rezerwie , dobrze wyprofilowanym zakrętem przygasł mi na chwilę aż nie wyszedłem na prostą :) Nie należy doprowadzać do takiej sytuacji że się lampka paliwa zapala..

 

Kierunkowskaz faktycznie trochę nie na miejscu , kolano przeszkadza :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A ja odbierałem pod koniec sierpnia 2012 i zapłaciłem 184.500 bez ehr i tuz i ciągnik był zamawiany w styczniu więc tak te ceny wariowaly w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na rezerwie jeździłem z pół dnie i jeszcze spuściłem 20 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Ogólnie ciągnik spoko , podskakuje na asfalcie jak diabli , zobaczymy jak bd dalej.

 

Posprawdzaj ciśnienie w kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U mnie po ściągnięciu przedniego balastu i upuszczeniu do 1.6 przód i 1.2 tył przestał podskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Co do wycia podobno trzeba zrobić kalibracje z synchronizacją. Tyle tylko że w instrukcji jest sama kalibracja która nic nei daje bo robiłem ją a synchronizację robią niby po przeglądzie 50h tylko że nikt nam nie mówił mechanik na przeglądzie olał a teraz tłumaczą że synchronizacja stówę kosztuje. Ale łaski nie robią będzie robione za darmo bo to ich wina. Po tym ma niby nie wyć na napędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Aż tak mocno wyje? jaki masz rozmiar ogumienia? Pierwsze słyszę o tej synchronizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Jak załącza się napęd to dochodzi w ciągniku taki świst jak z silników statków z Gwiezdnych Wojen:). Glupie porównanie ale tak to najłatwiej określić. Nasz ciagnik jest z 2012 w ciągniku z 2009 chodzi to ciszej. Na początku szarpał ostro to go skalibrowałem. Niestety na pierwszy przegląd przyjechał mechanik który był niesolidny i całe szczęscie już poleciał i nie zrobił synchronizacji tej synchronizacji. Szczerze ja też o niej pierwsze słysze w instrukcji nic o niej nie ma. podobno to działa na zasadzie kalibracji i to jest tak że załącza się ten proces i najpierw idzie synchronizacja 1 2 3 4 5 a po tym kalibracja A B C D (bo mamy skrzynie 24x24). A w instrukcji się zaczyna od razu od liter

 

Co do tego pierwsze słyszę to nie tak pierwsze poczytaj temat było pare opinii że ludzie którzy kupili w 2012 mają głośniejsze skrzynie i chodzi głośniej na napędzie. A nape jest glośniejszy praktycznie na każdych obrotach. Oczywiście im większe tym nieco głośniej

 

koła to 52 szerokości z tyłu i bodajże 42 z przodu (w każdym bądź razie są ze sobą "kompatybilne")

 

Gwarancja się kończy za 2 tygodnie ale dalem im na kartce usterki to jak coś będą poprawiać po gwarancji jako nie usuniecie usterki.

 

Jednoczesnie chciałbym zapytać o wejścia hydrauliki z tyłu (bo w sumie oprócz NH mamy tylko c360). mamy dwie pary wejść- niebieską i zieloną. Zielona dolna jest do przyczep podobno. Czy jest to normalne że jak się do takiego wejścia podłączy podbierak od belarki to on samoczynnie opada w szybkim tempie? Bo mechanik powiedział że to wejście do przyczep i pod nie się nie podczepia podbieraka tylko pod zielone górne (tam mamy niby te aktywne wejście do kopiowania terenu)

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Możliwe że jest takie coś, ale nie mogę sobie tego wyobrazić jak można skalibrować synchronizację napędów w tym sterowniku. Jeżeli aż tak mocno wyję to wzywaj serwis i niech Ci to robią. U mnie występuje to wycie, ale nie wzrasta ono z obrotami tylko prędkością i według mnie jest na normalnym poziomie, chociaż ciągnik jest z 2012 roku ;)

Co do podbieraka to nie ma różnicy w które wepniesz(góra,dół zielone niebieskie), bo na dżwigni masz taki punkt że trzyma olej więc od razu nie opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

No ale tu w neutralnym nie trzymał tylko skokowo po paru minutach opadał podbierak... i powiedzieli że to dlatego że do przyczep. Co do wycia no wiadomo na mniejszych obrotach mniej trochę. I powiedzieli że to synchronizacji nie ma i że powinna być zrobiona po 50h ale nam nie zrobili i teraz chcą stówę za to. Tylko że w zimę ciężko olej tak rozgrzać trzeba by było półtorej godziny nim jezdzić i nie zrobili wtedy jak byli na naprawie gwarancyjnej. Kurde nie ma tego w instrukcji a mechanik mówił że tak się da. Tylko nie powiedział jak (tajemnic zawodowa pewnie:P)

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kalibracja skrzyni jest dokładnie opisana w instrukcji.Trza poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Odnośnie podskakiwania to też mi się wydaje że to przez balast z przodu 480 kg robi swoje. Zapnę coś ok tony na tył to będzie leciał jak strzała .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Kalibrację skrzyni ja już zrobiłem sam. Tylko że kalibracja to ustawienie sprzęgieł w naszym przypadku A B C D. A synchronizacja wystpuje niby przed kalibracją i się synchronizuje coś 1 2 3 4. I tego w instrukcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja na rezerwie jeździłem z pół dnie i jeszcze spuściłem 20 litrów.

 

 

Spuściłeś ale z krzyża pewnie :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tyle mi do krzyża nie wchodzi bo regularnie spuszczam.

Ty sprawdzałeś że tak twierdzisz, co za mało spuściłem czy za dużo. Określ się bo twój post tu nic nie wnosi i tylko zamieszanie robisz.

Może za mało spuściłem według ciebie, ty spuściłeś więcej że tak twierdzisz?

Jakie masz doświadczenie z tym ciągnikiem.

Ile nim jeździłeś co powiesz o spalaniu, sile.

Podziel się spostrzeżeniami, a nie pisz o czy nie masz pojęcia.

 

Spuściłem korkiem z dołu, żeby wiedzieć ile ma jeszcze paliwa i jak duży ma zbiornik.

Jak rezerwa mi zaświeci to z 80 litrów tylko wleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Musze pospawać jedne narzędzie, ale żeby to zrobić misi być podpięta do ciągnika. Czy ktoś z Was Koledzy robił coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z c330 multum razy :) z NH nie wiem, ale cos było na ten temat w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Rozłącz akumulator, ściągnij klemy, i wtedy można spawać, Ja tak spawałem tura na ciągniku i nic się nie stało.Tak polecił mi serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ale bez przesady pół dnia na rezerwie i jeszcze 20 litrów spuścić.Zbiornik 127 litrów i po spaleniu 80 litrów zapala się rezerwa , dziwne jakoś . Wg Ciebie rezerwa stanowi prawie 50l czyli 40 % poj. zbiornika .

 

Może ktoś bardziej obeznany poprawi mnie i kolegę tomek73..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Niestety nie ma 127 litrów jak pisze, tylko 110 max wlałem. Top też mnie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Czy po zapaleniu się jakiegoś kodu błędu typu 2038 od razu dzwonicie do serwisu czy po ponownym zapaleniu błąd wygasa i tak zostawiacie ??

 

Mi się ostatnio zapala 14900 i nie ma takiego w instrukcji...


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

odnośnie tego błędu co on oznacza 14900 bo wyskoczył mi 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj