GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limousine    38

danielhaker - T5060 w lekkich poniżej 5 l/h ciężko jest zejść, trzeba ostrożnie z gazem. A te dwa modele niższe odrobine mniej na pewno.

 

boruch - powiem Ci, że jeśli chodzi o udzwig to powinien sobie poradzić, katalogowo podnosi 5 T na końcówkach, w praktyce u mnie podnosi pług obrotowy 1600 kg, ale ten agregat też by raczej podniósł, tyle że to by było na granicy jego możliwości i nie polecam. A do pozostałych maszyn będzie pasował idealnie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Spokojnie podniesie ten agregat z siewnikiem. Ja MF 698 co ma udzwig 3300 kg podnosiłem taki zestaw, tylko że w siewnik sypałem tylko 150 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Mam teraz dylemat, gdyż na pewno w moim przypadku NH byłby lepszy przy opryskiwaczu oraz rozsiewaczu, a Zetor z racji tego że jest ciut większy z agregatem dawałby sobie lepiej rade. Cóż zawsze jest opcja w późniejszym czasie zamontować nowy lżejszy siewnik nadbudowany na agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ten ciagnik w połączeniu z tym agregatem to nie wypali na 100% taki agregat to u mnie na pusto podrywa case 140 maxxuma z kompletem obciazników


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam.zlozylem teraz wniosek na MGR i mam tam takie sprzety(oferty)

 

NH T5060 z przednim tuzem i ładowaczem z metal fachu

 

pług Kuhn master 102 NSH 4x40

 

agregat uprawowo siewny unia eco 350 II z walem packer 3 metry

 

gruber unia kos T 2,6 metra

 

beczka 5 tys

 

gnojara tytan 10 plus

 

mysle ze jak by wszystko dobrze poszło i przyznaja dotacje to taki wlasnie sprzet bedzie stal na moim podworku. mysle ze ten ciagniczek poradzi sobie z tymi maszynami.tez zastanawialem sie zad agregatem przedsiewnym talerzowym ale diler i uzytkownicy AF odradzili mi taki sprzet do ciagnika o mocy 106 koni.pozdro

Edytowano przez kakus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

ten ciagnik w połączeniu z tym agregatem to nie wypali na 100% taki agregat to u mnie na pusto podrywa case 140 maxxuma z kompletem obciazników

 

Dołączam link z pracą Zetora 95KM, jakoś większych problemów nie miał z tym agregatem.

Edytowano przez boruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie ma problemów zetor bo ma ponadstandardowe obciążenie - pełna ilość fabrycznych obciązników plus dodatkowe ciężarki i jakiś beton jeszcze więc ma sporo ciężaru. Bez tego dodatkowego obciążenia cieżko by było bo to krótki ciągnik, ale o wiele lepiej forterra sobie radzi z ciężkim sprzętem niż nh t5060. Forterra ma dosyć mocny podnośnik jak na swoją moc ale nie ma co przesadzać bo nigdy z każdym ciągnikiem bo coś sie urwie pęknie i problem.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

widziłes co sie dzije na uwrociu ?? przód fruwa a Nh napewno bedzie lzejszy to bardziej kompaktowy ciagnik do lżejszych prac. no i zapierdziela ale spójrzcie na jaka głebokośc to pracuje on ledwo ziemie rusza talerzami :) ja takim zestawem wiecej jak 12-13km/h nie moge pojechac ciagnikiem 140km ale pracuje na pełnej głebokosci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

 

 

NH T5060 ze skromniejszym zestawem

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

OK. Dzięki za odpowiedz. Niepozostanie mi nic innego jak siać starym ciągnikiem, ale i tak przy kupnie skłaniałbym się bardziej ku NH, niż Zetorowi gdyż na pewno jest bardziej zwrotną maszyną a pozostałe prace jakie miałby wykonywać nie potrzebowały by ciągnika o dużej masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy grupy biegów można zmieniać w czasie jazdy czy trzeba się zatrzymać.czy posczególne biegi w grupie przełączeją sie płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

masz 3 grupy i te trzeba zminiac na postoju z tego co mi mówił deler. A biegi ładnie wchodza jeszcze sprzegło w guziku w dzwigni jest wiec nawet nie uzywasz nogi i w miare płynnie to dziła.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ciekawe jak w takim razie poradzi sobie ten ciągnik startując z dwiema naprawde ciężkimi przyczepami? czy ruszy z trzeciej grupy biegów czy będzie trzeba się wlec na drugiej grupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włąsnie pytałem to spokojnie ruszy z 3 grupy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czy diler czytał instrukcje obsługi tego ciągnika? Bo z tego co mi wiadomo, to grupy nie sa tylko zsynchronizowane, ale zmieniac można je w trakcie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zobaczymy w praniu lub trzeba by było pytac kogos kto uzytkuje taki ciagnik. ja po placu sie przejechałem tylko na jednej grupie. Nie chciałem testowac przełaczania grup podczas jazdy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

grupy zmienia się tylko na postoju,chyba ze skrzynie się chce rozwalić;/ 106 konny ciągnik ma na 3 grupie tak dobrane biegi zeby ruszyć z miejsca,oczywiście z proporcionalnym do tej mocy ładunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

myślę że powinien dać rade,no ale jak ładunek 20t,to do niego trzeba tak z 6t dodać(masa przyczep),tylko jak ten ciągnik miałby cały czas chodzić z takim ładunkiem to,to bym pomyślał konkretnie o czymś silniejszym bo szkoda ciągnika.Przykładowo ja swoim T5040 ciągałem beczkę joskin 8400 po łące i sobie spokojnie radził jak na 87 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A jak ta zmiana biegów rozwiązana jest w powiedzmy konkurencyjnej Fortezrze?

 

I co według was lepsze 2stopniowy wzmacniacz w Zetorze, czy jeden półbieg w NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie przeczytałem w instrukcji obsługi Dual Command, ze konieczne jest zatrzymanie ciągnika w trakcie zmiany zakresu... trochę to badziewne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

b0gdan wzcześniej pisałeś ze można a teraz już nie.Ja użytkuje 2 ciągniki z takim rozwiązaniem skrzyni i znam jeszcze kilku posiadaczy takich nh i nie spotkałem się żeby ktoś narzekał.nie wiem komu to potrzebne żeby przełączać zakresy podczas jazdy;/ to co Ty chcesz ruszać z łądunkiem,z pełzających,potem na drugi zakres i na trzeci,ciekawe;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

3 lata temu jeździłem JXU i zdawało mi się że można, przeczytałem instrukcję i dowiedziałem się że nie można. Nie zmienia to faktu że to kiepskie rozwiązanie, konkurencja oferuje lepsze.

Nikt nie ma zamiaru ruszać z pełzających, ale z drugiej grupy z dużym ładunkiem to i owszem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a MF jak ma to w dynie? można zmieniać grupy podczas jazdy ale tylko do góry czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj