Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki.

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 20:41

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Interesuje mnie w jaki sposób przygotowujecie nasiona zbóż, warzyw itp. do siewu; jakimi typami maszyn, w jakim stanie technicznym, co dobrego w tych urządzeniach a co byście poprawili, jakie maszyny tego typu byście polecali i wszystko co sie tego tyczy.
POZDRO i z góry dzięks <_< .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Dzisiaj, 14:43
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 23:17

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. ja mam petkusa giganta 1t/h zaprawiam mieszalnikiem 750 kg na mokro <_<

#3 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 22 styczeń 2007 - 23:52

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. najlepsza jest stara polska wialnia <_< a mam tez z Włodzimieza Sosnowskiego z Ciechanowa wialnie odsrodkowa a zaprawiam w betoniarce-najlepsze i najtaysze B)

#4 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 23:58

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. no nie wiem ja mieszalnik za 500zł kupiłem i zawsze się mniej kurzy <_<

#5 Share mariusz84

mariusz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 18:46

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. ja niedawno kupiłem petkusa giganta k 213 i mam do was prosbe czy może posiadacie jakieś informacje na temat tej maszyny i jeszcze jedna sprawa czy może znacie jakieś firmy które produkują sita do tych maszyn i ramki do tych sit bo kupiłem ją niekompletną

petkus

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 20:22

ja niedawno kupiłem petkusa giganta k 213 i mam do was prosbe czy może posiadacie jakieś informacje na temat tej maszyny i jeszcze jedna sprawa czy może znacie jakieś firmy które produkują sita do tych maszyn i ramki do tych sit bo kupiłem ją niekompletną

petkus

W miejscowości Nekla koło Poznania (40 km) są dwie firmy produkujące sita do wszystkich typów Petkusów, oraz ramki, szczotki itp. a do innych typów na zamówienie. Te firmy to Sitamet i Sitono. Pierwsza firma jest dużo droższa od drugiej, tylko że pewnych rzeczy nie dostaniesz w tej drugiej.

Pozdro.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share mariusz84

mariusz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 22:13

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. cze a może znasz jakieś firmy z okolic lubelskiego bo właśnie z tego województwa pisze bede bardzo wdzięczny

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 13:04

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. @mariusz 84. W tych firmach można kupić na przelew i prześlą ci kurierem. Z tego co się orientuję to są chyba jedyne dwie firmy w kraju co się tym zajmują. Słyszłałem że jest firma gdzieś w lubuskiem co się zajmuje sprowadzaniem oryginalnych części tylko że ceny kosmos.

#9 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 luty 2007 - 10:00

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Dzwoniłem do firmy Sitono na początku tego roku zorientować się w jakich cenach mają sita do mojej wialni 525 nie pamiętam dobrze, bo muszę zamówić przed żniwami. I za dwie ramki i 5 sit chcieli coś 1400zł. Do jednej ramki wchodzą dwa sita. Im sito jest drobniejsze tym droższe. Także to nie jest taki duży koszt. A wracając do tematu to u mnie wszystkie zboże idzie przez tą wialnię. Do siewu przepuszczam jeszcze przez petkusy z tryjerami. Nie pamiętam też jakie modele ale potrafię wyczyścić na nich dwóch do 80 ton zboża. Niekiedy jest rok że jeszcze cały swój rzepak puszczam przez petkus, a póżniej suszarnia pedrotti 12 ton i wychodzi technologiczny.
GMO jest ok!!!

#10 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 04 luty 2007 - 12:27

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. My z tatą zawsze zaprawiamy na mokro w betoniarce. :huh:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 luty 2007 - 13:42

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Ja zaprawiam w zaprawiarce AgrAlex
GMO jest ok!!!

#12 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:56

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Ja zaprawiam na mokro w betoniarce a polewam opryskiwaczem Kwazar i idzie OK. Wcześniej czyściłem zboże do siewu na antycznym młynku (coś około 100 letnim), przerobionym na silnik od pralki Frania, zamiast korby. A dzisiaj właśnie kupiłem wialnię odśrodkową W. Sosnowski 303/2/A.
a

#13 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 13:28

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Szukam informacji na opini na temat zaprawiarek do pszenicy pracującymi w trybie ciągłym.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2007 - 09:52

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. a korzysta ktoś z zaprawiarki w siewniku ? ;)

#15 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:14

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Ja też szukam ale nic nie ma. Na allegro jest teraz 1 ale napedzana od WOM ciągnika. :angry:

Poszukuje zaprawiarki na silnik elektryczny :rolleyes:

#16 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 16:26

Ja też szukam ale nic nie ma. Na allegro jest teraz 1 ale napedzana od WOM ciągnika. :angry:

Poszukuje zaprawiarki na silnik elektryczny :rolleyes:

A jaką zaprawiarkę szukasz...chodzi mi o nową czy o używaną...?? ;)

Tutaj jest podobny temat... ^^

http://www.agrofoto....?showtopic=1120

POZDRAWIAM... ^^

///połączone

Edytowany przez andrzej2110, 09 grudzień 2007 - 11:10.

#17 Share KASJER

KASJER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 14:10

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Interesuje mnie separator do zboża POM AUGUSTÓW LINK chciałbym się coś więcej o nich dowiedzieć czy może ktoś ma ten sprzed i jak się sprawuje dobrze czyści zboże czy po takim separatorze zboże dobrze się nadaje do siewu

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 15:35

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Po takim separatorze do siewu to raczej nie bardzo.
Ja mam coś takiego zrobionego na wzór separatora kom 25 z ARAJ-u.
To jest do doczyszczenia z zanieczyszczeń lekkich (plewy, kurz)i bardzo grubych (słoma, kłosy, osadki od kuku), przed przechowywaniem, sprzedażą lub suszeniem (kukurydza).

#19 Share KASJER

KASJER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 16:08

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Aha dzięki, a i jeszcze mam prośbę czy mógłbyś wstawić zdjęcia swojej maszyny do czyszczenia zboża i podać dokładną nazwę i cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 16:26

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki. Ja mam czyszczalnie CEZET maior i zaprawiarkę na mokro 1t zasypu.

Dodaj odpowiedź