deer

Czyszczalnie,tryjery,stoły grawitacyjne,zaprawiarki.

Polecane posty

deer    180

Interesuje mnie w jaki sposób przygotowujecie nasiona zbóż, warzyw itp. do siewu; jakimi typami maszyn, w jakim stanie technicznym, co dobrego w tych urządzeniach a co byście poprawili, jakie maszyny tego typu byście polecali i wszystko co sie tego tyczy.

POZDRO i z góry dzięks <_< .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja mam petkusa giganta 1t/h zaprawiam mieszalnikiem 750 kg na mokro <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

najlepsza jest stara polska wialnia <_< a mam tez z Włodzimieza Sosnowskiego z Ciechanowa wialnie odsrodkowa a zaprawiam w betoniarce-najlepsze i najtaysze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

no nie wiem ja mieszalnik za 500zł kupiłem i zawsze się mniej kurzy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz84    0

ja niedawno kupiłem petkusa giganta k 213 i mam do was prosbe czy może posiadacie jakieś informacje na temat tej maszyny i jeszcze jedna sprawa czy może znacie jakieś firmy które produkują sita do tych maszyn i ramki do tych sit bo kupiłem ją niekompletną

petkus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
ja niedawno kupiłem petkusa giganta k 213 i mam do was prosbe czy może posiadacie jakieś informacje na temat tej maszyny i jeszcze jedna sprawa czy może znacie jakieś firmy które produkują sita do tych maszyn i ramki do tych sit bo kupiłem ją niekompletną

petkus

 

 

W miejscowości Nekla koło Poznania (40 km) są dwie firmy produkujące sita do wszystkich typów Petkusów, oraz ramki, szczotki itp. a do innych typów na zamówienie. Te firmy to Sitamet i Sitono. Pierwsza firma jest dużo droższa od drugiej, tylko że pewnych rzeczy nie dostaniesz w tej drugiej.

 

Pozdro.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz84    0

cze a może znasz jakieś firmy z okolic lubelskiego bo właśnie z tego województwa pisze bede bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@mariusz 84. W tych firmach można kupić na przelew i prześlą ci kurierem. Z tego co się orientuję to są chyba jedyne dwie firmy w kraju co się tym zajmują. Słyszłałem że jest firma gdzieś w lubuskiem co się zajmuje sprowadzaniem oryginalnych części tylko że ceny kosmos.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Dzwoniłem do firmy Sitono na początku tego roku zorientować się w jakich cenach mają sita do mojej wialni 525 nie pamiętam dobrze, bo muszę zamówić przed żniwami. I za dwie ramki i 5 sit chcieli coś 1400zł. Do jednej ramki wchodzą dwa sita. Im sito jest drobniejsze tym droższe. Także to nie jest taki duży koszt. A wracając do tematu to u mnie wszystkie zboże idzie przez tą wialnię. Do siewu przepuszczam jeszcze przez petkusy z tryjerami. Nie pamiętam też jakie modele ale potrafię wyczyścić na nich dwóch do 80 ton zboża. Niekiedy jest rok że jeszcze cały swój rzepak puszczam przez petkus, a póżniej suszarnia pedrotti 12 ton i wychodzi technologiczny.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja zaprawiam na mokro w betoniarce a polewam opryskiwaczem Kwazar i idzie OK. Wcześniej czyściłem zboże do siewu na antycznym młynku (coś około 100 letnim), przerobionym na silnik od pralki Frania, zamiast korby. A dzisiaj właśnie kupiłem wialnię odśrodkową W. Sosnowski 303/2/A.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Szukam informacji na opini na temat zaprawiarek do pszenicy pracującymi w trybie ciągłym.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja też szukam ale nic nie ma. Na allegro jest teraz 1 ale napedzana od WOM ciągnika. :angry:

 

Poszukuje zaprawiarki na silnik elektryczny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ja też szukam ale nic nie ma. Na allegro jest teraz 1 ale napedzana od WOM ciągnika. :angry:

 

Poszukuje zaprawiarki na silnik elektryczny :rolleyes:

 

A jaką zaprawiarkę szukasz...chodzi mi o nową czy o używaną...?? ;)

 

 

Tutaj jest podobny temat... ^^

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=1120

 

POZDRAWIAM... ^^

///połączone

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

Interesuje mnie separator do zboża POM AUGUSTÓW LINK chciałbym się coś więcej o nich dowiedzieć czy może ktoś ma ten sprzed i jak się sprawuje dobrze czyści zboże czy po takim separatorze zboże dobrze się nadaje do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po takim separatorze do siewu to raczej nie bardzo.

Ja mam coś takiego zrobionego na wzór separatora kom 25 z ARAJ-u.

To jest do doczyszczenia z zanieczyszczeń lekkich (plewy, kurz)i bardzo grubych (słoma, kłosy, osadki od kuku), przed przechowywaniem, sprzedażą lub suszeniem (kukurydza).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

Aha dzięki, a i jeszcze mam prośbę czy mógłbyś wstawić zdjęcia swojej maszyny do czyszczenia zboża i podać dokładną nazwę i cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

WITAM!!!

jestem zainteresowany wialnią odśrodkową Włodzimieza Sosnowskiego z Ciechanowa ale nie posiadam zbyt wielu informacji na ten temat. jak ona się sprawuje?? głównie chodzi mi o czyszczenie zbóż i rzepaku, piszecie że macie tą maszynę więc napiszcie coś o niej czy jest wogóle warta tych pieniędzy /teraz kosztuje 6000zł/ i czy znacie jeszcze jakieś maszyny tego typu nie zbyt drogie o wydajności od około 10 do 20 t/ha ale z przeznaczeniem do zbóż i rzepaku ale nowe. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

z Augustowa jest o połowę tańsza, chyba. Podobno tego typu urządzenia to nie za bardzo dobre. Niech wypowie się ktoś kto to ma lub przynajmniej widział w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

z augustowa Separator M-502 - 3291,56 zł brutto

w/w maszyna służy do oddzielania lekkich zanieczyszczeń od ziarna zbóż,

wydajność do 15 ton na godzine, silnik 3 kw A diplomat oferuje maszynę o nazwie diplomat 15 za 3300 wydajność i budowa oraz zastosowanie podobne. piszcie co jest lepsze i co lepiej czyści czy może znacie jakieś inne marki produkujące podobne urządzenia

jest jeszcze czyszczalnia Drzewicz czb 15 ale nie mam pojęcia ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Poszukuje wszelkich informacji o tzw młynkach do czyszczenia zboża (z drewna) będę wdzięczny za wszelkie informacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj