Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat podorywkowy

345 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 20:03

agregat podorywkowy Ja mam siewnik poplonów nordsten i nie bardzo nim posieje bo nie moge ilości nastawić ile mi potrzeba i nie wiem czy w polskim dasz rade tyle co trzeba wysiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat podorywkowy Dzisiaj, 22:20
  •  

#42 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 08 sierpień 2006 - 22:02

agregat podorywkowy w siewniku z rolmaszu dosc dokladnie da sie ustawic

#43 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 08:35

agregat podorywkowy jak do żyta to chyba skrzynka za mała w tym siewniku , nawet jeśli da się ustawić wysiew .
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#44 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:12

agregat podorywkowy zorak jesli chcesz moge zrobic zdjecia siewnika i dokladne foto elementow wysiewajacych ziarno

#45 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:18

agregat podorywkowy

zorak jesli chcesz moge zrobic zdjecia siewnika i dokladne foto elementow wysiewajacych ziarno

spoko będę wdzięczny. W takim razie czekam na jakieś fotki :) na agrofoto bądz na maila ale ciekawiej chyba na stronkę będzie umieścić.

#46 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 17:12

agregat podorywkowy podaj mi swojego maila zebym mogl wyslac zalaczniki, na stronke narazie nei chce wstawiac bo sprzet jest brudny po pracy w polu ;]

#47 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 23:05

agregat podorywkowy

podaj mi swojego maila zebym mogl wyslac zalaczniki, na stronke narazie nei chce wstawiac bo sprzet jest brudny po pracy w polu ;]

zorak@op.pl sorki ze tak pozno ale sam wiesz - prace w polu w pełni

#48 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 23:09

agregat podorywkowy To nic że brudny :-) O to chodzi, aby oglądać jak wygląda sprzęt w pracy i po niej. Wiec śmiało dawaj zdjecia na strone.
Do Zorak: Jak masz czym to może poprostu kup jakiś tani zwykły siewnik zbożowy i przerób na taki do agregatu. Odcinasz to co nie potrzebne z napędem można pokombinować coś przez jakieś koło ostrogowe. Sądze żę za 1000zł już spokojnie siewnik kupisz, niech z 500zł przystosowanie. To niech nawet coś więcej ale za 2000zł bedziesz miał tak dokłady siewnik do poplonów że wszystko nim posiejesz :)
Nawet wiem jaki siewnik był by do tego dobry :P Jutro zrobie zdjęcia to zobaczysz, nie mam pojęcia co to za model. Wiem żę stary jak świat, ale coś takiego napewno idze tanio kupić i napęd jest ciekawie rozwiązany, że łatwo by go było przystosować.

#49 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 luty 2007 - 20:22

agregat podorywkowy jaki gruber do 110 konnej forterry 6 łap czy 7? zabezpieczenia kołeczkowe czy sprężynowe

#50 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 02 luty 2007 - 21:32

agregat podorywkowy Do takiego ciągnika 3m moze być troche za duży 2,6m to jest 7 łap chyba jest lepszy, a zabespieczenie spręzynowe jest wygodniejsze, taki agregat jest troche cięższy ale Fortera ma dobry podnośnik więc nie powinno być z tym problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 02 luty 2007 - 21:38

agregat podorywkowy Jesienią taką samą ferterrą śmigałem z brodnicą 2,6m na zabezpieczeniu sprężynowym i nie było najmiejszego problemu
Sprzęt był porzyczony ale myśle że w tym roku kupię sobię coś 3 metrowego
ziemię mam 3 i 4 klasy w dużej mieże glina
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#52 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 luty 2007 - 22:21

agregat podorywkowy ja sadze ze 7 łap i sprezyny bezproblemowo bo sam ciagam 6 na kołkach 914 i daje rade a jednak 30KM wiecej bedzie i przekładnia lepsza to niema co sie zastanawiać (dodam ze mam ciażkie gliny i niema problemów)

#53 Share grosik_

grosik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 luty 2007 - 00:00

agregat podorywkowy jak sądzicie czy zetor 10540 poradzi sobie z gruberem 3m na 7 łap własnej produkcju na podzespołach unii wszystko zrobione tak samo jak orginał tylko zabezpieczenia kołkowe ale mysle o kupieniu zabezpieczeń spręzynowych koszt takich zabezpieczeń to ok 3500zł na 7 łap co wy o tym sadzicie? prosze o odp dziekuje :huh:

#54 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 03 luty 2007 - 09:06

agregat podorywkowy z własna robota to róznie moze byc skoro nażekaja na pługi Uni ze ciężej ida w ziemi jak np. Kvernelandy, to co mówic o garazowej produkcji? ale sadze ze na ten ciagnik 7 łap na kołkach to spokojniebedzie smigał :huh:

#55 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 31 marzec 2007 - 21:12

agregat podorywkowy @U1224

Ciekawi mnie jaki masz ten agregat Konskilde bo z 3m deler powiedział że mój 11441 nie ma szans a raczej słabszej siły uciągu nie mam niż 1224 a to 3m miało 7 łap na sprężynach jeden żąd tależy na sprężynach i dwa żędy tależy docinających i poleca mi 2,6m troche mnie to przeraża ale jak wezme 3m i nie da rady to by było całkiem do bani

#56 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 09:02

agregat podorywkowy wejdź w galerie i poszukaj zdjęć ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#57 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 10:11

agregat podorywkowy

@U1224

Ciekawi mnie jaki masz ten agregat Konskilde bo z 3m deler powiedział że mój 11441 nie ma szans a raczej słabszej siły uciągu nie mam niż 1224 a to 3m miało 7 łap na sprężynach jeden żąd tależy na sprężynach i dwa żędy tależy docinających i poleca mi 2,6m troche mnie to przeraża ale jak wezme 3m i nie da rady to by było całkiem do bani

U mnie do takiego zetorka kupił delte 2,6 m na 6 łap ja kupiłem 3m bo jak kupie większy ciągnik to kicha z 2,6m bedzie robić przed kupnem robiłem kosem 2,6m i 3m z mniejszym szybciej jeździłem o 1 bieg czyli ok 1 -2 km/h

#58 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 20:36

agregat podorywkowy najnowsza delta ma 2,5m i dokładnie 5 złębów i 6 talerzy a z tyłu może mieć wał rurowy lub podwujny tnący a ten 3m to model HS P 300 i ma 7 łap 6 talerzy i z tyłu rurowy lub podwujny tnący i najważniejsze to czy jak wybiore ten 3m czy pójdzie jak co to bym wzioł z rurowym

#59 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 16:34

agregat podorywkowy Ja widziałem jak C-360 pracował z gruberem na 5 łap- padało ale jechał. Właściciel mówił że śednio co 2 lata wymienia w niej pompę do podnośnika bo nie wytrzymuje obciążenia.
A Ursus 4514 z jakim mógł by pracować. Myślałem o 2.1m z Rolmako bo Grudziądzkie są drogie.
Do Rolmako mam 3km więc mogę odebrać prosto z fabryki. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 25 kwiecień 2007 - 00:32

agregat podorywkowy mam kosa 3m ale w zeszłym pożyczyłem kvernelanda 2,6m metra mial 7 łap spręzynowych( nie mylić z zabezpieczeniami sprężynowymi, ząb ma przy nasadzie spiralę ) za zębami szły 2 rzędy talerzy jak w zwykłej talerzówce a na końcu wał strunowy resorowany maszyna cholernie długa dłuższa od ciągnika nie potrzebuje dużej mocy, ciągałem go MF 3090 ale uprawa to błyo cos wspaniałego na polu po wysokim ściernisku śladu nie było, dla porównania zrobilem kawalek swoim kosem to wypadło to tak jakby porównać orkę pługim do uprawy drewnianą sochą. Sprzedaję kosa i kupuję takiego kvernelanda tylko 3m