Polecane posty

izydor6280    1154

przecież to jest pług dłutowy i tym raczej podorywki nie zrobisz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Może mi ktoś powiedzieć jakie funkcje, na jakich glebach sprawdzi się taki wał kolczasty? Przeważnie jakieś rurowe mają ludzie i taki chciałem kupić a tu niedaleko handlarz ma coś takiego do sprzedania i się zastanawiam

DSC_0839.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wahliwy Rotopack Wał Rotopack znany jest z bardzo intensywnego mieszania gleby. Idealnie nadaje się na niekleiste gleby od lekkich do ciężkich. Resztki pożniwne pozostają na powierzchni i chronią glebę przed wysuszeniem.

 

Wg. producenta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

O dzięki.... słabo szukałem. Chyba nie głupie rozwiązanie z tym wałem no ale teraz to już po ptokach bo mam inny gruber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Głupie może nie jest ale ciekawe jak mocno się zaklei na gliniastych glebach, oraz co on robi z resztkami pożniwnymi bo na moje oko może je wyciągać na wierzch. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Pytanie o talerze scinajace w agregacie scierniskowym. Mam mozliwosc kupic talerze ze zdjecia za 400zl. Czy po drobnych modyfikacjach  spelnia swoje zadanie?

1AENV0PE6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Witam. Zainteresowany jestem kupnem agregatu podorhwkowego armasz o szerokości roboczej 2,2 m. Czy da radę taki agregat sprzezony z 80 konnym zetorem do rze wykonywać swoją pracę? Ziemia od piaskowej, przez lekka i fajna w uprawie do ciężkiej gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Dnia 5.08.2012 o 17:25, MKrajes napisał:

U mnie Kverneland CLD o szerokości roboczej 3m pracuje z JD 6430 i daje sobie świetnie radę na ciężkich jak i lekkich glebach i naprawdę mogę śmiało polecić ten sprzęt. Jedyną wadą jest wysoka cena bo nawet używane kosztują lub porównywalnie do rodzimych nowych produkcji


Szukam jakiegoś grubera do Fendt’a 514c 140KM i zastanawiam się wlasnie nad tym CLD. 
 

Wyglada on na nieco niższego niż np Lemken Smaragd. Nie zapycha się przy pracy w ściernisku? 
 


 

Jak myslicie, ten Kverneland będzie lepszy niż Lemken Smaragd 7 łap? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

skrzynka wyczyszczona. Sąsiad ma 515c pożyczył raz ode mnie i kupił taki sam. Fendt chodzi aż miło robotę robi fenomenalną, a możesz wymienić redlice i robić na głęboko bezorkowo. Nie będzie to co 3 belkowy ale też fajnie zrobi. Mi nie zapchał się w ściernisku po kukurydzy wiec po zbożach też nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Dnia 30.05.2022 o 15:20, MKrajes napisał:

skrzynka wyczyszczona. Sąsiad ma 515c pożyczył raz ode mnie i kupił taki sam. Fendt chodzi aż miło robotę robi fenomenalną, a możesz wymienić redlice i robić na głęboko bezorkowo. Nie będzie to co 3 belkowy ale też fajnie zrobi. Mi nie zapchał się w ściernisku po kukurydzy wiec po zbożach też nie powinien.

Sprzątnęli mi tego grubera zanim się zdecydowałem. :/ 

 

Lemkenów jest dużo. Te Smaragdy 7 łap myślisz ze są czegoś warte? Dużo ich w ogłoszeniach. 
 

Ogladam tez podobne POM Brodnica. Cena porównywalna. 
 

Co lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj