Polecane posty

PaWeL07    351

Zamierzam kupić agregat podorywkowy firmy AgroMasz. Będzie pracował z JD 85 konnym, zastanawiam się czy da radę z agregatem o szerokości 2.6m? Czy może jednak rozsądniej było by wybrać 2.1m? Co o tym sądzicie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Zależy jakie masz ziemie i ukształtowanie terenu. Według mnie 2,60 jest trochę przy duży jak do ciągnika o mocy 85Km. Ja bym wybrał 2,10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Ziemie mam dosyć lekkie, pola raczej płaskie. Kurcze sam już nie wiem, niby diler także mi mówił że śmiało można brać 2.6m. Ale nie chciałbym żeby ciągnik pierdział z 2.6. Wolałbym żeby jednak jakiś zapas mocy został.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja bym tam brał 2,10. Na pewno zrobi lepszą robotę bo ciągnik będzie miał z nim lżej i lepiej wymiesza glebę z resztkami pożniwnymi ponieważ szybciej będziesz z nim jeździł niż z tym 2,60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ja mam 2,1m w proximie 95 śmiga dość lekko i nie trzeba dawać ciągnikowi w kość.Kolega ma 2,6 kosa Unii to ciąga to deutzem 120 km.A w tym sprzęcie szybkość jest ważna i chyba węższy będzie bardziej odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Kurcze, ale dzisiaj zmierzyłem ciągnik i mój JD ma 2.20m więc agregat 2.10 to będzie trochę lipa, gdyż będzie węższy od ciągnika :huh: Dzisiaj orałem pługiem rozstawionym na 176 cm i powiem że szedł nieco ciężej niż z agregatem uprawowo siewnym, ale było dobrze. Czy taki gruber 2.6m będzie stawiał większy opór dla ciągnika niż pług rozstawiony prawie na 180 cm??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11
Napisano (edytowany)

Ja mam z Unii 2,6 ciaga go Zetor Proxima Power 85 i radzi sobie z nim bez problemu. Resztki pożniwne miesza pięknie i piękną robote robi, predkość z jaką pracuje tym zestawem to 8 km/h ;) Polecam! :D

Zobacz w mojej galerii :P

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Pracując smaragdem9 z predkością 10km/h mogę powiedzieć że efekt jestbardzo dobry. W ciężkich warunkach prędkość spada do 8km/h i efekt jest nadal zadowalający ale poniżej mam wrażenie że nie będzie już tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Łukasz chętnie bym zobaczył twoją galerię, ale w tej naszej nowej wspaniałej galerii nie da się oglądać galerię innych użytkowników, pisze że nie ma żadnych obiektów do wyświetlenia ;[ Jak możesz to wyślij mi linka na PW do twojej galerii. Na jaką głębokość zapuszczasz grubera? Jakie masz ziemie, pracowałeś nim na glinie, lub 4-5 klasie?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@PaWeL07 - przewiń sobie trochę do góry, na post @Lukasz5714, i pod nazwą profilu, napisem 'zaawansowany' są trzy ikonki. Kliknij na tą ostatnią z prawej i masz galerię @Lukasz5714 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Łukasz chętnie bym zobaczył twoją galerię, ale w tej naszej nowej wspaniałej galerii nie da się oglądać galerię innych użytkowników, pisze że nie ma żadnych obiektów do wyświetlenia ;[ Jak możesz to wyślij mi linka na PW do twojej galerii. Na jaką głębokość zapuszczasz grubera? Jakie masz ziemie, pracowałeś nim na glinie, lub 4-5 klasie?

Moje ziemie to 3,4,5 klasa ziemi. W książeczce jest napisane ze 15 cm ale ja robie troche głębiej

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

Zamierzam kupić bronę talerzową do ferdka 3070 coś około 90-100km. Zastanawiam się nad 2,7m. Budżet jest ograniczony więc przemyślenia były nad bometem lub z Kielc roltech tylko jedna jest w ukladzie V a druga w X.

Która jest lepsza i która będzie lepiej się spisywała, ziemia to piaski 4,5 klasa 15h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

pomysl o agro-factory moze ? wczesniej pisali ze w miare db maszyny co do ceny..

 

A ktorego byscie mi polecili z gruberów??

 

agro-masz ale ten lepszej produkcji http://moto.allegro.pl/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-agro-masz-i1683170852.html

 

agro-factory http://allegro.pl/agregat-podorywkowy-gruber-2-1-3-0m-nowy-i1703085516.html

 

Grano http://allegro.pl/nowy-agregat-scierniskowy-gruber-agregaty-kus-raty-i1667095317.html

 

czy moze bomet lub jakis inny?? nie mysle raczej o uni czy kongskilde itp.. i czy warto inwestowac w sprezynowe?? (gleba ciezka)

Edytowano przez Brykal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Zamierzam kupić bronę talerzową do ferdka 3070 coś około 90-100km. Zastanawiam się nad 2,7m. Budżet jest ograniczony więc przemyślenia były nad bometem lub z Kielc roltech tylko jedna jest w ukladzie V a druga w X.

Która jest lepsza i która będzie lepiej się spisywała, ziemia to piaski 4,5 klasa 15h.

Zdecydowanie X dobra i tania z firmy Ro-Masz

 

Ma Ktoś Agregat Agro-Masz z tych zmodernizowanych?

jesli chodzi o agregat talerzowy to dobra cena , a jakość jak pozostałych polskich firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

koledzy niedawno zakupiłem agregat podorywkowy i mam problem z odpowiednim ustawieniem. Otóż nie zadawała mnie głębokość pracy. Cofnąłem łapy delikatnie do tyłu podniosłem wał do góry ale i tak nie idzie tak jak powinien. Dodam że talerze mam ustawione na podobną głębokość jak stopy/łapy. Dodam też że po cofnięciu łap nie podoba mi się wynik który wygląda mniej więcej tak: --v--v--v--v--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przede wszystkim talerze mają iść płycej niż łapy, bo są po to aby wyrównać i zawalić rowy po łapach a nie robić nowe rowki. Głębokość pracy na ściernisku ustaw w miarę płytko. Co to za agregat?

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego i jak Ci się spisuję ten agregat ??? talerze muszą być jakieś 3-5 cm podniesione powyżej nożyków resztę regulujesz cięgłem i wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj