Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat podorywkowy

345 odpowiedzi na ten temat

#221 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 10 marzec 2009 - 22:03

agregat podorywkowy http://www.agrofoto....220#entry317491

Przejrzyj ten temat od początku, tam jest wszystko napisane o uprawie bez orkowej. Jak dobrze uprawiać, aby się nie zniechęcić na starcie, ile oszczędzasz i ile zyskujesz.
Pozdro!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat podorywkowy Dzisiaj, 22:00
  •  

#222 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 10:17

agregat podorywkowy

czy jest sens jeździć 2 razy??? chyba że mowa jest o uprawie bezorkowej, wtedy tak...

Jak stać Cie na oprysk glifosatem to możesz jechać raz :) Chyba że Ci chwasty nie rosną :)

#223 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:07

agregat podorywkowy ja chyba ze 3 lata temu, po burakach cukrowych kopanych holmerem (liście łapane na przyczepy) ok 20 września zrezygnowałem z orki uprawiając pod pszenicę ozimą.
zrobiłem jeden przejazd Kosem na jakieś 17 cm, później raz biernym agregatem uprawowym z brodnicy i w to siałem. spadku plonu nie było, a oszczędność w paliwie na pewno zważywszy, że gdybym orał, to później musiałbym to zwałować żeby rola osiadła i zrobić dwa przejazdy agregatem uprawowym. tyle, że mój przykład dotyczy uprawy po buraku, kiedy resztek pożniwnych w zasadzie nie ma, a ziemie poruszył holmer...

#224 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:04

agregat podorywkowy a czy praktykowal ktos uprawe kultywatorem scierniskowym na wiosne mianowicie wymieszanie z gleba rozrzuconego obornika pod zboza jare tak by nie bylo potrzeby wykonywac orki. w ostatnich latach posucha wiosenna eliminyje orke na wiosne zbyd duze straty wody po orce i slabe wschody

#225 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 czerwiec 2009 - 07:10

agregat podorywkowy u nas to talerzówka jeden koles pojezdzil obornik i potem koltywatorem i zasial na tym QQ jakos nie zauwazylem zeby mu ta kukurydza slabo rosla ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#226 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 20:58

agregat podorywkowy a jakie macie opinie o kultywatorach podorywkowych z Żukowa

#227 Share michuu

michuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko!

Napisany 09 czerwiec 2009 - 21:22

agregat podorywkowy Ja mam 3m Żukowo i jestem z niego zadowolony

#228 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 16:12

agregat podorywkowy

a czy praktykowal ktos uprawe kultywatorem scierniskowym na wiosne mianowicie wymieszanie z gleba rozrzuconego obornika pod zboza jare tak by nie bylo potrzeby wykonywac orki. w ostatnich latach posucha wiosenna eliminyje orke na wiosne zbyd duze straty wody po orce i slabe wschody

kultywatorem ścierniskowym nie, chociaż zastanawiałem się nad tym.

ja zrobiłem to broną aktywną, ale przyznam że w miejscach gdzie obornika było grubo niewiele to dało i trochę nam przypaliło, czego nie byłoby po orce.
W tym roku spróbuje ścierniskowym. :P

#229 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:11

agregat podorywkowy Co jest lepsze redlica dwusercowa stosowana np. w gruberach POM BRODNICA czy typu lemken np MANDAM i ktora z tych maszyn jest lepsza waszym zdaniem(chodzi o kultywator 7 lap na sprezynie)?

#230 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:13

agregat podorywkowy sthil007@ zapewne chodzi Ci o rodzaj redlicy/łapy który lepszy???... To się nazywa 4-częściowa (brodnica) i 5-częściowa (lemken)...
Łapa 5-częściowa jest zdecydowanie lepsza i tańsza w utrzymaniu, ponieważ wymieniamy tylko końcówke/dziub redlicy, a w 4-częsciowej użyjmy dwa razy i musimy kupić całość nową... Zresztą musiałbyś porównać ceny części zamiennych... Jeżeli dwa dłuta od łapy 5-częściowej będą tańsze od jednego dłuta 4-częściówki (tzw."dwusersówka"), to będzie oszczędniejszy ten pierwszy patent... :) I na odwrót... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 10:40

agregat podorywkowy Witam .

Co sądzicie o agregatach Brodnica 1 ? Widziałem też w sprzedaży Brodnica1 A , ma go ktoś jak sie sprawuje ??
PILNE

#232 Share pietrasek

pietrasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 23:33

agregat podorywkowy Witam zastanawiam się nad kupnem grubera i nie wiem jaki wybrać. Mam Mtz 1025 (105 KM) Chciałbym was prosić o radę jaka szerokość będzie najlepsza do tego ciągnika i jaką firmę byście polecili oraz jakie wg. was jest najlepsze zabezpieczenie? Z góry dzięki za informacje :D

#233 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 06:44

agregat podorywkowy Witam do twojego Mtz polecam 2,6m 6łap jesli masz malo kamieni zabespieczenie na kolki scinajace (srubowe) wystarczy jesli masz sporo kamieni na polu to proponuje zabezpieczenie sprezynowe przykladowa firma ktora cos takiego robi http://www.skotarek-maszyny.pl/

#234 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 09:03

agregat podorywkowy

kultywatorem ścierniskowym nie, chociaż zastanawiałem się nad tym.

ja zrobiłem to broną aktywną, ale przyznam że w miejscach gdzie obornika było grubo niewiele to dało i trochę nam przypaliło, czego nie byłoby po orce.
W tym roku spróbuje ścierniskowym. :)

Ja często mieszam podorywkowym obornik na wiosne, nawet u lduzi na usługe chodze w tej sprawie. Często też przyoruje nim poplony po czym od razu uprawowo-siewnym wbijam, dla ludzi taniej wychodzi niz pług najmować :D

#235 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:16

agregat podorywkowy na jaka glebokosc uprawiasz po oborniku na wiosne i w jakim stopniu obornik wymieszal sie z ziemia

#236 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 11:21

agregat podorywkowy Czy ktoś używa agregatu podorywkowego AGRO FACTORY 2,6 proszę o poradę.

#237 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:56

agregat podorywkowy a co sadzicie o tej marce maszyn i cena wedlug mnie przystempna

1. AGREGAT ŚCIERNISKOWY - Firma HENRYK BATYRA (841356167) - Aukcje internetowe Allegro

#238 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:38

agregat podorywkowy Czy posiada ktoś agregat Brodnica 1A Pracowniczy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o. Partner's Machinery Centre, POM Ltd - BRODNICA. Producent maszyn rolniczych i leśnych. jak sprawuje się ta maszyna, czy zapotrzebowanie na moc jest na prawdę tak duże (to tylko dodatkowy wał który jest w opcji i dla mnie zbędny i zgrzebło do słomy), jak sprawdzają się te redlice sercowe w porównaniu redlicami typu Lemken (Mandam, Kos) czy nie będą uprawiały zbyt głęboko. Agregat będzie używany tylko do podorywek na lekkich glebach. Interesuje mnie opinia użytkowników tego agregatu. Jaka szerokość polecacie do 100 konnego ciągnika 2,6 czy 3m.
NAPIS ćWICZEBNY

#239 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 17:52

agregat podorywkowy Co sądzicie o nowych gruberach UG?
http://www.uniagroup...tent/article/80
Lepiej miesza sciernisko niż taki ze zwykłymi talerzami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 02 marzec 2010 - 18:55

agregat podorywkowy lepiej to miesza gruber{starego typu}a agregaty podorywkowe robią to wiele gorzej