Polecane posty

atomik    148

pomoże ktoś/doradzi ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a powiedzcie czy jestt jakis gruber którego uciągnie poczciwa 60-tka????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Chyba sobie zartujesz, ze chcesz katowac 60 w gruberze, Moim zdanie do C360tki to talezowka albo plug :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Takiego 5 łapowego jak mam w galerii to pociągnie, ale komin czerwony i co roku nowa pompa hydrauliczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, wie ktoś może ile kosztuje grządziel sprężynowa taka jak na tym zdjęciu agregat_podorywkowy_scierniskowy_gruber_plus.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

witam mam pytanie czy zetor 7245 da radę z agregatem 5 grządzieli + talerze + wał rurowy/strunowy coś podobnego jak w poście kolegi powyżej. I jakiej firmy byście poradzili kupić taki agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Koledzy mam problem.

Mianowicie chciałbym kupić agregat podorywkowy zarówno wo wykonywania płytkiej uprawy pożniwnej jak i również do wykonywania głębokiego spulchniania 20cmm-30cm. Obrabiam 305 ha większość ziemie to klasa III i IV ale jest sporo rędzin więc zabezpiczenie raczej sprężynowe. Ciągnik fendt o mocy 230 KM. Chciałbym jeszcze nim także uprawiać na wiosnę poplony więc powinien mieć spory prześwit pod ramą. Zastanawiałem się nad Lemkenem Smaragdem 5m Pottingerem Synkro 4m lub Kuhnem Culiterem 5m? Ma ktoś może podobny sprzęt i podzieli się opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Co uważacie o uprawie gruberem po orce na glebach średnio-ciężkich?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

No więc poszukuje uniwersalnej maszyny która będzie można zerwać ściernisko, uprawić pod siew i ew. zastąpić pług w (bardzo) skrajnych przypadkach. Kompaktowym bronom talerzowym się przyglądałem, ale chciałbym zgłębić temat kultywatorów ścierniskowych jako maszyn uniwersalnych. Chodzi mi tu generalnie o Unijnego KOSa T i Staltechowy Orlik (kultywator z dwoma rzędami talerzy). Czy w dostatecznym stopniu przygotują glebę do siewu? Czy nie będzie zbyt zbrylona? Czy wgl. jest sens stosować tak ciężki agregat do uprawy przedsiewnej? I czy taka uprawa jest ekonomiczna?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle, ze jak najbardziej jest sens uprawiac ciezkimi maszynami na ciezkich glebach, bo tylko takimi masz szanse w 1 przejezdzie przygotowac glebe po siew, no moze pod agregat upr.-siewny ;)

 

kompatkowka nie robi na wieksza glebokosc, wiec nadaje sie tylko do podorywki i uprawy przedsiewnej.

 

2 belkowy agregat podorywkowy dobrze robi podorywke, teoretycznie mozna uprawiac przedsiewnie, chociaz moim zdaniem ze slabym skutkiem, ale o uprawy glebokiej nie bardzo sie nadaje. nie wymiesza dostatecznie dobrze resztek pozniwnych.

na razie z polskich maszyn to chyba tylko cross xl unii group nadawalby sie do zadan o ktorych piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie są ciężkie ziemie i sąsiad robi ścierniskowym przed siewem i powiem że ładnie kruszy. Ma też agregat aktywny tylko z tyłu ma wał rurowy i uprawia gorzej niż ścierniskowy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgadza sie, jesli w scierniskowym ma ciezki wal o profilu zamknietym to lepiej pokruszy bryly niz lekki aktywny.

 

tylko chodzi o to, ze jak chcialbys zastapic plug to nie wymieszasz dostatecznie dobrze szczatek pozniwnych, glownie po zbozach gdybys chcial uprawic, bo po rzepaku pod zboze to nie powinno byc problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

witam moje pytanie brzmi czy zetor proxima 85 podola w agegacie pod. UG KOS 2,6 S (zabezpieczenia non-stop sprężynowe) teren nie gorzysty ziemie slabe. Pozdrawian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Kolego ja użytkuję Lemken Smaragd 9 o szer. roboczej 4,8 m. Ciągne go JD 7700 150 KM pojadę max 10 km/h uprawia pięknie i miesza ziemie idealnie. Jednak ilość mocy to minimum jaką ta maszyna potrzebuje. Wydaje mi się że idealnie byłoby 170 do 190 KM. Jeżeli chodzi o wykorzystanie to w tym roku spróbuję uprawić nim raz ściernisko zaraz po żniwach i drugi raz przejadę przed siewem. Teraz wiosną pola po wymarzniętym rzepaku uprawił idealnie pierzynka na głębokości 10cm i siew kukurydzy był idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna877    0

Ma ktoś z Was siewnik do poplonów przy gruberze? i jak to zdaje egzamin żeby od razu po ściernisku jechać gruberem i zasiać poplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam agragatu podorywkowego do ursusa 1224 117 km około 3m i nie wiem co wybrać pomózcie i proszę podać też cene tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj