Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat podorywkowy

345 odpowiedzi na ten temat

#201 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 kwiecień 2008 - 17:10

agregat podorywkowy ja nie mialem talerzówki, jakos specjalnie mi nie zalezalo ale pewnego dnia ojciec orzac sie wkurzyl i slyszal ze znajomy ma jakas co przywiozl sobie z niemiec do MTZta ale mu nie pasuje bo ma hydraulike na 2 weze. dlatego wzielismy ja do naszego zetora i w burakach pokazala sie ok, teraz jak sie zrobi cieplej to robie remont i pozniej ogien,
widzisz ja przedwczoraj sprzedalem 3 letni agregat, bylo mi szkoda ale popelnilismy blad kupujac w marcu agregat a pozniej zaraz w lutym duzo lepszy ciagnik :D
teraz tez mam problem jaki wybrac nowy, kurde kiedys nie bylo sprzetu to nie bylo problemu, a teraz 3 dni juz nie spie bo chce dobrze kase wydac
masz troche czasu ja bym szukal duzej talerzówy takiej ruskiej - za jakies 5tys mozna wyrwac niezla a zawsze to 3.7m stara sproboj sprzedac, moze sie okazac ze dolozysz do biznesu jakies 2-4tys a za tyle ciezko ci bedzie kupic agregat.
ja bralem pod uwage to ze talerzówa jest ciagana i wazy blisko 2tony!!!, ten nacisk musi swoje zrobic, poza tym zawsze jakos szkoda mi pompy w ciagniku - moze to jakis nawyk z mtzta

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat podorywkowy Dzisiaj, 01:58
  •  

#202 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:35

agregat podorywkowy A nie myślałeś yacenty o jakimś używanym zeastawie upr-siew ?? Jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś naprawdę dobrego...

#203 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:23

agregat podorywkowy jeszcze jest 5% szans ze wezmiemy jakis uprawowo siewny ale nabudowany
zobaczymy jak to bedzie - mam czas do konca kwietnia na ostateczna decyzje tak aby w przypadku zakupu czegos z Unii zdarzyc na zniwa

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#204 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 09:52

agregat podorywkowy Czy ktoś z was robi uprawe intensywna agregatem podorywkowym na wiosne??

#205 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 14:28

agregat podorywkowy Czy moze wie ktoś który agregat scierniskowy jest lepszy czy ten który ma geściej łapy i wiecej ich czy ten który ma mniej łap ale ma lemiesze dokręcane po bokach tzw.gęsiestopy oczywiście mowa o takich samych szerokościach agregatu ;)

#206 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:03

agregat podorywkowy wg mojej oceny:
do plytkiej uprawy (scierniska w uprawie tradycyjnej) ten na "duzych" gesistopach, a do uprawy bezorkowej ten drugi typ ;)
ale np. katalog produktow rabe podaje odwrotnie :P B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#207 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:27

agregat podorywkowy też mi się tak wydawało bo ten na gesiostopie może nie bedzie się tak szybko zapychał jak ten bez lemieszy bocznych bo one są gęsciej montowane

#208 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:00

agregat podorywkowy witam .
powiem tak ja mam kosa na gęsiostopach z siewnikiem poplonów na wierzchu i dla mni erewelacja po żniwach. sąsiad ma jakiegoś Grubera (chyba tak się nazywa) u mnie ma 5 zębów a u niego 11 i ta sama szerokość robocza. wały z tyłu mamy podobne tylko u mnie są jeszcze talerze pomiędzy. u mnie jak po stole na polu a u niego bruzdy po zębach. :lol:

Tylko coś mi w tym moim do końca nie odpowiada bo ten wał z tyłu kręci się lekko tylko jakoś tak dziwnie stuka. ale ciężko wyczuć czy to na łożysku czy jakiś element zaspawali w którejś rurce. spotkał się ktoś z takim problemem??? łożyska są zimne. sprzęt jest na gwarancji. doradźcie coś.

#209 Share 1992aro5714

1992aro5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:27

agregat podorywkowy ma ktoś grubera z bometu ,albo moze widział?? mam okazje tanio kupić i nie wiem co zrobić

#210 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:44

agregat podorywkowy zna ktoś cene kongskilde delta 3 m na zabezpieczeniach spręzynowych oraz czy 100 km JD go pociągnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:44

agregat podorywkowy Skorpion miałem takie same obiawy stukania tylnego wału a przyczyna okazała się banalnie prosta zbyt mała głębokość pracy na twardym polu ,po podniesieniu do góry wału na regulacji(głębsza uprawa) pukanie znikło.

#212 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:09

agregat podorywkowy Na jakiej głębokości pracować agregatem podorywkowym z Unia KOS żeby ściernisko był prawidłowo wymieszane i uprawione
Ściernisko czyste bez resztek pożniwnych :(
:)

#213 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 luty 2009 - 14:34

agregat podorywkowy Jak juz wspominalem SKOTAREK robi 2,1 do 3,9m

#214 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:12

agregat podorywkowy ja kosem robię na jakieś 7-10 cm w zależności od warunków.

#215 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:17

agregat podorywkowy Dokładnie, głębiej nie ma sensu robić.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#216 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:02

agregat podorywkowy Dobrze jest zrobić pierwszy przejazd możliwie najpłycej aby tylko zatrzymać parowanie. Za drugim razem wykonać zgłębienie uprawy do tych max 10-11 cm co jest korzystne np. w poplonach.

#217 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:15

agregat podorywkowy 1 przejazd ma przerwać parowanie tak jak napisał @mirasek a także spowodować jak najszybsze wschody chwastów i zbożą wydmuchanego przez kombajn. Im płytsza uprawa tym szybciej skiełkują i można je zniszczyć następnym zabiegiem uprawowym. Robiąc głęboko powoduje się to że chcwasty i samosiewy kiełkują czasami dopiero wraz z wschodami rośliny uprawianej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#218 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:41

agregat podorywkowy czy jest sens jeździć 2 razy??? chyba że mowa jest o uprawie bezorkowej, wtedy tak...

a jak wy robicie??? orka, czy też może sam gruber???

#219 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:51

agregat podorywkowy Jak to na zwykłych łapach? Że tylko 1 redliczka bez podcinaczy jest?

Edit:
Czemu zmieniłeś treść posta? Teraz nie wiadomo ocb.

Ja robie raz. Najpierw gruber później orka z wałem.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:18

agregat podorywkowy chciałem zadać podobne pytanie do tego jakie zadał ktoś wcześniej, więc nie ma sensu...

te pytanie też mi chodziło po głowie dlatego też zadałem :)

A czy ktoś na AF stosuje uprawe bezorkową??? Jeśli tak to mam takie pytania:
-jak efekty i różnica miedzy orką?
-jakim sprzętem to robicie?
-ile można zaoszczędzić na takiej uprawie?