Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat podorywkowy

345 odpowiedzi na ten temat

#181 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 00:23

agregat podorywkowy

Jak myślicie 7211 poradzi na 5 łapek KOsem ?

na lżejszej ziemi, bez górek da rade bez problemu.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat podorywkowy Dzisiaj, 07:50
  •  

#182 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 00:27

agregat podorywkowy

Panowie kongskilde i tylko kongskilde:D Uwaga: 4,40 m +U1224 2 szosowa idzie az gwizda pole jak stół zagnych kepek wsio dobrze przewrócone i wymieszane MIODZIO

Chyba piachy 5 klasa, cały czas z górki i na 5 cm ustawiony. A miodzio owszem, ale pitny na poprawienie nastroju jak Ursus wyzionie ducha z tym 4,4m
Dominator 150

#183 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 00:39

agregat podorywkowy

panowie co sądzicie o tym agregacie???? ma może ktoś coś takiego http://www.rolmako.p...z...tor&lang=pl
chciałbym kupic 3m z wałem strunowym. Ziemi ornej mam ok 35 ha głównie IV-V klasa. Ten agregat chodziłby z MF 3090 110 KM

Śmiało mogę Ci polecić ten agregat, kolega pracuje nim z 90 konnym MTZ (odjął 2 łapy!!!) na 150ha ciężkiej ziemi, w górzystym terenie. Kamienie go nie ruszają, rama ok. Na 35 ha nie ma sensu sie szarpać na agregat zachodni za ponad 25 tys. zł. Twój MF będzie z nim fruwał.
Dominator 150

#184 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 00:40

agregat podorywkowy

Nie będe chwalił dnia przed zachodem słońca :rolleyes: ale powiem że barwy będą zmienine od tych które obecnie posiadam :)

to napisz choc jaki kolor :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#185 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 08:49

agregat podorywkowy

Ja pracuję zestawem Zetor 16245 + gruber 7-łapowy Brodnica 3m. Ziemie też mam cięzką i trochę pod górkę. Lepiej węższy, ale szybciej pojedziesz, niż np. 4,5 m i prędkość jak przy orce. Polecam 3m zawieszany Horsch, od ok. 7tys. euro.

A co jest twoim zdaniem lepsze do podorywki- kultywator podorywkowy czy agregat talerzowy Ares, Quick ?

#186 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 23:39

agregat podorywkowy

A co jest twoim zdaniem lepsze do podorywki- kultywator podorywkowy czy agregat talerzowy Ares, Quick ?

Ja uprawiam ściernisko kultywatorem podorywkowym, a sieję Quickiem, czyli brona talerzowa+siewnik. Ograniczeniem talerzowego Aresa jest jego głębokość pracy, która przy talerzach o śr. 46cm wyniesie maks. 10-12cm. Jeżeli na polu pracował ciężki sprzęt, są głębokie koleiny to gruber wpuszczony na większą głębokość znacznie łatwiej sobie z nimi poradzi. Za to przewagą Aresa nad większością gruberów jest lepsze wyrównanie ścierniska, rozbicie grud, ponowne zagęszczenie gleby (jak najcięższy wał!) i zauważalnie mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika. Agregatem talerzowym można bardzo ładnie pracować również po orce. Pewnym kompromisem wydaje mi się Ares z większymi talerzami - 56 i 66cm średnicy. Umożliwiaja one, w zależności od potrzeb, pracę na głębokość do 20cm. Najlepiej jednak mieć obie maszyny i pracować nimi na zmianę. Np. natychmiast po sprzęcie zboża wykonać płytki przejazd talerzówką, co przyspieszy kiełkowanie samosiewów i wstępnie wymiesza resztki pożniwne. Po kilku tygodniach przejechać kultywatorem podorywkowym na większą głębokość (ponad 10cm) w celu gruntowniejszego wymieszania pozostałej słomy i kiełkujących samosiewów, przygotowując jednocześnie pole do siewu.
Dominator 150

#187 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:19

agregat podorywkowy A to ma byc uprawowo siewny?

#188 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:45

agregat podorywkowy a jaki proponujecie agregat do johnego 105km na 4 garach ja myślalem 7 łapowy3m?

#189 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:14

agregat podorywkowy No cos w tym stylu, chyba że masz cięzkie ziemie to 6 łap bierz ;)

#190 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:39

agregat podorywkowy a 6-łapowy to 88km pociągnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 26 luty 2008 - 22:13

agregat podorywkowy słuchajcie jak to jest czy to prawda na tej stronie Agroma BiałyStok
http://www.agroma.bi...en-smaragd.html pzeczytajcie. a mianowicie pisze że agregat 2.6 m pociągnie ciągnik z minimalną mocą 55 km. Czy LEMKEN ma jakieś rozwiązania dzięki którym te agregaty idą lżej ? ;) Czy to jest tylko jakiś chwyt ?

#192 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 luty 2008 - 08:22

agregat podorywkowy na stronie jest błąd, zapotrzebowanie wynosi 80KM http://www.lemken.co.../Smaragd_PL.pdf
na stronie producenta też jest błąd, dopiero w prospekcie z linku, jest poprawnie ;)

#193 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2008 - 15:51

agregat podorywkowy u korbanka też tak jest najwidoczniej błąd ale u dwóch dealerów. Raczej na stronie producenta jest bez błędów. Dzieki , Pozdr ;)

#194 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:02

agregat podorywkowy Witam!!! Planuje zakup nowego agregatu scierniskowego, ale nie wiem na co sie zdecydowac i jaki bylby odpowiedni do zetora 11441 forteraa. Klasy ziemi II i III.Zastanawialem sie nad oferta unii, mam juz sprzet tej firmy i jak do tej pory nie mam z nim problemu. Ale chcialbym jeszcze wiedziec co Wy proponujecie, moze jakis inny, tanszy od tego z unii. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

#195 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:15

agregat podorywkowy Ja mam z Unii KOSa na 6 łap(2,6m) ciągam go pronarem 82 SA i powiem że przydało by sie troche jeszcze mocy, zetorek z takim chodził by w sam raz :P

#196 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:22

agregat podorywkowy Wlasnie o takim myslalem. A jak ten agregat sprawuje sie podczas pracy???chodzi mi glownie o to czy dobrze miesza ziemie ze scierniskiem??? a na jaka glebokosc nim robisz??

#197 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:26

agregat podorywkowy Miesza dobrze nawet przy małej prędkosci, ja robie nim około 7,8 km/h, szybciej nie daje rady, ty spokojnie zetorkiem pojedziedz około 10km/h, robie na głebokość około 10 cm, płycej to tylko przepycha sciernisko ^_^

#198 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 kwiecień 2008 - 22:31

agregat podorywkowy

Witam!!! Planuje zakup nowego agregatu scierniskowego, ale nie wiem na co sie zdecydowac i jaki bylby odpowiedni do zetora 11441 forteraa. Klasy ziemi II i III.Zastanawialem sie nad oferta unii, mam juz sprzet tej firmy i jak do tej pory nie mam z nim problemu. Ale chcialbym jeszcze wiedziec co Wy proponujecie, moze jakis inny, tanszy od tego z unii. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

a nie myslisz o talerzówie?
moj ojciec chorował na agregat podorywkowy, chorował i tak jakos z głupia franc kupilsmy ruska talerzówe za 3.5tys zl :P
3.7m i powiem ze na buraczysku szła super, do zniw chce jej zrobic remont tak zeby przod zrobic cały nowiutki a tyl tylko podreparowac oraz wymienic belke zaczepowa - tak ze zwyklego zaczepu na TUZa, na pewno bedzie nią szło szybciej niż agregatem podorywkowym 2.6m a robota podobna, wg niektorych nawet lepsza, chociaz ja nie mam zdania co lepsze bo agregatu nie uzywalem aczkolwiek w tym roku juz bede mogl porownac do sasiadów :P
zastanów sie moze warto kupic takie cos?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#199 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 08:46

agregat podorywkowy Ja uzytkuje i talerzowe i agregat podorywkowy i powie ci ze mi lepiej odpowiada KOS. Na głebokosci 10cm lepiej wymiesza KOS a jak mam robic głebiej to juz lepiej podorywke zrobic,fakt jest taki ze talerzówki nie sprzedałem i nie sprzedam zawsze moze sie przydac na jakies duze porosliska zawsze lepiej potnie cos takiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 15:52

agregat podorywkowy Talerzowke mam tylko troche za mala do tej forterry bo ma zaledwie 8 talerzy (prawie 2m.) myslalem tylko zeby dorobic do niej walek. talerzowke ciagam zetorem 3320. a o tym agregacie myslalem zeby bylo cos wiekszego, to zawsze robota szybciej by szla, slyszalem tez od niektorych ze agregatem podorywkowym lepiej robic na zboza ozime, bo talerzowka potnie ziele i pozniej jest jeszcze wiecej ziela. Kurcze troche nie bardzo kupowac druga talerzowke, chyba ze ta co mam bym sprzedal i kupil cos wiekszego ,i od razu z walkiem.