Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat podorywkowy

345 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 maj 2006 - 14:47

agregat podorywkowy hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat podorywkowy Dzisiaj, 19:57
  •  

#2 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 maj 2006 - 15:48

agregat podorywkowy no ja myśle ze jakiś 4,5m składany hydraulicznie, a firma to juz do wyboru zależy czy chcesz nowy czy używany

#3 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 maj 2006 - 16:43

agregat podorywkowy nom nowy wolał bym

#4 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 maj 2006 - 16:59

agregat podorywkowy Jeżeli chcesz nowy to wszystko zależy teraz od zasobności Twojego portfela. Jak masz kase to kupuj jakis zachodni sprzęt np: kongskilde, a jak nie to zostaje Ci polski agregat np: unia lub expom (duzo jest polskich firm produkujących kultywatory podorywkowe), a tak z ciekawości to do jakiego traktora to ma być?

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 maj 2006 - 19:37

agregat podorywkowy jd 6920s jak dobrze pamietam :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 12 maj 2006 - 20:42

agregat podorywkowy

Jeżeli chcesz nowy to wszystko zależy teraz od zasobności Twojego portfela. Jak masz kase to kupuj jakis zachodni sprzęt np: kongskilde, a jak nie to zostaje Ci polski agregat np: unia lub expom (duzo jest polskich firm produkujących kultywatory podorywkowe), a tak z ciekawości to do jakiego traktora to ma być?

konskilde jest za***isty sam taki od tego roku posiadam nie porównanie z unią a różnica w cenie przy wersji 3m jest 4000 zł ja mam ten agregat z siewnikiem nordsten i dzisiaj siałem nim trawe

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 13 maj 2006 - 10:46

agregat podorywkowy tak do jd6920s

#8 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 maj 2006 - 09:37

agregat podorywkowy mój kolega do deutcha 175 koni (maszyna z 2005 roku mmmm super) podczepia KOSA 3m z uni - zabezpieczenia sprężynowe non stop i mówi że nie zamieni go na większy bo super mu się sprawuje - lekko idzie - a że zostaje mu troszkę zapasu mocy, obrabia chyba coś koło 120 ha. Do tego ciągnika ma jeszcze 5 obrotową z uni i agregat uprawowo-siewny 4m zawieszany też z uni (agregat wielki i ciężki - bez przedniego "bigbaga" tonowego nie ma możliwości aby go podnieść - wszystko nowe - a o kombajnie to juz nie wspomnę - tez deutcha.
ps.
strona uni podaje, że agregat podorywkowy KOS S 3m ma zapotrzebowanie mocy 140-180 koni ale jak podłączyłem do mojego fortschritta to tez dawał rade i to wcale nie miał ciężki - nie wiem jak by było pod górkę ale po równym dość sprawnie szło.

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 18 maj 2006 - 22:48

agregat podorywkowy jesli ciezka ziemia to mysle ze 3m beda optymalne z zabezpieczeniami nonstop

#10 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 maj 2006 - 06:55

agregat podorywkowy przy agregatach podorywkowych ważna jest prędkość, więc lepiej założyć mniejszego, do 160 to od3 do 3,5 m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 maj 2006 - 19:01

agregat podorywkowy Ja 110 km MF jade 9-10 km/h z podorywkowym 3m konskilde , kumpel ma 3 m kosa i robi nim same silwer 130 i nic sobie z tego nie robi a robi głęboko

#12 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 maj 2006 - 21:11

agregat podorywkowy No może na początku trochę przesadziłem z tym 4,5 metra, ale jak niema na polu zbytnio górek to jd 160km powinien spokojnie dać sobie rade z około 4 metrowym gruberem (ja 105 konnym df z 2,6 m gruberem na ciężkich ziemiach śmigam średnio 11km i jeszcze zostaje trochę zapasu)

#13 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 25 maj 2006 - 19:52

agregat podorywkowy Polecam Kongskilde!!!Przy takiej szerokosci to jak tu juz wspomniano stanowczo składany hydraulicznie:DSam taki mam (jakos ze 4 metry beda nie mierzylem)z 2004 kupilem sprowadzonego z Danii z wyglagu jak nówka, łapy jeszcze praktycznie wcale nie zuzyte i dalemchyba 12 tys(nie pamietam dokladnie ale jakos tak...)W kaadym badz razie popatrz za czyms takim (ze 2-letnim) zazwyczaj nie sa zuzyte pracujesz jak z nowym a w portwelu zostanie wiecej...POZDRAWIAM
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#14 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 21:58

agregat podorywkowy Ja bym zaproponował z Unii Kosa 3.7m z zabezpieczeniem Non Stop. Myślę, że do tego ciągnika akurat lub też 3m to byś mogł szybciej pracować i głebiej oczywiście.

#15 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 lipiec 2006 - 23:04

agregat podorywkowy szerokość to około 2-2,2,ale jakie łapy?
czy takie?
http://moto.allegro....?item=113814787
czy może takie:

http://moto.allegro....?item=113687073
taki też jest fajny:
http://http://www.au...ferta=16238563/
poplonów nie sieje,ziemia raczej lekka,myśle nad używanym,ma dobrze zrobić podorywke,no i wiadomo nie rozwalić sie w ciągu sezonu
ot dylematy :cool:

#16 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 12:46

agregat podorywkowy ja proponowałbym ten drugi, a jakim ciągnikiem bedziesz nim uprawiał?

a co sądzicie o takim czymś http://www.allegro.p...produkcja_.html

#17 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 15:01

agregat podorywkowy To zależy co stawiasz na 1 miejscu, czy dobre podcięcie ścierniska, czy dobre wymieszanie słomy z ziemią. Bo im więcej agregat ma rzędów zębów tym dokładniej miesza resztki i to co po nim zostaje jest bardziej wyrównane. Druga rzecz jak głęboko chcesz uprawiać. Gęsiostopy wejdą Ci max na 15cm natomiast zwykłe piersiowe wsadzisz nawet na 20-25cm. A co do tego co napisał Daniel sam myślałem aby coś takiego samemu zrobić, tylko mam obawy czy grządziel sprężysta wytrzyma :/ Ale to i tak temat na przyszły rok

#18 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 21:38

agregat podorywkowy i jedno i drugie,ale chyba kupie na zwykłych łapach,do ursusa 5314<72km> to tak około 2,2-2,4 m,z większym nie da rady ,mimo tego że mam lekkie ziemie

#19 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 19 lipiec 2006 - 22:13

agregat podorywkowy Czy ktos użytkuje kult. podorywkowy z firmy Rolmako? Ceny mają ciekawe :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 22 lipiec 2006 - 10:05

agregat podorywkowy Jak myślicie 7211 poradzi na 5 łapek KOsem ?