doxis

Ursus C360 3p Wycie i luzy

Polecane posty

doxis    0

Witam

Posiadam ciągnik C360 3p, ma on pewna wadę, a mianowicie gdy ciągni jest zgaszony oraz jest na biegu, słychać zgrzyt trybów w zwonicy pdczas ruszania kołem w tył i przód. W czasie jazdy glośn wyje skrzynia/most/zwolnica(?), naardziej objawia sie to na 5 biegu. Liczę na pomoc w naprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Wycie to norma w c 360/ c360 3p i pochodnych z powodu prostych zębów na walku ataku i kole talerzowym natomiast zgrzyty o których mówisz to luzy na zwolnicy a co dokladniej musisz rozebrać i się przekonać, a może wystarczy nalać oleju?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Właśnie że w c360 są proste zeby, kolega Lamdfarmer ma 100% racji :)


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej prawie proste. Ustawione prawie równo z osią koła zębatego wygięte w łuk.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469

to jak proste prawie proste czy wygięte w łuk . rafal1989 pomyliłeś z kieratem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla kogoś kto patrzy na te tryba i widzi proste na 100% to stwierdzam że są one prawie proste lub prawie wygięte w łuk  :)  :P


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpenio    11

Zgrzyt może wynikać z tego że albo nakrętka się poluzowała albo masz gniazda łożysk wyrobione i jest luz 


Witam Witam pochodzę z województwa lubelskiego 

Mam konto na YouTube.com

Najnowszy filmik 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powodów może być wiele od zwolnic do dyferencjału, kosza z satelitami. Trzeba zlokalizować i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Ciągnik masz od nowości/z pewnych rąk ? Jeżeli nie to ja proponowałbym sprawdzić ilość zębów na półosi i dużym kole zwolnicy, bo już nie raz spotkałem się z sytuacją, że półoś jest 60-tki (11 zębów), a duże koło zwolnicy ma 55 zębów (55-tka lub 40-tka), albo po prostu że jedna zwolnica jest 60-tki a druga 55-tki :)

A jeżeli byłaby konieczność wymiany koła atakującego i talerzowego to polecam atak zaadaptować od Zetora :) http://imged.pl/para-kol-atak-360-355-360-3p-4011-zetor-rewelacja-6705965.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

OJ miło wspominam czasy gdy mieliśmy 60 tkę i kilka było po sąsiadach ,nie trzeba było widzieć ciągnika a będąc w domu czy podwórzu po buczeniu wyciu mostu i tłumiku wiedziałeś kto jedzie ,każdy miał jedyny nie powtarzalny odgłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Zęby są kształtowe ( lukowe ) ale nie po linii śrubowej jeśli tak bardzo potrzebujecie tej informacji.

Z powyższym postem to racja - każda inna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Oj tak niby to samo a inaczej pracuje.Wystarczę że przejade obok babki domu i wiedziała że  ja pojechałem  a nie musi widzieć :D Mówiła że tamtego znajomego inaczej pracuje a sąsiada też inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
    • Przez Koxunio
      Witam, zauważyłem lekki wyciek oleju z łączenia skrzyni z mostem w c360 i mam pytanie bo nie wiem czy takie coś istnieje, aby uszczelnić z zewnątrz bez rozkręcania czy innego wyjścia nie ma bez rozkręcania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj