Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilmet antykorozja oraz ścieżki technologiczne

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 listopad 2016 - 12:58

Witam.

Hektary przybywają także zmuszony byłem do zakupu opryskiwacza. No i jest ... PILMET 2tyś litrów 18m belka tylko teraz takie pytanie...

Rsm trochę ten opryskiwacz zjadł na dolnych lancach , chciałem to wyszlifować i pomalować na niebiesko tak jak jest - ale w mojej głowie rodzi się pytanie, czy nie lepiej wziąć wyszlifować DAĆ PODKŁAD ANTYKOROZYJNY (Baranek albo jakaś srebrzanka) i po tym pomalować na niebiesko? Co o tym sądzicie?

Druga sprawa to ścieżki technologiczne - to przy 12m opryskiwaczu jak miałem wcześniej to radziłem sobie bez , ale teraz przy 18 to trochę zmienia się punkt widzenia... mam siewnik ciężki masywny mazur 3m - na moją logikę wziałem to tak , że co trzeci siewnik będę zamykał po (dwa czy jeden) lejek na szerokości opon c360 - bo w zetorze 12 mam szeroki rozstaw kół i to nie będzie pasować , czy tak będzie ok? Myślałem żeby podczas siewu na następny rok podjechać opryskiwaczem i rozłożyć go podczas siewu i wszystko sobie pomierzyć , bo nie zanosi się żebym kupował nowszą amazonkę za gorę siana którego nie mam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilmet antykorozja oraz ścieżki technologiczne Dzisiaj, 04:43
  •  

#2 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 listopad 2016 - 13:12

Przy 18 m robisz tak : 

pierwszy przejazd od między siejesz połową siewnika, potem jedzie tak żeby tą połową nieposianą dosiać, żeby po 2 przejazdach było posiane 4.5 m

Potem jedziesz jeszcze raz 

Przy 4 przejeździe robisz ścieżkę i potem co 6 przejazd ścieżka

Weź kartkę i długopis, narysuj to i będziesz wiedział o co chodzi

A co do zamykania to najlepiej zmierz rostaw kół w ciągniku i wypośrodkuj tą miarę na siewniku i będziesz widział, które zamykać

#3 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 listopad 2016 - 13:36

Od siebie dodam tylko tyle, że zamykanie na 1 czy 2 lejki to tylko jak chcesz sobie spacerkiem po polu chodzić. Pod ciągnik to minimum 3 dla 30tki i 4 dla 60tki/80tki, na każdy ślad. Co z tego że posiejesz, skoro i tak to zgnieciesz, a przy roślinach które mocno rozrastają się na boki po czasie ścieżki zarosną. A rośliny rozjeżdżane to tylko idealny żywiciel dla grzyba. Ja mam posiany rzepak ze ścieżkami na 5 lejków i już teraz 30tka gdzieniegdzie najeżdża na liście, a co dopiero jak 80tka wjedzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 listopad 2016 - 16:10

Okej już wszystko wiem... tylko te ścieżki mnie trochę martwią bo ja myślałem że jak zrobię tak, że wjadę siewnikiem i co 3 PRZEJAZD zrobię ścieżki na (trzy lejki minimum) bo z tego wychodzi tak że trzeci przejazd to mamy 9m od miedzy no i dalej sieje i znowu trzeci przejazd to już mamy kolejne 9m czyli daje nam równe 18m - źle myślę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 05 listopad 2016 - 16:21

http://www.agrofoto....technologiczne/  Moim zdaniem w tym temacie (link) na temat ścieżek technologicznych powiedziano już wszystko .

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 listopad 2016 - 23:50

Najlepszym sposobem będzie wypiaskowanie belki, na to podkład epoksydowy i lakier akrylowy.Ja mam u siebie tak zrobione i nie ma śladów działania mocznika albo RSM.

Co do ścieżek to kolega adrian3005 najlepiej doradził, inne sposoby to już kombinowanie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 10:34

Panowie , chyba wyszły te ścieżki... :)  Dzięki ADRIAN za wytłumaczenie. Belką zajmę się tak jak kolega asharot napisał , dziękuję też łukaszowi za cenne rady, bo myślałem że na 2 lejki będzie ok ale będę robił na 3-4 ;)

Myślę ,że temat szybko i sprawnie wyjaśniony - dziękuję jeszcze raz !

sciezki-technologiczne-001.jpg

Dodaj odpowiedź