EvilBadNaughty

Wymiana opon na szersze, jakie wybrać aby pasowały?

Polecane posty

Witam.

Posiadam New Hollanda ts 100 z tyłu mam opony 16.9 R38 i chciał bym je wymienić na szersze, niestety nie wiem o co chodzi w tych oznaczeniach i nie wiem jakich szukać tak aby pasowały.  W razie dodatkowych informajci proszę pisać w komentarzach.

Proszę o pomoc i dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

16.9 to jest szerokość opony (rozmiar balona) R 38 to rozmiar felgi, następny typowy rozmiar to chyba 18.4 ale musisz się liczyć z tym że jeśli zalozysz większe opony to napęd na przód nie zgra się do końca z tylnym oczywiście będzie to dzialalo ale chyba jak robisz dla siebie to rób tak aby nie mieć dodatkowych kosztów bo opony będą zużywać się szybciej a i np. krzyżaki napędu będą dostawać po d..ie więc przemyśl temat


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Landfarmer W takim razie dobrze my było gdybym z przodu też zmienił na szersze? (Planuję zmianę żeby ciągnik nie zapadał się tak podczas pracy z cięższymi maszynami). I dlaczego na nie których oponach zamiast 16.9 , 18.4, itd. jest 650/65 albo 340/85.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej nic się nie będzie dziać tylko musisz zachować taki sam obwód koła 16.9 to inaczej 420/85 r38 gdzie 420 to szerokość a 85 to wysokość procentach szerszy zamiennik to 480/70 r 38 lub jeszcze szerzy to 540/65 r 35
Oczywiście polecam opony Trelleborg Najwyższą jakość Tylko cena troszkę większą niż inne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Może nie jest konieczna wymiana 4 opon ale ważne jest aby obwód się zgadzal z poprzednim, 16.9 to szerokość podawana w calach natomiast 420/85 w milimetrach tak jak w samochodzie


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@up

to zależy czy ta opona co ma obecnie nie jest już założona na zbyt wąskiej feldze, jak dasz radę to odczytaj oznaczenia felgi

jak chcesz wymienić tylko tylnie opony to możesz założyć:

480/70 R38  w14,w15,w16

540/65 R38 -W 15,W 16,W 18 

600/60 R38 w16,w18, w20

niższych profili z tą średnicą już raczej nie znajdziesz(jak już to tylko z bieżnikiem nienapędowym czyli się nie nadają do ciągnika)

 

 

co do felg twoje opony powinny siedzieć na feldze w13, w14,w15, więc 600/60r38 będą już mocno naciągnięte więc te odradziłbym ci

 

 

osobną kwestią jest jak wymienisz przednie opony ale wtedy już koszt  duży i raczej nie bedziesz na to zdecydowany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

zamienie koła z NH TS 135   TYŁ 600 PRZÓD 540 NA WĘZSZE TYL I PRZÓD 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj