Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna?

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pawet

Pawet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 20:30

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? mam odzutnik to za kazdym razem cofam jak jest jakies dolek pod zgurek to belki dokladnie nie odzuci loteria czy ja odrzuci czy nie. I tak i tak cofam. Ale z odzutnikiem belka sie nie wruci pod komore.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? Dzisiaj, 23:00
  •  

#22 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 08:14

to chyba w kazdej walcowce tak jest ze siano sie gubi. no nie? czy w tych nowszych nie?

Raczej konstrukcja uniemożliwia wyeliminowanie tej przypadłości w prosty sposób. Walce w przekroju nie są kołąmi ale owalami lub mają inny nieregularny kształt a w związku z tym nie ma możliwości wyeliminowania szczelin między nimi. Dodatkowo dochodzi ścieranie materiału przez walec pod wpływem poślizgu. Pop raz kolejny przypominam sobie artykół w którym były porównywane 3 systemy belowania. Walcówki były na przykładzie claasa nowego. Straty materiału były dużo większe niż w pozostałych

#23 Share przemkus99

przemkus99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:hmm dziewczyny.. i maszyny rolnicze

Napisany 04 lipiec 2008 - 10:16

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? ja w swojej prasie nie mam odjazdu wiec cofam ciągnikiem do tyłu aleto zabiera dużo czasu musze sobie zrobic lub kupic do prasy ten zrzutnik bel moja prasa to deutz fahr GP.20 OC

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 22:34

to chyba w kazdej walcowce tak jest ze siano sie gubi. no nie? czy w tych nowszych nie?

Moja nic nie gubi, może to dlatego że owijam siatką. Za to łańcuchowa Sipma zostawiała przy beli spore kupki zbieranego materiału.

Co do rampy to napewno usprawnia prace, i pomimo że mam bezsprzęgłowy rewers w ciągniku jakoś nie chciało by mi sie cofać za każdym razem :P

#25 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 04 lipiec 2008 - 23:22

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? Ja miałem taką rampe orginalnie przy sipmie i pewnego razu ją presa pkneła i nieszło presować to ją odkręciłem i jade bez i żadnej różnicy niema :P

Edytowany przez mirasek, 04 lipiec 2008 - 23:33.
ortografia

..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 lipiec 2008 - 08:31

Moja nic nie gubi, może to dlatego że owijam siatką. Za to łańcuchowa Sipma zostawiała przy beli spore kupki zbieranego materiału.

Co do rampy to napewno usprawnia prace, i pomimo że mam bezsprzęgłowy rewers w ciągniku jakoś nie chciało by mi sie cofać za każdym razem :P

pewnie dlatego ze owijasz siatka. a jaka masz prase

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 lipiec 2008 - 20:04

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? Vicon RF 130, jest fotka w galerii.

#28 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 05 lipiec 2008 - 23:11

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? @mirasek apropo twojej prasy to jakie ma zapotrzebowanie mocy?

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 12:06

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? Z ciągnikiem 95KM jest optymalnie. W sianokiszonce przy zapiętych nożach gdy za mocno dobije bele, zanim puści sprzęgiełko przeciążeniowe na wałku w prasie to ciągnik troche zejdzie z obrotów. Genralnie MF nie ma problemu a przeciążają sie równo więc uważam zestaw za zgrany :P Myśle że traktor poniżej 90KM mógłby mieć problem z maksymalnym zbiciem beli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 06 lipiec 2008 - 17:13

Czy rampa do odjazdu beli z tyłu prasy jest konieczna? Czytałem troche o prasach z rotorem i nożami. Różnica na zapotrzebowanie mocy z nożami czy bez wynosi ok 20 km :P