Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni??

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 11:52

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? mój GPS względem samochodu oblicza prędkość -3-4km mniej.
Pomysł całkiem całkiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? Dzisiaj, 04:18
  •  

#42 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 13:54

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? Prędkość można obliczyć znając przełożenie całkowite skrzyni i promień koła minus ugięcie opony. Tak orientacyjnie, bo dochodzi jeszcze poślizg, choć zwykle jest pomijalny.

#43 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 15:06

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? a tak propo tego wszystkiego mam na szybce w kabinie rozpiskę ile można jechać przy danych obrotach silnika na biegu + półbiegu.

#44 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 17:59

- prędkość na biegu 4I to coś około 8km/h (wg katalogu)

Według moich obliczeń prędkość teoretyczna ciągnika z szybką skrzynią '35 dla kół 16.9-38 i przy 1800obr/min wynosi 10,13km/h ;)

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:08

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? no widocznie w moich książkach są prędkości do innych parametrów (rozmiar opon itd)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#46 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:44

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? Bo to jest inna skrzynia, 4 bieg jest tutaj 'nadbiegiem' o przełożeniu przyśpieszającym. W ogóle wszystkie biegi są szybsze w stosunku do skrzyni standardowej, pomijając 3 bieg który jest przełożeniem bezpośrednim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 05:50

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? @MECHANIZATOR
obliczaliśmy tą szerokość roboczą do prędkości i powiem że mam szer 4,20 i spokojnie pracuję te 12km/godz ;) ruszam z talerzówką opuszczoną (posiadam dyne) i jestem zadowolony z tego narzędzia :)
Na razie pracowałem nią do 10cm głębokości a teraz porobię nią do ok. 20 cm ;) i też napiszę jak chodzi :o
pozdrawiam

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 sierpień 2008 - 06:25

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? kurcze 20cm talerzówka? po co? to na ile ty będziesz później orał - moj ojciec jak ustawił ibisa na poczatku i cos slabo ciagnik z nim szedl, przyjechal znajomy pomoc ustawic to sie za glowe zlapal - orane było na jakies 35cm od góry zruszonej ziemi albo ok 30cm od prawdziwej calizny, gosc stwierdzil ze on jak orze podobnym plugiem to leci na 18cm, a obok mnie mieszka gosc ktory ponoc orze na 16cm.
Pod rzepak to jeszcze jestem w stanie zrozumiec sens glebokiej orki ale pod zboża? to samo by się tyczyło talerzowania, mnie tam uczyli zeby podorywke robic na 8-12cm i wydaje mi się ze taka glebokosc jest dobra pod wzgledem podcinania powierzchni dla parowania i wschodzenia chwastów czy tez samosiewek, nie mówiąc juz tutaj o zuzyciu paliwa przy zabiegu agrotechnicznym ;)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#49 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 20:48

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? z tymi 20 cm to lekko przegiąłem fakt, bo potem trzeba by było głębiej orać.
Ale nie robię talerzówką pod orkę jesienna aż tak głęboko ale tak od 8 do 12cm? tak jak napisałeś @yacenty
Ale pod orkę wiosenną będę robił troszkę głąbiej.
Niedługo zamieszczę fotki ;) z prac....
Co do orki ja wykonuje ją od 22-27tak jakoś...w tych granicach.

U mnie jeden znajomy orkę pod ozime zboża wykonuje max16cm
ale przed tą orką ma swoją zasadę uprawy pola.
Po żniwach talerzówka, potem za jakiś tyg brona, potem kultywator i orka ta właściwa na 16cm i siew.
I powiem że zbiory ma całkiem całkiem ;)

#50 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:19

Jaka talerzówka do ciągnika o mocy 140koni?? nie no juz nie przesadzajcie z tą głębokością orka siewna 20 cm a zimowa 25 to jest jak dla mnie standard - a co do 20 cm przy talerzówc to najpierw wpóść talerzówkę na taką głębokość to pogadamy - na piaski owszem pojdzie az po samą ramę ale wjedziesz na kawałek gliny i ledwie ci ją z wierzchu podrapie na 5 cm (szczególnie jak jest sucho)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:37

Po żniwach talerzówka, potem za jakiś tyg brona, potem kultywator i orka ta właściwa na 16cm i siew.
I powiem że zbiory ma całkiem całkiem :D

Nie lepiej z broną lecieć bezpośrednio po talerzówce kiedy jeszcze jest miękka ziemia niż później się trząść??(chyba że są chwasty)
I jeszcze kultywator przed orka? Oj dużo ci tego paliwa idzie, ale skoro zboże dobrze plonuje to widać się opłaca ;)