Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360.

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 13:33

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Powiem tak bezpiecznika nie pali tylko go topi , światła są .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 18:08

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Ale o których światłach mówisz?? Który to bezpiecznik?? Jaki bezpiecznik masz założony?? W jaki sposób go topi. chodzi ci że topi jego korpus z tworzywa czy topi sie drucik. My tego nie widzimy opisz to dokładnie

#23 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 21:03

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Świata długie i krótkie jak załącze to wtedy po 15min całkowicie stopi to tworzywko .Znalazłem taki stary porcelanowy bezpiecznik spróbuję go założyć ,zobaczymy co będzie sie działo , a jest to bezpiecznik 2 od góry .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#24 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 21:09

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Ja miałem ten sam problem, możliwe bardzo ze masz zwarcie w stacyjce, ja tak miałem wymien ja a myśle ze będzie ok :D

#25 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 21:34

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Trzeba pozakładać przed światłami styczniki czy przekażniki różnie to nazywają i problem się sam rozwiąże

#26 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 21:58

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Nie trzeba nic zakładac kolego, po prostu ma zwarcie w stacyjce jestem pewien na 100%, miałem ten sam problem.

#27 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 01 lipiec 2008 - 09:51

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. To kup nawa te stacyjke i ja wymien

#28 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 21:40

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Panowie stacyjka była padnięta bo przy naciśnięciu na hamulec wyłączało mi radio ,lak kluczyk kolanem przydusiłem to ok .
Przełożyłem od 330 i jest ok ,jutro muszę drugą kupić :D ,ale z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :rolleyes:Ja przerobiłem zwykłe żarówki na H4 .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#29 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 21:55

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Tylko z przekażnikiem będą dwa razy mocniejsze światła bez obciążania instalacji i stacyjki

#30 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 22:42

Tylko z przekażnikiem będą dwa razy mocniejsze światła bez obciążania instalacji i stacyjki

A możesz rozwinąc swoją wypowiedz. W jaki sposób światła zrobią się mocniejsze dzieki przekaźnikom?? Jeśli założył bys żąrówki 100W zamiast 55W to tak.
Jeśli chodzi o nie obciązanie styków stacyjki to masz racje, ale z tym nie obciązaniem instalacji to także nie wiem co pomoże skoro prąd do żarówek ma płynąć przez przewody w instalacji bez wzgledu czy będą załaczane przez sama stacyjke czy przekaźnik. Chyba że ten przekaźnik przesyła prąd podczerwienia lub falami radiowymi. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 19:55

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Bardzo śmieszne :D . Weż sobie schemat takiego przekażnika i wszystko wiadome, a przy 100wat żarówkach bez przekażnika spalicie instalacje

#32 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 20:08

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. przekaznik jest głównie po to żeby odciążyć wyłączniki lub też przełączniki, wiele samochodów nie posiada przekazników świateł i wszystko działa latami

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 21:56

przekaznik jest głównie po to żeby odciążyć wyłączniki lub też przełączniki, wiele samochodów nie posiada przekazników świateł i wszystko działa latami

Dokładnie tak.

Kolego @Andrzej626 wiem jak jest zbudowany przekaźnik, ale nadal nie wiem jak on to robi że światła są 2 razy mocniejsze. A także nie pali sie instalacja. Skoro przekaźnik ma załączyc duży prąd aby nie doszło do uszkodzenia samego włacznika. A prąd ząłaczony przez przekażnik lub sam włacznik płynie tak samo przez takie same przewody. Instalacja może sie spalić jeśli wartość prądu bedzie przewyższać możliwość instalacji i przekaźnik juz w tedy nie pomoże. Jedynie założenie gróbszych przewodów.
Prosze wyjaśnij na jakichś argumetach swoją teorję.

#34 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 22:17

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Tak najprościej mówiąc chodz mi o spadki napięcia na przełącznikach

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 22:33

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Ok i co te spadki powoduja z kąd sie biora bo wybacz nie każdy rozumie. A i one sa tak duże że gdy je wyeliminujemy to światła zaświecą 2 razy mocniej??

#36 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 10:30

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. :D mtracz daj spokoj Andrzejowi. Zagmatwal sie stosujac potoczne stwierdzenie. Oczywiscie mocy swiatel nie zwiekszy dwukrotnie. Moze co najwyzej z pomoca przekaznika uzyskac dodatkowe 1-3W na zarowce.

Jednak podstawowym parametrem zarowki nie jest jej moc, ale ilosc swiatla jaka moze wytworzyc pobierajac odpowiednia moc ze zrodla.
Zarowka swieci najlepiej pracujac przy swoich optymalnych parametrach.
Wszyscy wiemy i co chodzi.
Sam w 60 mam przekazniki. Jak mowisz i masz racje moc wydzielana na zarowce nie zwiekszyla sie dwukrotnie :D ale jej sprawnosc znacznie podskoczyla. Ale to wszyscy wiedza.

#37 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 19:45

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Dzięki [karola44] ale sam odbjie piłeczke :P w przekażnikach chdzi o spadki napięcia więc jeśli do żarówki dochodzi prąd o napięciu 13-14 wolt a bez przekażnika, po wszystkich spadkach napięć 8 może 9 wolt i taka żarówka nie świeci dwa razy mocniej to chyba [mtracz] nie wiesz o czym piszesz

#38 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 20:22

Tylko z przekażnikiem będą dwa razy mocniejsze światła bez obciążania instalacji i stacyjki

Przypadkiem to nie twój post?? To ty tak powiedziałeś a nie ja wiec nie wkładaj mi słów do ust. To ja sie pytam w jaki sposób uzyskujesz 2X mocniejsze światła??

Dzięki [karola44] ale sam odbjie piłeczke w przekażnikach chdzi o spadki napięcia więc jeśli do żarówki dochodzi prąd o napięciu 13-14 wolt a bez przekażnika, po wszystkich spadkach napięć 8 może 9 wolt i taka żarówka nie świeci dwa razy mocniej to chyba [mtracz] nie wiesz o czym piszesz

Z kąd tobie biorą się takie spadki napięć?? i w jaki sposób przekaźnik je eliminuje. Wyjaśnij to bo narazie podałeś suche fakty bez argumętów.
Z 14V jaka jest w instalacji podczas działania alternatora żeby uzyskac 9V wiesz jaka by musiała byc rezystancja obwodu?? Spadek napięcia to aż 5V, Przewody by sie strasznie grzały. Nie wiem gdzie ty na drodze prądu uzyskujesz taki opór, no chyba że masz z kilometr przewodu do żarówki, bo na tak krótkim odcinku ze stacyjki do żarówki przewód bedzie miał rezystncje zaledwie 1 om.
A ty tę różnice zmierzyłeś? Masz wogóle miernik?
Ja jak mierzyłem napięcie na zaciskch zaświeconej żarówki to było ono takie samo jak w całej instalacji w danym momęcie i nigdy przy sparawnym aku i(lub) działającym alternatorze nie miałem poniżej 12 i 14 V.

#39 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 20:38

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. :) ciesze się że w końcu zrozumiałeś o co chodzi z tymi przekażnikami :) :) :) :P :D :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 21:11

Przegrzewanie bezpiecznika świateł C-360. Na jakiej podstawie uważasz, że zrozumiałem?? Czytaj dokładnie.