Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz16s

zwiększenie hodowli świń

Polecane posty

lukasz16s    0

planujemy z tatą zwiększyć hodowle świń wiem że dla wielu z was to totalna głupota ale my na dzień dzisiejszy chowiemy już ponad 500szt na 82ha teraz mamy zamiar budować chlewnie na kolejne 200szt ponieważ wzieliśmy dzierżawe od agncji 36ha co wy o tym sądzicie??

 

Układ pomieszczeń:

1.1 pom. zwierząt 223,25 m2

1.2 paszarnia 58,89 m2

1.3 izolatka 6,44 m2

1.4 wc 5,00 m2

1.5 pom. socjalne 8,18 m2

 

pow. użytkowa 302,76 m2

pow. zabudowy 335,57 m2

kubatura 1 302,19 m3

wysokość budynku 4,80 m


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hmm to jest bardzo drażliwy temat w obecnej chwili - i nie tylko u Ciebie są plany na zwiększenie hodowli. Mam kolegę, który już sam zarzą i świńska górka wcale go nie przestraszyła. Buduje chlewnie na 600 sztuk. I co mam powiedzieć że głupi ?

 

zawsze zboze mozna sprzedac :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

no macie racje ale obawy są bo to są duze koszta a my liczmy na to że jak każdy przestawia się na sprzedaż zboza nawet ci co mają 20 ha to zboże chyba pójdzie wkoncu w dół


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

ja likwiduje świnie, ale w twoim wypadku to może wypalić, jak masz dużo swojej ziemi i dużo zboża, bo jakbyś miał samą pasze kupować to byś musiał dokładać. U mnie w okolicy każdy zmniejsza liczbe świń, i raczej sprzedstawia się na bydło, tylko może za pare lat być taka sytuacja, że większość gospodarzy polikwiduje świnie, a cena wzrośnie i wtedy ci co postawili na świnie będą niezłą kase trzepać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Kolego Morowa91 - kasy na świniach już nie będzie bo cenę kontroluje Dania i Holandia z którymi mamy jeszcze jakieś umowy na odbiór żywca. U nas nie może być większa niż tam, bo wtedy import się nie opłaca. Minęły te czasy gdzie można było 100-150 zł na tuczniku zarobić...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Do tego wszystkiego należy dodac duże....poprawka, ogromne rozdrobnienie hodowli. Na tym korzystają pośrednicy i przetwórcy bo, co prawda, towar jest niższej jakości ale płacą tyle ile chcą i o zysku dla rolnika nikt nie myśli.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Jednym z wielu powodów jest duże rozdrobnienie grup producenckich powinna działac jedna na województwo a najlepiej na kraj wtedy by było można jakomś cene wywalczyc godną a tak to kija i lac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Jak masz 500 sztuk i swoje zboże, miałeś zyski to teraz dodać 36 ha i 200 sztuk świń to też zyski powinieneś mieć. Jeszcze byś odstawiał na wbc to cene miałbyś wyższą . Ja bym w twoim przypadku powiększył przy swoich paszach. Ale to ja, a ty zrobisz, jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

jak sie ma taka duza hodowle to gdy spadna ceny to jest odczuwalne...ale przynajmniej gnoju masz pod dostatkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
jak sie ma taka duza hodowle to gdy spadna ceny to jest odczuwalne...ale przynajmniej gnoju masz pod dostatkiem :D

 

500 szt to jest hodowla z takiego areału :D (bez obrazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a ile twoim zdaniem powinien on hodować świń na takim areale ziemi ?ja hoduję nie za dużo świń ale mam zamiar zwiekszyc tę hodowlę jak cena była na normalnym skupie poniżej 3 zł to za ekologiczne chcieli 5 zł ( całkiem sporo a teraz chcą po 6 z kawałkiem ( mam gospodarstwo ekologiczne ale jeszcze nie mam certyfikatu ) i zobaczymy co to z tym bedzię

i w dodatku taka cena i jeszcze sami po odbiór przyjeżdzają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@ karuś to ile ty masz świń i jakim zbożem z 1 ha jesteś w stanie wykarmić 100 sztuk ( w moim przypadku samym zbożem ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
1 ha = 100 tuczników

 

Może w okolicach Poznania taka proporcja jest normalna, ale jakby każdy trzymał się tej proporcji to tucznika było by troszkę sporo.

 

Moim zdaniem 1 ha i ok. 20 tuczników to w takiej sytuacji jesteś samo wystarczający.

 

A jeżeli chodzi o powiększenie hodowli to trzeba wszystko kalkulować i jeżeli wychodzi + to inwestycja. Ceny trzody miały szalenie wzrosnąć ale nie widać tego w praktyce.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
@ karuś to ile ty masz świń i jakim zbożem z 1 ha jesteś w stanie wykarmić 100 sztuk ( w moim przypadku samym zbożem ) :D

 

Świnek mam tylko 1 600 szt w roku :D Jakbyś oglądał zdjęcia to byś wiedział czym karmię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

oglądam zdjęcia tylko mnie tydzień w domu nie było i mi ich troszkę ubyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja miałem w latach świetności( czyt. gdy była opłacalność) 700 sztuk i 32 ha teraz mam 500 i się zastanawiam czy nie zmniejszyć żebym zboża nie musiał dokupować. co do grup producenckich to mam mieszane uczucia. Kuzyn należy do grupy w Kowalewie Pomorskim to żadnych korzyści z przynależności nie ma bo nawozy maja w cenach jak wszyscy a dodatkowo grupa zarabia na rolnikach którzy odstawiają do niej świnie. Ja mam umowę bezpośrednio z zakładami mięsnymi i handlarzy i grupy omijam szerokim łukiem Dodatkowo jak się świnie dobrze wybiją po uboju to premię z 800zł miesięcznie dostane za wywiązywanie się z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Normalnie :D

 

@Przemo85 najgorsze co może być to umowa z z.m.

 

Nie cytuj poprzedniej wypowiedzi

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dlaczego tak sądzisz :D w porównaniu z handlarzami dostaje 30 groszy więcej i świnie zabierają mi z domu więc nie musze po trzy razy jeździć ze świniami na spęd

 

Nie cytuj poprzedniej wypowiedzi

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

co do świń ja mam załatwione umowe z Giżyckiem i kiedy chce to przyjeżdzają ale trzeba mieć min 100szt


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Na rok 2009 planujemy przerobić stodołę i byśmy chowali 800-900 sztuk tuczników!

Obecnie chowamy 1460 tuczników rocznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj