Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz16s

zwiększenie hodowli świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz16s    0

no my na dzień dzisiejszy mam ponad 700szt ale mało troche jeszcze ziemi gdyby to tak szło 1h=100szt hehe :P:D:)


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
co do świń ja mam załatwione umowe z Giżyckiem i kiedy chce to przyjeżdzają ale trzeba mieć min 100szt

 

U nas czyli ok poznania to i po 5 sztuk przyjadą odebrac na miejsce i to bez problemów. Należedo grupy producenckiej moim zdaniem jest za duże rozdrobnienie grup jak to mówią duży może wiecej a jak tak będzie jak jest to nic nie zmienimy. Takie zakłady jak Mróz czy Duda mają dużo własnego surowca własne chodowle i uzupełniają sobie braki z rynku. Jeżeli chodowcy się nie zrzeszą to będzie cieżko ludzie weżcie przykład z naszych sąsiadów np. Niemcy jeżeli cena jest na granicy opłacalności to prosięta gazują a nie dokładac do interesu będą.

Pozdrawiam i mijej niedzieli życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Co prawda to nie ten temat, ale mam pytanie. "Piotras" na jakiej zasadzie działa u Ciebie ta grupa producencka, ilu jest rolników, jak zaczynaliście, czy warto i czy jest to trudno zorganizować? I czy działacie formalnie, tzn. jesteście zarejestrowani czy tylko dogadaliście się pomiędzy sobą i działacie razem ??

 

Z góry dziękuje za odpowiedź albo skierowanie mnie do odpowiedniego tematu ;)

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My mamy umowę z zakładem Duda to nie mam najmniejszych problemów z odbiorem tuczników u nas średnia wychodzi 50 sztuk przy odstawie bo hodowla się trochę zmniejszyła kiedyś dochodziło do 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja również mam umowę z pkm DUDA już 3 lata i z płatnością nigdy nie było problemów zawsze pieniądze po tygodniu na koncie. Wystarczy że mam 20 sztuk i mi odbiorą. Dzisiaj odstawiłem 30 sztuk po 6,00zł w klasie E jak się dobrze wybiją to wyjdzie ok 5,zł gdybym na wagę żywą przeliczył a handlarze w mojej okolicy płacą po 4,30 także jestem 70 groszy na kg do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj