Skocz do zawartości

Zdjęcie

przyczepa d47

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 17:52

przyczepa d47 Mam problem z przyczepą d 47. Jest ona firmy AUTOSAN i mam z nią taki problem- otóż ma lekko skrzywioną ramę i czy można ją jakoś odprostować domowymi sposobami.Proszę o jakieś porady. Zastanawiam się nad przecięciem ramy i podniesieniem jej do góry.Czekam na wasze propozycje.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przyczepa d47 Dzisiaj, 01:08
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 17:56

przyczepa d47 zależy jak jest skrzywiona i w którym miejscu, tak bez fotki to ciężko coś ci doradzić

#3 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 17:59

przyczepa d47 a w jaki sposób ta rama jest skrzywiona, bo u nas też był taki w wsi przypadek, że koleś zapomniał wyjąść bolców i zaczął podnosić, pokrzywił całą kasete i zaś ją prostowali, najpierw podgrzewając palnikiem, dodam że przyczepa była nowa i jeszcze niejego

#4 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:23

przyczepa d47 Jak jest siłownik i rozchodzi sie od niego rama do ramy głównej.w miejscach gdzie jest zespawany z ramo kawałek w bok zaczyna się giąć lekko giąć i jak włączam wywrot do tyłu cała skrzynia patrząc od strony ciągnika przekrzywia się (stojąc do przyczepy przodem)w lewo stronę potem opuszczając skrzynię ładunkowo nie chce trafić bolcami w uszy i trzeba popchnąć całą skrzynie n prawo stronę.Niedługo porobię fotki to pokarze dokładniej.

#5 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 10:07

przyczepa d47 kiedyś też miałem taki problem jaka jest różnica pomiędzy bolcem a uchem?? jeśli w granicu kilku cm to można ją naprostowac w prostu sposób podnieśc przyczepe tak aby bolce wyskoczyły z uchwytów a później lekko popychac Turem w odpowiednią strone. Wraz ze znajomymi prostowaliśmy w taki i podobny sposób pare przyczep przyczepy chodzą do dziś
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 28 sierpień 2008 - 21:11

przyczepa d47 Witam mam pytanie jakie najlepiej kupić resory na tył do D47B bo mam 2 inne z tyłu:P :-D i chce zrobić z tym porzadek tylk ostare mająpo 14piur a nowe mają 7pir:/ i jak łapie metrówką stary to ma ok55cm a nowe sporo mniej czemu tak ? Ktoś wymieniał ?

#7 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:10

przyczepa d47 A jaką ładowność ma przyczepa D47 z autosan-a??

#8 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2008 - 07:52

przyczepa d47 a chyba z 4.5 tony

#9 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 październik 2008 - 11:53

przyczepa d47 A czy może ktoś napisać (najlepiej ktoś kto wie ) na jakiej wysokości w przyczepie D47 jest wznios powierzchni ładowania ??

#10 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 październik 2008 - 07:23

przyczepa d47

kiedyś też miałem taki problem jaka jest różnica pomiędzy bolcem a uchem?? jeśli w granicu kilku cm to można ją naprostowac w prostu sposób podnieśc przyczepe tak aby bolce wyskoczyły z uchwytów a później lekko popychac Turem w odpowiednią strone. Wraz ze znajomymi prostowaliśmy w taki i podobny sposób pare przyczep przyczepy chodzą do dziś

Jak  popchasz za skrzynie  to dolna rama się sprostuje  ???????  

Ja w swojej  zdjołem skrzynie  wsunołem rame w dzrwido garażu  to  podnisłem sklepienie lewarkiem  a przyczepa  nie bardzo  poszła

Żeby zrobić  git  to trzeba  naprostować   i wszystkie miejsca  łączeń ramy  rozgrzać  palnikiem  , tak naparte zostawić aż wystygnie  , potem  dać  troche wzmocnien  i  8t można ładować :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 październik 2008 - 15:18

przyczepa d47

A czy może ktoś napisać (najlepiej ktoś kto wie ) na jakiej wysokości w przyczepie D47 jest wznios powierzchni ładowania ??

Chodzi ci o wysokość podłogi? U mnie podłoga jest 120cm nad ziemią a wysokość do krawędzi burty wynosi 170cm

#12 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 październik 2008 - 17:34

przyczepa d47 Dokładnie o to mi chodziło. A teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Słyszałem gdzieś opinię że pronarki nie nadają się do wysypu na dmuchawę bo są za niskie. A to przecież tylko kilka cm w porównaniu z autosankami.

#13 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 październik 2008 - 21:55

przyczepa d47

Jak  popchasz za skrzynie  to dolna rama się sprostuje  ???????  

nie tylko paka sie tak wyprostuje jeśli chodzi o prostowanie ramy to raz prostowaliśmy w dosc niecodzienny sposób a mianowice podjechaliśmy z przyczepą pod wiadukt kolejowy na pace w punkcei gdzie rama była ugięta ustawiliśmy podnośnik i drewniany pal, po tym ustawieniu zaczeliśmy podnosic winde automatycznie rama zaczeła sie prostowac bo normalnie jest że winda co max podniesie 10 ton niepodniesie kilkunasto tonowego wiaduktu tylko zacznie wbijac sie w podłorze
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#14 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 09 październik 2008 - 10:01

przyczepa d47 u mnie we wsi tez tak kiedys było Gość miał nowego 1014 i pozyczył dwie nowe autosanki wywrotki woził buraki na skup i zaczął wywracac ale nie odbezpieczył bolców( przyczepy były pierwszy raz użyte) pierwsza była mocna pogięta druga słabiej. Prostowali je domowymi sposobami czyli młoty palniki ni i przyczepy do dzisiaj jezdza.

#15 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 31 październik 2008 - 20:57

przyczepa d47 moja po wymianie resorów luxik kipuje jak trzeba ale woziłem nia buraki i wożę jeszcze d pryzmy i na tył daje i d pewnego czasu było tip top ale puźniej coś zaczyna chytać ją patrząc na przyczepę z przody to w prawo i tak jakby podnosi siędo tyłu krzywo:/ a jak zlecą buraki o opada juz dobrze sama jakby się ustawiała:/ moim zdaniem te przyczepki to słabe materiały :/ na wywrot na tył:/ ja w swojej jak kipuje zauwazyłem że jak jest wózek osi tylnej i podniose skrzynie to jeden resor siada bardziej a drugi mniej:/ (obydwa takie same) nie wiem od zego to zależy:/ ale to chyba to powoduje to lecenie skrzyni:/ dobrze że na boczek jest dobrze:D hehe zastanawiam się jeszcze nad wspawaniem w rogach ramy skrzyni dokłądnie to z przodu takich trójkątów wzmocnieniowych czy mozę by nie pomogło? jak myślicie? pozdro

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:24

przyczepa d47 Koledzy te przyczepy mają dobra ramy, tylko wina jest po naszej stronie zboża ładuję ok 6t to jest 33% za dużo,a o piasku nie wspomnę. Zboże kiprujemy do tyłu a piasek wozimy teraz rzadko ale zawsze było kiprowane na bok. Ale rama była już prostowana i wzmacniana.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 22:35

przyczepa d47 łąd 4,5 a na moją wchodzi 8 ton zczubem przenzyta w podwujnych burtach 015 cm wysokie . rama daje rade. zuzlu jak fadromą nam nakładł to resory wdruga strone sie wygieły nie wiem ile mogło na niej być. w mojej jest wszystko ok jedo koł lekkopochylne bo sie oś leciutko pogieła

#18 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 06 grudzień 2008 - 21:10

przyczepa d47 My naszą mamy wzmacnianą w taki sposób- w ramę z boku jest wspawana blacha 10-tka lub 12-stka , i opony są z wojskowego pojazdu ( 12 płócien roboczych) przez co zboża wozimy zazwyczaj 6 - 6,5 tony i niema problemu.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#19 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 08:06

przyczepa d47 My posaiadamy jedną d47 przerobiona czyli paka poszerzona i przedłużona o kilka cm burty 2x50cm, szerokie opony wchodzi na nią ok 7-8 t (jak sie sypie z chochołem to wiecej) rama równiez jest wzmocniona wstawkami z płaskowników. Kirpujemy tylko na bok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2008 - 20:36

przyczepa d47 Jeśli jest skrzywiona rama głowna ,to mozna ją wyprostowac w ten sposób że wieszamy mocny dwuteownik na łancuchach oplecionych przed i po zagięciu.Postawiony na dwuteowniku lewarek i oparty o zagięcie ladnie prostuje zagiętą ramę.Sposob jest oczywiście skuteczny przy niektórych zagięciach.