Zaloguj się, aby obserwować  
versus

Stare ciągniki

Polecane posty

versus    27

Chodzi mi głównie o kalendarz imprez z udziałem starych ciągników. Jakby koś miał różne informacje na temat takich zlotów i je tu przedstawił byłbym bardzo wdzięczny <_< Ale możecie też opisywać swoje stare sprzęty.Takiego tematu nie widziałem a wiem że dosyć często stare sprzęty do dziś dzielnie służą w wielu gospodarstwach B) sam mam c-328 z '63r.sprzęcik nie do złamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wystawa starych ciągników w Wilkowicach koło Leszna coś koło ostatniej niedzieli sierpnia(tak było w 2006 i 2005), super impreza dla całej rodzinki, dzieciaki się ubawią i starzy się ubawia jak dzieci. Kilkadziesiąt wiekowych maszyn w ruchu Lanze, c-45, McCormick, JD, Deutz, Vistula itp.

Gorąco polecam, byłem juz dwa razy i w tym roku pojadę.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Co do starych sprzętów to moge polecic Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

to jest jakies 10 km od Poznania w strone Komornik. Nie jest to to samo co w Wilkowicach gdzie można zobaczyc maszyny w akcji. Ale również jest na czym oko zawieśić <_< A co do straego sprzętu to posiadam zetora 30 11 z 62r. To jest rakieta B)


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Co do imprez to nic nie napisze. Ale mogę coś napisać o moim starym ciągniczku :huh:. W moim gospodarstwie pracuje Ursus C 4011 z 1967 r. Jest to naprawde dobra maszyna. Posiada orginalny silnik. Ma tylko zmienioną przednią oś od C 360 (lepiej się kieruje).

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy starych ciągników :(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja mam Porsche Diesel Standard z 1959r super maszynka.

 

PS No na pewno niema w dieslu 911. Ale zawsze możesz sobie kupić Ciągnik Porsche w dieslu jak chcesz. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ja mam Porsche Diesel Standard z 1959r super maszynka.

właściciel porshe ja chciałbym se kupić 911 ale ich w dieslu chyba nie ma :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jakby Porsche 911 było w dieslu to musiałoby mieć przyrostek ROCKET albo TORPEDO :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

ja mam także C-4011 ale z 1970 roku i tym ciągnikiem robiliśmy praktycznie wszystko bo nikt nie chciał jezdzić C360 no i wkońcu tata sprzedał C360 i kupiliśmy sobie zetora forterre 9641 no i ursusek teraz sobie odpocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

 

 

jest to 3-cylindrowa wersja Ursusa C-325 - moc ok 40 KM tylni most i skrzynia biegów tak jak w C-325 (chyba tylko koła nieco większe) - niestety tylko jeden Egzemplaż - prototym :D gdzieś czytałem ze to podobno dośc ciekawa konstrukcja była tylko ze czasy były jakie były i do produkcji seryjnej nie wszedł nigdy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
jest to 3-cylindrowa wersja Ursusa C-325 - moc ok 40 KM tylni most i skrzynia biegów tak jak w C-325 (chyba tylko koła nieco większe) - niestety tylko jeden Egzemplaż - prototym B) gdzieś czytałem ze to podobno dośc ciekawa konstrukcja była tylko ze czasy były jakie były i do produkcji seryjnej nie wszedł nigdy

 

Ach ten PRL gdyby te prototypy niektóre weszły do produkcji to były by pewnie niezłe ciągniki.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Posiadam RS09 (produkcja NRD) z 1960 roku oraz Tz4k-14 z lat 50., albo początku 60.

 

Rs procuje okazjonalnie (na wiosną będę go używał do pielęgnacji ziemniaków, kiedyś pryskaliśmy nim wysokie zboże).

Tz4k chodzi często - orze w szklarniach i tunelach wujka, wywozi popiół z kotłowni, ja z kolei bronuje nim trawniki i uprawiam małe pole za domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja posiadam c355m z 78r i robi do dzis wszystko to co musi naet w prasie pracuje

 

wujek ma c328 i tagrze robi to co musi


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

C325 62rok w oryginale. -10 stopni i wystarczy mu 0,5 (słownie pół obrotu) wału korbowego i pali, oczywiście bez świec, nie to co 330(87 rok), ta musi mieć dobry akumulator + długie grzanie na świecach, chociaż i to czasami nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Zetor K 25 lata 50-te :D


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@LukaszP!!! Masz jeszcze takiego Zetorka??? Bo ja kiedyś miałem takiego.... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj