Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5321 traci moc

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 27 czerwiec 2008 - 09:38

Zetor 5321 traci moc Mam od nowości zetora 5321,ma nakręcone troche ponad 3000mtg. nie wiem dlaczego ale stracił swoją moc. na 64 km myśle że ma teraz troche ponad 50 :D
dymi troche na niebiesko... po za tym to ładnie chodzi ale skąd ten spadek mocy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5321 traci moc Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 09:42

Zetor 5321 traci moc

Mam od nowości zetora 5321,ma nakręcone troche ponad 3000mtg. nie wiem dlaczego ale stracił swoją moc. na 64 km myśle że ma teraz troche ponad 50 :D
dymi troche na niebiesko... po za tym to ładnie chodzi ale skąd ten spadek mocy???

a nie był przegrzany ten twoj zetorek????

#3 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 09:56

Zetor 5321 traci moc A na czrno dymi przy duszeniu jak dawniej? Jak nie to pompa
A jak dymi to albo sie przestawił kąt(watpie) albo przegrzany i czeka Cie remont, to moje zdanie :D

#4 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 10:31

Zetor 5321 traci moc Ale po czym konkretnie stwierdzasz ze Twój Zetor stracił moc? Widzisz - wrażenie spadku mocy jest wrażeniem bardzo subiektywnym, najlepiej sprawdza sie to przy pracy z maszynami z którymi ciągnik pracował wcześniej, i porównuje jak radził sobie wcześniej a jak teraz. Co do dymienia na niebiesko to po 3000 tyś mtg ma już prawo dymić, ja mam Zetora 5211 z przebiegiem niecałych 2000 mtg i też dymi, natomiast remontu z całą pewnością jeszcze nie potrzebuje. A jak sprawa ma się ze zużyciem oleju, oraz czy dmucha mocno z odmy?

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 13:36

Zetor 5321 traci moc

Mam od nowości zetora 5321,ma nakręcone troche ponad 3000mtg. nie wiem dlaczego ale stracił swoją moc. na 64 km myśle że ma teraz troche ponad 50 :D

Sprawdź wtryskiwacze, jeśli jeden mocno leje ( pękła końcówka, zawiesił się), to będzie i niebiesko i słabo.

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 15:21

Zetor 5321 traci moc

weź jeszcze sprawdź czy filtr powietrza nie jest zapchany ,szczególnie te wkłady wewnątrz - (zdejmij rurę od kolektora powietrza ,będzie najszybciej)

nowy

#7 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 15:23

Zetor 5321 traci moc

Ale po czym konkretnie stwierdzasz ze Twój Zetor stracił moc? Widzisz - wrażenie spadku mocy jest wrażeniem bardzo subiektywnym, najlepiej sprawdza sie to przy pracy z maszynami z którymi ciągnik pracował wcześniej, i porównuje jak radził sobie wcześniej a jak teraz. Co do dymienia na niebiesko to po 3000 tyś mtg ma już prawo dymić, ja mam Zetora 5211 z przebiegiem niecałych 2000 mtg i też dymi, natomiast remontu z całą pewnością jeszcze nie potrzebuje. A jak sprawa ma się ze zużyciem oleju, oraz czy dmucha mocno z odmy?

Czasami nawet jak krukowiaka 1500 l ciągnie to potrafi sie zadusić, olej bierze z umiarem raz 2 razy na rok się troszke doleje.,z odmy też troche dmucha. co do spadku mocy to po prostu to czuć choćby przy redukowaniu biegów-wolno wchodzi na obroty...

A na czrno dymi przy duszeniu jak dawniej? Jak nie to pompa
A jak dymi to albo sie przestawił kąt(watpie) albo przegrzany i czeka Cie remont, to moje zdanie :D

przegrzany to on napewno nie był :D a dymi niebieskim a nie czarnym... :D

weź jeszcze sprawdź czy filtr powietrza nie jest zapchany ,szczególnie te wkłady wewnątrz - (zdejmij rurę od kolektora powietrza ,będzie najszybciej)

Filtr powietrza praktycznie co dwa lata wymienia się na nowy i jest dość regularnie przedmuchiwany, silnik pracuje na Aralu i też jest dosyć często wymieniany,możliwe że jak to kolega wyżej pisał że to wina pompy, przecież po 3000 mtg nie powinny wysiąść pierścienie, rozumiem jak ktoś oleju by nie zmieniał czy filtrów ale tu wszystko było eksploatowane jak należy...

nie pisz posta pod postem, uzywaj opcji edit

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 16:27

Zetor 5321 traci moc Pisałeś że potrafi Ci sie przy kurkowiaku zadusić..... Wg. mnie mogą to być filtry paiwa kiedyś tak w c-330 miałem to z podniesionym agregatem uprawowym jechać nieumiał.....

#9 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 17:02

Zetor 5321 traci moc

Pisałeś że potrafi Ci sie przy kurkowiaku zadusić..... Wg. mnie mogą to być filtry paiwa kiedyś tak w c-330 miałem to z podniesionym agregatem uprawowym jechać nieumiał.....

Wszystkie filtry powymieniane :D

#10 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 17:36

Zetor 5321 traci moc A na czym jeździsz?? :D Bo u mnie 30 miała te problemy jak na Bio jeździła......

#11 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 17:56

Zetor 5321 traci moc

A na czym jeździsz?? :D Bo u mnie 30 miała te problemy jak na Bio jeździła......

Wiadomo że na polskiej ropie... :D a co ty sam to BIO robiłeś?? :D

#12 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 18:46

Zetor 5321 traci moc Nie..... Kupiłem na stacji normalnie ale był strasznie gęste i wtedy jeszcze najcieplej niebyło więc wiesz :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 18:38

Zetor 5321 traci moc Znajomy miał problem przy sowim nowym wtedy zetorze 5340, po 600mtg nagle jak by ręką odjoł moc ciągnika zaczeła spadać i słabo wchodził na obroty. A co najgorsze juz było po gwarancji. Rozebrali silnik a tu sie okazało ze niektórych pierścionków praktycznie już nie było, jego model poprostu był słabo wykonany, ciągnik niestety musieli wyremontowac za swoje pieniądze ale częsci przywieźli orginalne z Czech i teraz Zetor ma gdzieś w granicach 3000-3500mtg i chodzi jak żyleta, nawet słabo dymka puszcza.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA