Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warfama czy Metal-fach

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czares15

Czares15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 17:03

Warfama czy Metal-fach jedna jest walcowa druga łancuchowa, boje sie czy nie bedzie problemów z robieniem słomy w metal fachu. ;)
Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warfama czy Metal-fach Dzisiaj, 08:13
  •  

#2 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 17:15

Warfama czy Metal-fach Osobiście polecam sokółke metal fachu czyli Z 562 sam mam taką i bardzo sobie chwalę .Napisz z jakim ciągnikem miała by wspólpracować,

#3 Share Czares15

Czares15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 17:23

Warfama czy Metal-fach ale niebezpieczenstwo jest , a tobie nigdy sie bela nie zatrzymała? ;)

#4 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 18:18

Warfama czy Metal-fach Z tego co wiem to wystarczy tylko zmniejszyć zgniot bel i problem znika...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#5 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 20:15

Warfama czy Metal-fach ja polecam sokółkę ponieważ sam taką użytkuję i nie mam z nia problemów bela zatrzymała mi sie tylko 1 raz przy 32 stopniach ale zmniejszyłem zgniot i dalej śmigałem a w siano kiszonce to jest idealna pracowała do tej pory z mf 255 a od teraz będzie pracowała z mf 3080
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#6 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 20:44

Warfama czy Metal-fach U nas też mamy Sokółke i nie mozna narzekać. Nie mieliśmy narazie żadnych problemów z odrzutem balotu. :D
I w Sokółce standardowo dają te szersze opony, więc jak masz mokre torfowe łąki to dobra sprawa. :D

#7 Share Czares15

Czares15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 18:26

Warfama czy Metal-fach Prasa będzie pracowała z farmtrckiem 80, a warfama godna polecenia? :D

#8 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 27 czerwiec 2008 - 19:08

Warfama czy Metal-fach Warfama tez da sie przeciez robic ale jak robisz duzo sianokiszonki to lepsza bedzie Metal-Facha

#9 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 28 czerwiec 2008 - 06:49

Warfama czy Metal-fach Warfama to tez całkiem przyzwoita prasa,mam od 2004 roku i beluje póki co bez awaryjnie

#10 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 14:26

Warfama czy Metal-fach Osobiście posiadam welgera rp-12 czyli prasa na podstawie której metal-fach zrobił swoją z-562 (dodał między innymi szerszy podbierak i troche zmienił blache samą konstrukcje pozostawiając bez zmian), i musze bardzo nie zgodzić sie z niektórymi przedmówcami. Po pierwsze jak mowi przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, i prasa walcowa jest głównie do prasowania sianokiszonki. Po drugie rozbroił mnie komentarz żeby zmniejszyc stopień zgniotu. Po trzecie widze, że wiekszość sie do tego komentarza jednak stosuje. Ja swojego welgera ciągałem najpierw mf255, potem ciągnikiem 65 km aby w końcu dojść do wniosku, że nie ma co robić szopek i męczyć ciągników. Aktualnie ciągam pronarem 82 sa i też pod koniec formowania beli ma ciężko. Ostatnio gdzieś czytałem testy różnych rozwiązań zwijania bel, i komora walcowa wykazuje największe zapotrzebowanie na moc. Po czwarte nie tylko słoma sie zatrzymuje ale i siano przesuszone, w tym roku 10 bel robiem 2 godziny bo kilka razy musiałem te same bele zwijać. Po piąte jak kupowałem swoją belarke to była w stanie idealnym, miała nawet farbę w komorze prasowania nie wytartą. Nie malowana, wałki też nie wytarte, także nie mozna tłumaczyć zatrzymywania bel zużyciem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 15:04

Warfama czy Metal-fach 1Ja kupiłem moją prasę nową w 2007 roku i tak jak pisałem bela zatrzymała się tylko 1 raz a z siana nigdy się nie zatrzymała chociarz nie wiem jak by bylo suche
2. nie ma co się oszukiwać 47 km mf 255 to za mało prasa z belą warzy wiecej niż ciągnik przy dużej prędkości można wypaść z kabiny
3 liczą sie też umiejętności operatora
4 w tamty roku robiąc bele obok mnie pracował ursus 4512 z sipmą łańcuchową i też mu się bele zatrzymywały tylko on wychodził i polewał ją wodą i dalej jechał

#12 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 17:16

Warfama czy Metal-fach ad.1 gratuluje, jednakże opinia o zatrzymujących sie belach w tym modelu nie jest opinią wyssaną z palca i bynajmniej nie tylko moja.
ad.2 zgadzam sie, że to za mało dlatego po zrobieniu 2 bel mf zmieniłem ciągnik na 65 km które też sie męczyło, in ie wiem jak niby osiągnąc dużą prędkość belarką z mf
ad.3 eeeeee? no tak, ale o co chodzi?
ad.4 nie twierdze, że w łąncuchowej sie nie zatrzyma, zdarzać sie to będzie o wiele rzadziej. Z tą wodą ciekawy pomysł

#13 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 17:25

Warfama czy Metal-fach Ja mam Metal-Facha i bela ze słomą mi się zatrzymywała, ale na początku, kiedy jeszcze nie umiałem prasować. Później jak doszedłem do wprawy to prasowałem słomę w samo południe, w największe upały, na największym stopniu zgniotu i problemu nie było. Doam, że słoma niejednokrotnie była przegniła, więc łatwiej się łamała.
Ja prasuję Ursusem 4514 i ciągnik daje sobie radę, nawet wykorzystując prasę w 100%. Ale wtedy ma już naprawdę ciężko, więc myślę, że optymalny dla tej prasy byłby ciągnik ok. 100%.

Ostatnio gdzieś czytałem testy różnych rozwiązań zwijania bel, i komora walcowa wykazuje największe zapotrzebowanie na moc

Zgadza się. A nawet dopowiem, że najmniejsze zapotrzebowanie na moc ma najprostsza komora łańcuchowa (bez dodatkowych walców). Tylko co z tego skoro prasujac łańcuchówką nigdy nie osiągniesz takiego stopnia zgniotu jak w przypadku wałcówki. W przyrodzie nic nie nignie i nie ma nic za darmo. Mniejsze zapotrzebowanie na moc to luźniejsze bele. To już lepiej zmniejszyć ten nieszczęsny zgniot, który jednak dużo daje i jest nawet polecany przez serwis.

3 liczą sie też umiejętności operatora

Zagadzam się w 100%. A w przypadku słomu ważne są też umiejętności kombajnisty.

#14 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 29 czerwiec 2008 - 18:48

Warfama czy Metal-fach właśnie jacyś nienormalni ludzie sobie wymyślili że metal fach słomy nie prasuje. a to nie prawda bo umnie ma na wsi ma i robi 300 bel słomy i tylko gwizda. Myślą że tylko sipmy są na świecie tak jak mój kolega uważa

#15 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 10:30

Warfama czy Metal-fach Kolega wojtek może wykazał by sie kulturą w minimalnym stopniu a nie od razu nienormalnymi rzucał, bo dla mnie to wygląda na jakiś objaw mani prześladowczej i szukania teori spiskowej a to dosyć nienormalne. Widze, że niektórzy są głusi i ślepi na fakt potwierdzony praktyką, a tym faktem jest to, że w walcówce jest większa szansa na zatrzymanie sie beli. No cóż, z niektórymi po prostu sie nie dyskutuje bo i po co.

#16 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 10:50

Warfama czy Metal-fach ja proponuję zakończyć temat bo prowadzi on do nie potrzebnych sporów a i tak każdy ma swoje własne zdanie na ten temat

#17 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 13:34

Warfama czy Metal-fach

Osobiście posiadam welgera rp-12 czyli prasa na podstawie której metal-fach zrobił swoją z-562 (dodał między innymi szerszy podbierak i troche zmienił blache samą konstrukcje pozostawiając bez zmian), i musze bardzo nie zgodzić sie z niektórymi przedmówcami. Po pierwsze jak mowi przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, i prasa walcowa jest głównie do prasowania sianokiszonki. Po drugie rozbroił mnie komentarz żeby zmniejszyc stopień zgniotu. Po trzecie widze, że wiekszość sie do tego komentarza jednak stosuje. Ja swojego welgera ciągałem najpierw mf255, potem ciągnikiem 65 km aby w końcu dojść do wniosku, że nie ma co robić szopek i męczyć ciągników. Aktualnie ciągam pronarem 82 sa i też pod koniec formowania beli ma ciężko. Ostatnio gdzieś czytałem testy różnych rozwiązań zwijania bel, i komora walcowa wykazuje największe zapotrzebowanie na moc. Po czwarte nie tylko słoma sie zatrzymuje ale i siano przesuszone, w tym roku 10 bel robiem 2 godziny bo kilka razy musiałem te same bele zwijać. Po piąte jak kupowałem swoją belarke to była w stanie idealnym, miała nawet farbę w komorze prasowania nie wytartą. Nie malowana, wałki też nie wytarte, także nie mozna tłumaczyć zatrzymywania bel zużyciem

Każdy ma swoje zdanie i co tu sie kłucić

#18 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 13:44

Warfama czy Metal-fach wybacz ale sokółka jest robiona na podstawie RP12, a na pewno nie na licencji claasa

#19 Share airon24

airon24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 09:51

Warfama czy Metal-fach

właśnie jacyś nienormalni ludzie sobie wymyślili że metal fach słomy nie prasuje. a to nie prawda bo umnie ma na wsi ma i robi 300 bel słomy i tylko gwizda. Myślą że tylko sipmy są na świecie tak jak mój kolega uważa

ja tą prasą zrobiłem 8000tyś balotów jak tez tyle zrobisz co ja to wtedy zobaczymy co napiszesz.
wszystkie walce nadają sie do wymiany bo wytarły sie płaskowniki, na takich walcach nie da sie pracować.
jeżeli ty robisz tylko 300 bel to u ciebie morze dużej pochodzi, bo u mnie po 5 latach to złom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 11:42

Warfama czy Metal-fach Ja napiszę coś takiego:
w mojej miejscowości są dwie belarki metal-fachu i obydwaj właściciele narzekają na to że sucha słoma zatrzymuje się w komorze i że nie da się jej dobić, ale z poranną rosą albo wieczorną idzie lux,w sianokiszonce obydwie spisują się bardzo dobrze.Są też 3 belarki warfamy w pomarańczowym kolorze, ludzie kupili je dla tego że kilka lat temu trzech rolników kupiło do spółki jeszcze zieloną warfamę i katowali ją ile sie dało w różnych ciągnikach przez okres 5 lat zrobili nią ok 20tys. bel i rok temu zmienili ją na tą nowszą pomarańczową , a ta stara nadal pracuje w mojej miejscowości tylko ze u innego rolnika.