Skocz do zawartości

Zdjęcie

smarownica

174 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 10:02

smarownica Ja mam taką za nie całe 200 zł:

smaronica nożna

i póki co bezawaryjna.
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
smarownica Dzisiaj, 23:40
  •  

#82 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2011 - 10:10

smarownica

ja kupilem w agromie smarownice zaplacilem ok 200zl i dziala ok, a jak sie doczytalem na metce to MADE IN CHINA ale miala certyfikat CE i dzial u mnie ok, a ma co do smarowania.

certyfikat ? nie byłbym tego taki pewien
C E - "Conformité Européenne" ("European Conformity")
CE - China Export

#83 Share jarecki0077

jarecki0077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 11:43

smarownica Witam
chciałem zapytać o zasade działania smarownicy nożnej.
czy to jest tak że w jednym czasie nogą naciskamy na smarownice a ręką smarujemy maszynę, czy jest może tak że nogą naciskamy jakąś sprężynę i potem tylko naciskamy spust w pistolecie i smarujemy kalamitki. ?

Proszę o pomoc gdyż nigdy nie miałem do czynienia z taką smarownicą! a ręczną przy kombajnie trza się troche na machać.

zamierzam kupić coś takiego:

http://allegro.pl/sm...1752163228.html

napiszcie proszę czy warto w ogóle coś takiego kupować czy lepiej coś droższego.

Z góry dziękuję za odp.

#84 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:46

smarownica Wiosną tego roku kupiłem sobie smarownice pneumayuczną na 12l smaru, w sumie chciałem większa ale nie mieli w sklepie ale teraz nie żałuje bo jest w sam raz a napełnianie nie jest takie kłopotliwe.Po tych kilku miesiacach użytkowania mogę śmiało stwierdzić ze jest to najwygodniejsze rozwiazanie z dotychczas stosowanych a przerabiałem juz chyba 3 pneumatyczne reczne i 5 zwykłych dzwigniowych. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko dłuższego przewodu bo w standardzie jest 3m a przydało by się drugie tyle.

#85 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 14:03

smarownica @farmkam możesz podać jakieś dane co to za smarownica (jakaś nazwa, model, marka?), jaki koszt mniej więcej?
Smar jest podawany w sposób ciągły czy pojedynczymi "strzałami"? Rozumiem, że jak miałbyś np. 10-metrowy przewód to w ręku masz tylko "pistolet" i nie musisz nic przy samym agregacie w trakcie smarowania robić?
Czy można w niej w jakiś sposób kontrolować czy smar poszedł czy nie gdy się ma do czynienia z zatkanymi smarowniczkami? Może jest jakiś manometr na wyjściu?
Kiedyś kupiłem taką małą smarownicę pneumatyczną (coś jak popularne ręczne), ogólnie jakoś działała jednak ta właśnie kwestia dla mnie ją zdyskwalifikowała: nigdy nie wiedziałem czy smar przeszedł czy nie. W ręcznej po prostu czuje się jaki opór stawia dźwignia pompki, w tamtej nie dało się tego wyczuć a smarowanie "aż wyjdzie" raz, że powoduje niepotrzebne zużycie smaru, dwa, nie wszędzie można sobie na to pozwolić.

#86 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 12:22

smarownica Dokładnej nazwy nie pamiętam ale z tego co zauważyłem to wszystkie są podobne różnią się tylko wielkością tego wiaderka na smar,za moją dałem coś ok 450zł do tego musiałem dokupić kawałek węża chyba 40cm z tą końcówką do smarowniczek,ale niektóre mają już to w standardzie, a smarowanie wygląda tak ze w jednej ręce trzymam pistolet a w drugiej wspomniany kawałek węża z końcówką co daje mi łatwy dostęp do wszystkich smarowniczek,oczywiście na ile wąż pozwoli myśle ze 6m to by było optimum ale teraz mam standardowe 3 i daje rede tylko ze trzeba często tą całą pompę przestawiać smar jest podawany w sposób ciągły wiec jeśli wciśniesz spust to leci bez żadnych przerw.Co do tego czy smar idzie czy nie można się zrietować po odgłosie wydawanym przez pompę lub jeśli się trzyma węża to czuć jak pracuje.

#87 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:35

smarownica Witajcie. Mam pytanie do właścicieli smarownic pressola. Planuję kupić ręczną smarownicę z tej firmy.Zastanawia mnie tylko czy ma ona odpowietrzenie. Patrzyłem na zdjęcia i nie mogę dojrzeć czy jakieś ma czy nie. Jeżeli nie ma to czy są problemy z zapowietrzaniem nie ? Obecnie mam starą rosyjską i pomijając badziewność to jak się zapowietrzy łatwo przepchnąć przez odpowietrznik . Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam wszystkich.

#88 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:13

smarownica Witam, kupiłem jakiś czas smarownice pneumatyczną, ręczną tylko, że nie da się nią smarować. Cały czas się (chyba) zapowietrza bo smar jest a smar nie idzie. Czy jest jakiś sposób na odpowietrzenie tego dziadostwa?

#89 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:14

smarownica Rozumiem @farmkam, że masz podobne do tych smarownice:
http://allegro.pl/sm...1771351303.html
http://allegro.pl/sm...1765046780.html
?
Może ktoś jeszcze ma te smarownice, mógłby się podzielić wrażeniami i pomóc w wyborze?
Można spotkać też podobne konstrukcje w cenach sięgających 2000zł (Raasm, Italcom, Satra). W czym może mieć uzasadnienie wydanie 3-4x większej kwoty niż za powyższe, zdaje się polskie, urządzenia?

#90 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:21

smarownica kristofus obydwa sprzęty to produkty chińskie firmowane tylko przez polskie firmy . Kwestia jakości do sprawdzenia naocznie już na konkretnym sprzęcie. Pasiu a jakiej firmy kupiłeś smarownicę ? Nie ma żadnego odpowietrzenia? Ponawiam pytanie czy smarownice pressola mają odpowietrzenia ? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:37

smarownica Raasm nie jest polski. http://www.alpol-raa...estawy-smarowe/ ja mam tą na beczki 20-30kg. fajna sprawa.

#92 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:00

smarownica @kristofus dokładnie to samo tylko jakoś inaczej jest oklejona,wydaje mi się nawet ze klepie się to w jednym zakładzie (wiadomo w jakim kraju) i pużniej firmują to już różnymi markami.

#93 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:22

smarownica Użytkuje ktoś coś takiego:
http://hurtownia.bet...ska.pl/node/748
Jakie opinie?

#94 Share UBUNTU

UBUNTU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, maszyny rolnicze

Napisany 11 marzec 2012 - 12:20

smarownica http://allegro.pl/sm...2178472471.html
Opłaca się ją kupić?
Ma ktoś coś takiego?

#95 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 11 marzec 2012 - 17:41

smarownica No za tą cenę można by się skusić. Ja mam tylko innej firmy już 2 sezony i sobie chwalę ale wyjek już miał dwie, strasznie dużo nie smarował i mu po sezonie padał tłok(uszczelka) a o to trochę ciężko było.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#96 Share UBUNTU

UBUNTU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, maszyny rolnicze

Napisany 11 marzec 2012 - 20:15

smarownica jakiej firmy masz tą smarownicę?

#97 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 11 marzec 2012 - 20:48

smarownica Chodziłem właśnie sprawdzać ale po nalepce firmowej śladu już nie ma a jaka to była firma to nie pamiętam. Dodam że smarownica była kupiona w sklepie rol za ok 200 pln.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#98 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:52

smarownica ja mam tej firmy ale pneumatyczną wypompowała 50kg smary i jest okej polecam

#99 Share MateuszNH

MateuszNH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:39

smarownica A mam pytanie miał ktoś do czynienia ze smarownicą marki Italcom przykładową smarownicę podaje w linku proszę napiszcie co o niej sądzicie
allegro.pl/italcom-smarownica-pneumatyczna-15kg-nowy-targ-i2262393628.html

Edytowany przez MateuszNH, 16 kwiecień 2012 - 19:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:11

smarownica jak dla mnie niema co przesadzać z ceną wąż 3m jest za krótki mam 4m przydał by się dłuższy końcówka metalowa nie poręczna najlepszy przewód 1m wszędzie podejdziesz w niedostępne miejsca ja jestem posiadaczem tej masz lik i jestem zadowolony pozdrawiam
http://allegro.pl/sm...2254057320.html