Skocz do zawartości

Zdjęcie

smarownica

173 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 08:10

smarownica Czyli to chyba normalka, jakie pieniądze taki sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
smarownica Dzisiaj, 15:34
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 16:21

smarownica My mamy nożna jest trochę lepsza od ręcznej ale i dużo miejsca zajmuje smarownica jest jeszcze z lat 80-tych ojciec kiedyś zabrał z kułka rolniczego :lol: to do tej pory działa bezawaryjnie ale nie wiem czy teraz takie produkują??

#23 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 23 wrzesień 2008 - 07:40

smarownica

Ja również używam, pneumatycznej, ale oczywiscie nie na naboje tylko na wiadra. Wszystko zalezy od ilosci samaru ktory jest uzywany, u mnie idzie jakies 300 kg rocznie - i w nabojach to wychodza straszne pieniadze - a znow przekladanie to tragedia - zawsze sie wszystko usyfi, na dodatek duze prawdopodobienstwo ze smar sie zanieczysci. Wiec pompa z przelozeniem i nie ma mocnych kalamitek - a do samej talezowki na jedno smarowanie wchodzi ponad kg smaru. Pozatym pracownicy nie maja juz tendencji do markowania smarowania tzn - smarowania samych kalamitek :lol:. Bo i tak recznie nie machaja, a jak trzymaja pistolet to juz posmaruja lozyska. Wiec - jak ktos zuzywa duzo to sie oplaci mu kupic pneumatyka, no chyba ze sam smaruje i lubi trenowac muskuly.

ma byc tak pulsacyjnie - bo na tym polega pompa, samo ciśnienie w sprężarce jest za małe do pompowania smaru, i większość smarownic pneumatycznych wykorzystuje pompę napędzana powietrzem, zatem pompa pracuje - ty masz przełożenie pewnie 10 do 1, zatem smar ma ciśnienie ok 70-80 barów.

#24 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 22:39

smarownica Jestem na kupnie smarownicy nożnej. Jakie firmy polecacie?

#25 Share zenek22

zenek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze:)

Napisany 19 luty 2009 - 19:10

smarownica My posiadamy smarownice pneumatyczną i jestesmy z niej zadowoleni.
Kiedys milesmy ręczną ale bez porownania z pneumatyczną:)
Pozdrawiam

#26 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:04

smarownica Chcę kupić smarownice, zastanawiam sie czy nożna czy pneumatyczna, którą byście radzili, jeśli możecie podajcie producenta, bo jest tyle bubli że aż sie boje. Za opinie i porady z góry dzięki.

#27 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:03

smarownica Ja bym postawił na pneumatyczną choć taką widziałem tylko na allegro. Mając ręczną to trzeba się namachać. Dziś nawaliłem smaru do przedniego amortyzatora w zetorku 7211. Mam tawotnice ręczną co zmieści się jakieś 0,3-0,4 kg i wyszło na to że musiałem po 4 tawotnice po każdej ze stron naładować smaru, tak aby szczelinami lekko wyszło.
"Troche" się namachałem i nakręciłem tawotnicą.
Taką bym se sprawił, jest niedroga, ma kilka końcówek...
Smarownica pneumatyczna
Co myślicie?

#28 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 20:22

smarownica ja też chciałem sprawić sobie smarownice pneumatyczną bo smarowanie dzień dnia w sezonie co rano bizona i prasy zajmuje bardzo dużo czasu, ta z allegro wygląda zachęcająco tylko tak jakoś mi sie wydaje troche przytanio, ciekawe jak z trwałością i ciśnieniem smaru
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#29 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 06 marzec 2009 - 20:38

smarownica Ja mam taką smarownice jak ta na linku i jak dotąd to problemów niema, a już "kilka" kilo smaru "wystrzeliła" przez siebie :P Jest o wiele lepsza od ręcznej, bo nie trza sie tak namachać, można samemu wszystko nasmarować.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#30 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 20:59

smarownica to może i ja zainwestuje w taką smarownice, a jakiego potrzebuje ciśnienia i wydatku powietrza l/min?
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:14

smarownica Dziś zamówiłem smarownice pneumatyczną firmy BASS 12l. Zobaczymy jak to działa, boje sie że może to być bubel choć do najtańszych nie należy.

#32 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:25

smarownica to chyba zależy gdzie i do jakich celów będzie używana w kombajnie(podczas pracy) na pewno przyda się mała ręczna smarownica ile razy na polu trzeba przesmarować a w domu to nożna lub pneumatyczna bo porostu szybciej i wygodniej się smaruje

#33 Share Franz

Franz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, samochody, sprzęt rolniczy, mechanika, wędkarstwo.

Napisany 17 marzec 2009 - 21:08

smarownica Ja mam ręczną z wężykiem. Największy minus to że samemu się za dużo nie zrobi, choć nie raz sam się męczyłem jak musiałem ;) Trochę się trzeba też namachać. Myślę teraz nad kupnem nożnej, zawsze to trochę wygodniej ;)

#34 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 11:21

smarownica na problemy smarowania tawotnicą ręczną i samemu to jest rozwiązanie kupić tawotnicę do jednoręcznej obsługi-
http://www.allegro.p...z_wezykiem.html
a z pneumatycznych to mogę polecić taką-
http://www.allegro.p...cena_favat.html

#35 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 14:57

smarownica Mam ręczną i pneumatyczną tylko z tą ostatnią mam częsty problem z zapowietrzaniem ale taka
smarownica + sprężarka + 20 m węża czysta wygoda -kombajn smaruje 15 minut :)

#36 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2009 - 15:32

smarownica http://allegro.pl/it...poj_400_ml.html
co sadzicie o tej?

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:29

smarownica kiepski sprzęt na moje dziś byłem u kuzyna i taką raz przesmarował a za drigim razem więcej smaru miał na sobie niż w kalamitkach ja kupiłem taką http://www.en-tank.p...m...&Itemid=135 tą drugą na kółkach ale dopiero jutro sprawdzę jak chodzi bo nie miałem szybkozłaczki do powietrza i nie wypróbowałem ale jutro będe próbował

#38 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:33

smarownica My mamy ręczną i pneumatyczną,ale i tak używamy ręcznej.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:37

smarownica ja ręcznej mam dosyć więc kupiłem tą wsadziłem ja w wiadro z 17kg smaru i zobaczymy jak długo będzie ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 15:45

smarownica potrzebuje kupić nową smarownicę w cenie max. 100 zł z przesyłką Polećcie mi jakaś dobrą smarownicę. MA to być zwykła smarownica ręczna i możliwie dużym ciśnieniu roboczym + dobra końcówka.