Skocz do zawartości

Zdjęcie

smarownica

173 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 08:21

smarownica w myśl zasady "kto smaruje ten jedzie"
najpopularniejsze to wiadomo te ręczne i najbardziej praktyczne gdyż smarujemy nawet na polu ale ile trzeba się namachać ojjjj. Chcę zamówić pneumatyczną - a dokładnie coś takiego
http://www.allegro.p...romocja_fv.html
i tu moja prośba - jeśli ktoś używa to czy sprawdza się w codziennej pracy, wady, zalety. Czy smar pod ciśnieniem nie wypływa na zewnątrz (pomiędzy końcówką a kalamitką).
Ogólnie dyskusja otwarta o różnego rodzaju smarownicach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
smarownica Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 08:49

smarownica W robocie mamy pneumatyczną smarownice, ale takiej nie moge znaleźć na allegro, jest pistolet ze 'spustem' i dłuugi wężyk który idzie do pompki pneumatycznej z metalową rurką w której jest tłok i wkłada się ją do wiadra smaru. U nas inne by nie zdały egzaminu bo jak jest akcja smarowanie to idzie ok 100kg smaru EP0 i 1 w ciągu niecałej zmiany..
Smar przynajmniej w tej co mamy nigdzie nie wycieka, wszystko jest szczelne tylko trzeba mocno naciskać na kalamitke bo lubi wyrwac pistolet od ciśnienia, a gdy sie ktoś zapomnie i wciśnie spust to pistoleciś sieje na jakieś 20m mgięłką smaru ;)
W tej co podałeś chyba trzeba i tak tłok wciskać w trakcie smarowania i to nieszczęsne nabijanie pistoletu smarem..
Myśle że taką pneumatyczną można podłączyć nawet jak sie zrobi przejsciówke do układu pneumatyki w ciągniku, u nas wystarcza 6bar smarownicy a w ciagniku tez jest coś koło tego i poprzez złącze do pompowania kół można wszędzie "smarować i jechać" :)

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 08:50

smarownica Kiedyś w top agrar był test i wyszło że najlepsza jet ręczna (pressol) a pneumatyczna na pewno minusem jest to że musisz cały czas chodzić z przewodem od powietrza.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 08:59

smarownica Przewód zasilający nie stanowi problemu. Głównie chodzi o to czy tego typu smarownice się sprawdzają w codziennym a raczej sezonowym użytkowaniu. Cena tej co podałem to jakaś promocja - na innych aukcjach ok 80 zł. Jak mi przychodzi smarować prasę i kombajn jednocześnie przed wyjazdem w pole to trzeba się troszkę namachać a jak jest założony elastyczny wężyk to potrzeba 2 osoby - jedna dociska końcówkę a druga pompuje smar. W pneumatycznej wszystko zrobię sam.

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 09:19

smarownica my mamy podobną do tej co podałeś w linku, fajna sprawa z taką smarownicą nie ma kalamitki kturej byś nie posmarował a przy tym wszystko szybko i sprawnie idzie

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 09:21

smarownica mialem przyjemnosc smarowac kombajn pneumatem i naprawde musze powiedziec ze jest to komfort na najwyzszym poziomie i precyzja dozowania :) nic nie cieknie wszystko czyste, smarownica odlicza "strzaly" - tylko jest jeden problem ta smarownica kosztowala 2000 pln ;) :) :)

natomiast na codzien wole uzywac nozna niz reczna smaronice, bo moge elegancko przytrzymac koncowke i nie trzeba dymac tak duzo :) bez zadnego problemu wykonuje sam cale smarowanie, nawet rure :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 10:07

smarownica mam podobną jak podałes w linku i powiem że bardzo ułatwia prace podczas przygotowywania sprzetu i jak za taką kase to moge ci ją polecic ;)

pozdro

#8 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 09:10

smarownica Rozwiązanie Twojego dylematu --> http://www.allegro.p...na_gratis_.html
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#9 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 10:01

smarownica

Rozwiązanie Twojego dylematu --> http://www.allegro.p...na_gratis_.html

taką ręczną mam i szukam tylko pneumatycznej. Dziś rano zamówiłem i za kilka dni napisze jak się sprawuje.

#10 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:10

smarownica ja mam nożną a ręczna gdzieś wiśi na ścianie
tyle co ja maszyn smaruje to w żniwa do każdej
maszyny bym musiał dokładać smar do towotnicy ręcznej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:30

smarownica smarownice pneumatyczne są bardzo dobre gdy kalamitki są zardzewiałe i dawno nie używane wtedy można ją przebić ciśnieniem smaru i jest ok
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#12 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 10:33

smarownica ja używam sam ręcznej ale mój sąsiad zamówił sobie dwie takie smarownice i sprawują się całkiem nieźle, zaletą jest to że mogą przebić najbardziej zatkane kalamitki

#13 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 09:02

smarownica

taką ręczną mam i szukam tylko pneumatycznej. Dziś rano zamówiłem i za kilka dni napisze jak się sprawuje.

Napisz jak ci się pracuje tą smarownicą bo chce sobie zakupić jeszcze w tym tygodniu taka tylko chcę wiedzieć czy warto ?

No i kupiłem smarownice z powyższego linku i teraz mam pytanie do użytkowników:
po rozpakowaniu i dokręceniu oraz uszczelnieniu wszelkich połączeń gwintowanych na owej smarownicy przystąpiłem do smarowania i pytanie brzmi czy z okolicy spustu po jego naciśnięciu powinno lecieć powietrze ? U mnie ono zap..ala jak diabli przestaje jak się puści spust albo wciśnie go do końca. Czy to tak ma być ? Bo coś jej sprawność jest dość marna, smar wypływa jak się naciska tak pulsacyjnie, według mnie powinien po naciśnięciu sam wypływać pod ciśnieniem. Proszę o praktyczne odpowiedzi.

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 14 sierpień 2008 - 14:26

smarownica U mnie w warsztacie leżą 3 smarownice :D. Dwie takie stare, które pamiętają czasy Gierka ;), są wyposażone w metalowe rurki dzięki którym mogę sam smarować maszynę. Jedna z nich ma końcówkę na typowe kalamitni, a druga ma końcówkę jeszcze na e stare grube kalamitki. Ostatnią smarownicę którą posiadam ma dopiero 3 lata :D. Jest na miękkim wężyku przez co przy smarowaniu muszą być 2 osoby. Jeśli nie ma dużo smarowania to spokojnie takie wystarczą- w moim przypadku na rok idzie tylko jakieś 10 kg smaru :).

#15 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:29

smarownica ja posiadam nożną smarownice i ze 3 ręczne

#16 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 14 sierpień 2008 - 16:56

smarownica Ja mam nożną i 2 ręczne jedna z twadra rurką (już ma swoje lata ;P) a druga z miękkim wężykiem i tylko tej używam ;) we 2 idzie jak strzała :D
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#17 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 14:15

smarownica ja ostatnio kupiłem smarownice ręczną na naboje wkłada się całą tubkę do środka i się smaruje wszystko czyste , a co do smarownic z giętkim wężykiem to są bardo wygodne a ciekną wtedy gdy są uszkodzone kalamitki albo zużyta końcówka do zakładania na kalamitke

#18 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 18 sierpień 2008 - 06:59

smarownica Ja mam smarownicę ręczną ale mam zamiar zainwestować w smarownicę nożną tylko nie wiem jakiej firmy

#19 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 wrzesień 2008 - 06:10

smarownica Ja również używam, pneumatycznej, ale oczywiscie nie na naboje tylko na wiadra. Wszystko zalezy od ilosci samaru ktory jest uzywany, u mnie idzie jakies 300 kg rocznie - i w nabojach to wychodza straszne pieniadze - a znow przekladanie to tragedia - zawsze sie wszystko usyfi, na dodatek duze prawdopodobienstwo ze smar sie zanieczysci. Wiec pompa z przelozeniem i nie ma mocnych kalamitek - a do samej talezowki na jedno smarowanie wchodzi ponad kg smaru. Pozatym pracownicy nie maja juz tendencji do markowania smarowania tzn - smarowania samych kalamitek :lol:. Bo i tak recznie nie machaja, a jak trzymaja pistolet to juz posmaruja lozyska. Wiec - jak ktos zuzywa duzo to sie oplaci mu kupic pneumatyka, no chyba ze sam smaruje i lubi trenowac muskuly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 07:09

smarownica

po rozpakowaniu i dokręceniu oraz uszczelnieniu wszelkich połączeń gwintowanych na owej smarownicy przystąpiłem do smarowania i pytanie brzmi czy z okolicy spustu po jego naciśnięciu powinno lecieć powietrze ? U mnie ono zap..ala jak diabli przestaje jak się puści spust albo wciśnie go do końca. Czy to tak ma być ? Bo coś jej sprawność jest dość marna, smar wypływa jak się naciska tak pulsacyjnie, według mnie powinien po naciśnięciu sam wypływać pod ciśnieniem. Proszę o praktyczne odpowiedzi.

u mnie też smaruje jak naciskam pulsacyjne i też leci powietrze z tego odpowietrznika