Sadek

Opony do kombajnu. Przód

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1116

Mam pytanko czy słyszeliście o oponach PETLAS do kombajnu lub innej maszyny. Co wiecie na ich temat, w jakiej cenie, a może inne w dobrej cenie , co polecacie ????

Stomil 2840 zł brutto. Petlas 2400 zł brutto

 

Petlas


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Nie miałem styczności z tymi oponami Petlas, ale raz kupiłem jakieś tanie opony do 385 i po pół roku NOWA opona zaczeła dętke strzypać i musiałem zmienić, niepolecam tanich opon, wole troche więcej dać niż mam dwa razu kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W c-360 mamy taką oponę i jest bardzo dobra mogę ją polecić. Tylko trzeba patrzeć ilo płócienna żeby na przykład przy kombajnie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

w T-25 mam nam na tylnych załozone juz 2 sezon i wszystko w najwiekszym porządku. niewiem jak do bizona ale do ciągników polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak wytrzyma 15 lat, to można mówić, że dobra. Chwalić oponę po 2 latach to tak jakby powiedzieć o ciągniku, że jest bezawaryjny po 200 mth ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tureckie

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jeżeli są choć w połowie tak dobre jak dawne tureckie Taurusy to warto się zastanowić, ja jednak wybrałbym polską. Ta oferta opony stomilowskiej jest najtańszą? 5 lat temu za te pieniądze kupiłem 2 nowe 23,1 x 26:)


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1

a z przodu w c360 z turem juz mam piec lat opony OHERO równierz tureckie i sa bardzo dobre

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja mam przy zetorze petlasy 3 rok i bardzo sobie chwale, myśle że lepsze od polskich, np Fuldy też sa tureckie i sa bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ja jak kupowałem opony do ciągnika to gościu który zajmuje się wulkanizacją opon powiedział że tylko nie chińskie indyjskie i tureckie z tanich polecał ruskie ukraińskie i czeskie bo jak twierdził te są mocne i się tak szybko nie ścierają a na tamtych zbyt długo się nie pojeździ tak mówił specjalista a moim zdaniem był wiarygodny gdyż ja szukałem nowych a on sprzedawał tylko używki więc i tak wiedział że nie kupię u niego to czemu miałby ściemniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266
Jak wytrzyma 15 lat, to można mówić, że dobra. Chwalić oponę po 2 latach to tak jakby powiedzieć o ciągniku, że jest bezawaryjny po 200 mth :D .

wyluzuj :D gość sie pyta o opony to opowiedziałem o tym jak jest ,osobiście mam 2 lata i jest spox . Z resztą trudno oceniac opony po 15 latach skoro na nasz rynek weszły kilka lat temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0
Jak wytrzyma 15 lat, to można mówić, że dobra. Chwalić oponę po 2 latach to tak jakby powiedzieć o ciągniku, że jest bezawaryjny po 200 mth ;) .

 

heh 15lat no dobra ale zalezy ile bedziesz jezdził tym ciagnikiem jezeli w zimie wiadomo pracy w polu nie ma i ciagnik stoi normalne ze sie nie zuzywaja aaa tak jak u mnie ze mozna powiedziec codziennie na chodzie no to do 15 lat na jednych oponach ciezko dociagnac wiec biorac pod uwage twoja wypowiedz musiał bym po 15 latach powiedziec ze opony chu...we bo niewytrzymały .............a apropo opon petlas tydzien temu kupiłem do 10540 na przod te opony 10 włoknowe i niby wygladaja na solidne wiec za 2 lata bede mogł spokojnie powiedziec czy zdały egzamin czy nie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
gościu który zajmuje się wulkanizacją opon powiedział że tylko nie chińskie indyjskie i tureckie

Do listy dodam też węgierskie... Co do Petlasów to fajne opony ale mam je za krótko żeby powiedzieć coś o trwałości. Są węższe niż analogiczny Stomil, mieszanka gumowa jest dość miękka, jestem mile zaskoczony trakcją, boki jak na 8PR nie są zbytnio sztywne ale licze że przy lekkim ciagniku (MF 255) nie popękają szybko :) Chyba najtańsze opony na rynku, wziąłem do potestowania, jak sie sprawdzą to może kiedyś zaryzykuje większe/droższe rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja mam w bizonie od 3 lat ryska i jest oki. kosztowała 1800 z dentka a polska 2500 bez dentki. Jest to niby radialka ale sprzedawaca smiał sei że ruskie radialki to jak polskie diagonalne ;) O oponach petlasa słyszłem same dobre opinie. Dystrybutorem jest tech-rol


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Witam

Czy ktoś u siebie kombinował z oponami budowlanymi w kombajnie?? Bo z tego co oglądałem allegro to opone budowlaną używaną w bardzo dobrym stanie można kupić dużo taniej niż zwyklą rolniczą. Chodzi mi oczywiscie o rozmiar 23.1-26, gdzie na dzień dzisiejszy ceny rozpoczynają sie od ok 3 tyś za nowego chinola!!! Bo robi się to trochę chore ładować nowe opony za ok 6 tyś do kombajnu o wartości deko ponad 20 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ile tych opon chcesz kupic ? jedna czy obie ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Oczywiście obie. Zależy mi na opinii kogoś kto takimi jeżdził chociarzby na walcu drogowym. Jak takie opony sie zachowują, jak z wytrzymałością? Np. http://allegro.pl/opona-23-1-26-23-1-26-alliance-330-23-1r26-777-i1687712129.html- cena 2500zł, ale widać że nówka. Można taniej za około 1000 z bierznikiem 80-90% np. http://allegro.pl/alliance-23-1-26-a-329-nowka-tanio-i1684216951.html lub http://allegro.pl/opony-rolnicze-23-1r26-23-1r26-23-1-26-23-1-26-r26-i1686624495.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Napewno beda wytrzymałe ale jak to bedzie wygladac i druga sprawa praktycznie zero uciagu!!!!!!! Ile bys dał za dwie łądne stomile bieznik pewnie 70% z 98r. płótna całe jedynie na boku pojawiaja sie juz pekniecia ale małe. Mam ochote zmienic je na szersze co wiaze sie z wymiana lub poszerzeniem felg jakby nie to to pewnie juz bym kupił 28L r26. opony sa na kombajnie cały czas w uzyciu który niedawno kupiłem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Napewno beda wytrzymałe ale jak to bedzie wygladac i druga sprawa praktycznie zero uciagu!!!!!!! Ile bys dał za dwie łądne stomile bieznik pewnie 70% z 98r. płótna całe jedynie na boku pojawiaja sie juz pekniecia ale małe. Mam ochote zmienic je na szersze co wiaze sie z wymiana lub poszerzeniem felg jakby nie to to pewnie juz bym kupił 28L r26. opony sa na kombajnie cały czas w uzyciu który niedawno kupiłem.

Dzięki Tobie zdałem sobie sprawę że można założyć 18.4-26 - koszt nowych na allegro ok 2 tys. Dlatego też nie będę sobie zawracał du... używkami (budowlanymi czy rolniczymi) i kupię nowe. Co do szerokości tej opony to spokojnie wystarczy- ja kukurydzy w pażdzierniku nie koszę, ani po mokradłach nie koszę zboża. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Z drugiej strony felga będzie szersza niż sam bierznik- opona bedzie musiała być trochę wypchana środkiem. Czy ktoś zakładał opony 18,4-26 na miejsce oryginalnych 23,1-26 i może powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Bo jak się da założyć to będzie bardzo dobra informacja bo w cenie jednej chińskiej 23,1-26 kupi się dwie 18,4-26, ale lepszej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesio    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy opony w Bizonie ZO56 są jakieś wzmocnione czy normalne tak jak do ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wsuprze masz 12 płucien ale moga tez byc 14 i 16 od tego zalezy nosnosc. w ciagniku jest to samo trzeba patrzec nie tylko narozmiar ale i ilosc płucien "xxPR"


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez Johny1640
      witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika john deere 1640. Podczas prac polowych zauważyłem że napęd  nie zgrywa się z tyłem. I tu moje pytanie do posiadaczy tego modelu jakie opony muszę założyć z przodu? z tyłu mam 16.9xR38 a z przodu 12.4xR24.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj