Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 545

79 odpowiedzi na ten temat

#61 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:06

John Deere 545 ja w swojej mam druciane i w jednym pasie do połowy był źle zakuty i założyłem sipmowską spinke kupowałem w sklepie sipmy na zakładzie i po zbelowaniu ponad 1500 sztuk może wiecej narzie ładnie się trzyma. Podziwiam orginalne spinki które mam w swojej trzymają się jak ta lala.
endrju ma racje w pasowej belka nie stanie z winy prasy u mnie kiedyś kilka razy zrobiło sie tak że pod zamki spadła mi słoma i zamki ją tak zbiły po kilku razach że za któryms tam razem już nie zamykały sie zamki bo zbuty materiał im nie pozwalał a kontrolka gasła i tak samo pasy się nie poślizgneły po belce tylko staneły a walce napedowe sie kręciły. Pamietam że w tedy niezła panika była bo nie wiedziałem co i jak a dopiero się uczyłem. Teraz wystarczy raz przed wyjazdem w pole tylko spojrzeć na zamki czy nie nawaliło tam kurzu albo słomy i ognia cały dzień latam bez postoju praktycznie. tylko moja belarka to fiatagri 5650

A mówicie że sporo uzytkowników pasówek ja przez kilka dobrych lat miałem belowane walcówką i jak kupiłem pasówkę to teraz nie chce widzieć u mnie na polu walcówki. Prasa łyka strasznie w siebie jak to ojciec mój po pierwszym razie jak w pole wyjechalismy i powiedział że ona nie pobiera tylko niemal rwie ciągnie w siebie materiał potem widział jeszcze kilka innych pasówek i takie samo zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 545 Dzisiaj, 05:00
  •  

#62 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:02

John Deere 545

A więc musisz wybić bolec, oczewiście najpierw ościągać łańcuchy, bo o ile się nie myle to są te dwie zębatki razem, nie potrzebujesz żadnego ściągacza, ręką ściągniesz ;) To jest proste jak budowa cepa, więc powinieneś sobie poradzić :)

Edit: a spinke łańcucha ściągniesz byle czym, a jak rozegniesz to nie problem, w agromie sprzedają :)

Ok :) , A tak sobie myślę a może niepotrzebnie nakładam sobie wydatek może jeszcze pochodzi u moich znajomych tez są wyciągnięte i nie zmieniają a ich prasy to JD 550 ale chyba wymienię może pochodzi a może nie a jak zacznie przeskakiwać w czasie roboty to stoję hm trudno wymieniam ;)

#63 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 12:53

John Deere 545 Nie wiem czego ty się boisz. Jak prasa jest pusta pasy masz napiete?? czy luźne ?? nawet jak by ci puscił któryś pas to aby nie boczny prasujesz dalej troche rozwagi jazda a ojciec czy ktos w samochód i ognia po spinkę i nawet jak w jakimś w miere dobrym zakładzie to od razu zakują

#64 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:19

John Deere 545 chodzi tobie o te wcześniejsze posty , boje nie boje po prostu to moja będzie pierwsza akcja sianokiszonka za bardzo nie jestem nie byłem przekonany czy pójdzie ale widzę ze tu dużo użytkowników pisze ze robią sianokiszonkę pasówkami zresztą u mnie tez robią tyle ze większymi ciągnikami .A pasy mam luźne luz jakieś 10 , 12 cm.A w razie zerwania spinki pasa to sam zepnę zbije spinkę najlepsze te na wkręty znaczy się szybkie w montażu są i chyba tez nie takie najgorsze .

#65 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:39

John Deere 545 Ja przy pustej komorze mam napięte pasy, ważne aby rolki dociskające zeszły na doł, i naprężyła się hydraulika, dopiero jak rolki dosickające pujdą do góry pasy stają i są luźne, jak otworzysz komore to już całkiem, więc nie wiem jak możesz mieć luz 10 cm, to znaczy że czas wielki skrucić pasy. Teraz się nie dziwie że nie mogłeś utworzyć rdzenia;)

#66 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:56

John Deere 545 u mnie pasy są cały czas napięte i nie ma że luźne sie robią miałem problem z wypadaniem belek bo pasy dociskały belkę i nie mogła wyskoczyć ale nie zczaiłem ze jest tam taki wypychacz i zawór który trzeba wyregulowac zeby w odpowiednim momencie popchna belke do wypadnięcia. Spowodowane jest to tym że nie ma docisku hydraulicznego tylko 4 potężne sprężyny robią robotę. Kiedys dzwonił do mnie uzytkownik takiej prasy jak moja i mówił że mu się właśnie pasy na rolkach ślizgają. To jak by czytał ten post to teraz moge odpowiedzieć mu że dolne sprężyny mają być ok 1 cm nepiete a górne luźne. ślizganie sie pasów u tego uzytkownika spowodowane było tym ze rolka dociskowa opadała całkiem do dołu juz wiecej nie mogła a pasy dalej luźne aby wyeliminować ten problem trzeba skrucić pasy tak aby przy pustej zamknietej komorze dolna spreżyna była minimalnie napieta i pasy nie były luźne

#67 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 21:04

John Deere 545 To żeście mi teraz napisali , nie widzi mi się teraz wszystkich pasów skracać trochę duże koszty chodzi mi tu o same spinki . Pasy na pozór są napięte dopiero jak ręką popchnę styłu do przodu to naddadzą się te 10 , 12 cm .Ręką tez nie powinny się nic naddać?, a nie można ich podciągnąć tą sprężyną cienką co jest po prawej stronie do czego ona jest? .
endrju to ze nie mogłem u tworzyć rdzenia to była chyba moja wina za małe obroty dawałem bo wsianie to nawet 1 belki nie mogłem zrobić bo rdzenia nie mogło u tworzyć to się wk***ił...m ;) i pedał gazu wcisłem w podłoge i 1 polowa na puł spszęgle czasem a jak zaczelo się kręcic to zmienialem bieg na większy nawet na 3 szosowa a obroty tylko 1500 i wtedy za kazdym razem mi szło rdzen sie utwozył. I tak sobie pomyslałem ze wsłomie zytniej tak nie jechałem ale sprawdze to w tym roku mam nadzieje ze ta technika jazdy pomogła w sianie to wsłomie tez zobacze jak przyjdzie czas , tylko mysle sobie ze wsłomie nieraz mi pasy wolno się obracaly i nie pamiętam czy wtedy komora mi się troche nie uchylila mam nadzieje ze tak niechciałbym zeby był to wina pasów a siano kiszonka jest wilgotniejsza zobacze jak to będzie czlowiek uczy się na błędach ;)

#68 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 22:41

John Deere 545 No wiesz, nie wpadłem wcześniej na ten prosty fakt, ja wchodze w pokos normalnie i zawsze dobrze zrobi, nie musze butować nawet. A co do tego co jak co, ale jak mam pustą, lecz pod ciśnieniem komore to jak wsadziłem palce pomiędzy pasy to był mały problem aby je wyciągnąć bez obdacia skury, zaznacze że była wyłączona w garażu, i sprawdzaliśmy czulniki napięcia i całą elektronike, na tyle głupi to ja nie jestem aby wsadzać w prase łapy jak jest na chodzie ;). Wiesz u mnie terz można odchylić pas tam i spowrotem z 10 cm, alecz nie aż tak aby luzem latały ;) Hmm, już sam nie wiem, lecz chyba budowa komory nie pozwoli na to aby był wielki luz na pasach, sam nie wiem co o tym myśleć, nie daj bóg skrucisz pasy i problemy się zaczną, najpierw lepiej zrub fotke jak wyglądają te pasy :). Ja jutro bodajrze jade po aparat, więc zrobie fote jak to u mnie wygląda, lecz stoi pod wiatą i ciemnawo tam troche, więc może mało widać, więc nic nie gwarantuje. :)

#69 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 08:54

John Deere 545 endrju fotek nie wstawię bo nie mam aparatu a tel ma za słaby aparat nic by nie było widać może w pszyszłosc kupie jak będę brał nowy tel to conajmniej wbudowany aparat z 3 albo 5 mpix. Ja tez sprawdze jak umojej w chodzi palec między pasy he he .

A ile może kosztować zachodni utwardzany łańcuch 1m mam tu na myśli do prasy JD o oryginał nie pytam się bo za firmę nie chce płacić .

#70 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 09:20

John Deere 545 E tam, na co ci utwardzany, tam łańcych mają prędkośc, a nie momentalne obciążenie, poza tym masz dwa wałki które napędzają ( jak nie więcej, znam modele z trzema ) i one naprawde mają małą średnice, i nie ma potrzeby kupować jakiś drogich łańcychów, ja kupiłem polski pospolity i bez zarzutów śmiga jak nalerzy, po prostu one tam nie mają takich wielkich przeciążeń. Więc kupowanie utwardzanego łańcucha to na moje strata kasy, no ale jak koniecznie chcesz to możesz kupić, zawsze więcej będzie śmigał ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Norbi123

Norbi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:42

John Deere 545 Ja tez przesiadam się z kombajnu na prasę i przeważnie jeszcze grabie przed prasa bo tak za cienkie wały mam i nie opłaca się jezdzić prasą.
A teren u mnie górzysty i nie da sobie rady jechać cały czas 2drogową.

#72 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:38

John Deere 545 Witam! Panowie od wiosny 2011 jestem szczęśliwym posiadaczem 545 i jestem z niej bardzo zadowolony, doszedłem już co i jak ale pozostał mi jeden malutki problem-chciałbym zacząć owijać bele siatką ale nie mogę jej włączyć!!!! Kupiłem instrukcje i zrobiłem wszystko tak jak jest w niej napisane i.....siatka dalej nie działa-dodam,że próbowałem ją owijać nie pełną bele pociągając za linkę i zamiast owijać siatką nadal owijało sznurkiem pomimo tego,że zawór przestawiłem na pozycję owijania siatki.Proszę pomżcie co i jak zrobić żeby w końcu zaczęło owijać mi siatką

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#73 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:07

John Deere 545 Jakie są różnice pomiędzy John Deere 545 a 570 oprócz tego że 545 jest starsza? Proszę o szybką odpowiedź :rolleyes:

znalazłem tutaj takie różnice:

Załączone pliki

Edytowany przez hawkblizyce, 07 styczeń 2012 - 22:07.

#74 Share marian81

marian81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:22

John Deere 545 Witam wszystkich,
własnie dokonałem zakupu jd 545, w zwiąku z tym, ze po raz pierwszy mam styczność z prasą rolującą mam pytanie:
1. czy brak zamków na tylnej klapie stanowi jakiś problem podczas owijania (czy klapa nie bedzie sie otwierała,czy nie beda puszczały siłowniki)
2. czy wytarta guma na wałku napędowym w prasie ma duży wpływ na jej poprawną pracę.
ponieważ dopiero raczkuję w tym temacie wszelkie porady, uwagi bardziej doświadczonych użytkowników tej prasy mile widziane

#75 Share Adrian29

Adrian29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 12:19

John Deere 545 Koledzy, zostałem świeżo upieczonym właścicielem prasy JD 545. Czy jest ktoś może w posiadaniu instrukcji obsługi tej prasy? Katalog części udało mi się zdobyć ale zależy mi też na instrukcji.

#76 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:09

John Deere 545 Witam. Gdzie znajduje sie zawór od zmiany owijania siatka i sznurkiem? Pyt. nr 2 jak założyć siatkę?

#77 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:21

John Deere 545 Andrzeju nie denerwuj się! ja wszystko wiem :P

#78 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 22:19

John Deere 545 Witam. To jest mój pierwszy sezon z prasą rolującą JD 545 i dopiero sie uczę. Powiedzcie mi do którego momentu mam jechać i nawijać. Czy zatrzymać się kiedy pomarańczowa lampka na sterowniku zacznie migać czy wtedy gdy usłyszę sygnał? mam jeszcze problem taki że zewnętrzna warstwa balota jest słabo zbita. Reguluję tym pokrętłem przy rozdzielaczu który jest z przodu prasy po maską i dokręcam go już do oporu i nic. Podobno fabrycznie powinno być po dokręceniu do oporu odkręcone o 1.5 obrotu. Dodaję że ustawiam sobie największy rozmiar rolki. Mam wyciągniętą sprężynę która napina pasy ale zamówiłem już nową. Proszę o jakieś wskazówki

#79 Share hanius47

hanius47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:38

John Deere 545 witam. tez użytkuję 545 i nie zamieniił bym jej na żadną inną, ale te gumy co piszesz przyjacielu to jest najwarzniejszy napęd pasów.

Witam. To jest mój pierwszy sezon z prasą rolującą JD 545 i dopiero sie uczę. Powiedzcie mi do którego momentu mam jechać i nawijać. Czy zatrzymać się kiedy pomarańczowa lampka na sterowniku zacznie migać czy wtedy gdy usłyszę sygnał? mam jeszcze problem taki że zewnętrzna warstwa balota jest słabo zbita. Reguluję tym pokrętłem przy rozdzielaczu który jest z przodu prasy po maską i dokręcam go już do oporu i nic. Podobno fabrycznie powinno być po dokręceniu do oporu odkręcone o 1.5 obrotu. Dodaję że ustawiam sobie największy rozmiar rolki. Mam wyciągniętą sprężynę która napina pasy ale zamówiłem już nową. Proszę o jakieś wskazówki

ja również mam ten problem z dobijaniem zewnętrznej warstwy balota,czy już kolego znalazłeś tą przyczynę?

witam. tez użytkuję 545 i nie zamieniił bym jej na żadną inną, ale te gumy co piszesz przyjacielu to jest najwarzniejszy napęd pasów.

ja również mam ten problem z dobijaniem zewnętrznej warstwy balota,czy już kolego znalazłeś tą przyczynę?

a jeśli chodzi o to miganie pomarańczowej lampki to daje po prostu sygnał że zaraz będzie żądana wielkość balota,a gdy da sygnał jest jeszcze ok.2,3 sek aż zacznie owijać zależy jak jest ustawiona,ja nawet jak mi zostanie ok.5 m.pokosu do końca po sygnale to też wszystko bardzo ładnie owinie,a mam owijanie siatką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:38

John Deere 545 Jakie ciśnienie oleju na siłownikach powinna mieć JD 545?