Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 545

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:59

John Deere 545 Witam nie wiem czy to jest normalne u tych pras a mianowicie chodzi mi oto ze jak otwieram komorę to ona wydaje odgłos tak jak by brakowało jej poślizgu smaru głos jest podobny ja wiem może do głosu dinozaura he he tak jakoś mi się kojarzy z filmu Jurasik par{taki metaliczny ten hałas) a na końcu jak się otworzy to jest taki trzask głos taki metaliczny nie wiem czy ma tak być chciałem po smarować tam od góry ale niema tam kalamitek , moje pytanie jest takie czy wasze prasy tez hałasują w trakcie otwierania się komory? jeśli nie to co zrobić ja myślałem już wszczyknac oleju szczykawką tam od góry na zawiasy czy jak to się nazywa ale czy to coś da? jak ktoś tak miał to proszę niech napisze , może tak musi być , pisze bo nie chce żeby ta klapa kiedyś mi się nie urwała bo ten hałas jest taki jak by miała się urwać tak szczerze to do niego się już przyzwyczajałem ale może tak być nie musi ???Każdy komentarz mile widziany... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 545 Dzisiaj, 17:36
  •  

#42 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 22:15

John Deere 545 spróbuj poczęstować te zawiasy smarem w sprayu dobrze penetruje miejsca które nie idzie w inny sposób nasmarować

#43 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 00:12

John Deere 545 nie słyszałem jeszcze o smarze w spraju ;) Ale na pewno spróbuje jak go dostane w sklepie Dzięki za podsunięcie pomysłu..

#44 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:00

John Deere 545 a smar w sprayu to może chodzi mu o coś ala WD-40 ;)

#45 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:08

John Deere 545 smar w sprayu nie ma nic wspólnego z preparatami typu WD, CX i podobnymi. Jest to preparat typowo o właściwościach smarujących.

#46 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:01

John Deere 545 Dokładnie, sam stosuje to w wszystkich maszynach w gospodarstwie, ale najczęściej to jak zaczynam rano belować, to oblatuje wsztstkie łańcuchy i tak nie tarabanią, praktycznie ich nie słychać. Ja mam takie wycie jak zamykam komore i pasy startują, to normalnie pierwszy raz to się przestraszyłem, bo myślałem że manewry wojsko robi i nad głową mi F-16 przeleciało, co bardzo możliwe, bo mam 60 km do Krzesin ;) Ale już się przyzwyczaiłem :P

#47 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:04

John Deere 545 Też później po przeczytaniu pomyślałem że tu pewnie chodzi o preparat np:WD-40, ale OK jak jest smar w sprayu to go kupie jak go dostane w sklepie,zastosuje go tez do smarowania łańcuchów jak to napisał endriu może i to lepsze będzie na łańcuchy bo ja smaruje olejem a później wszystko jest tam za pryskane smar w sprayu może się nie będzie tak rozpryskiwał ..
i ciekawe czy uciszy komorę przy otwieraniu .

#48 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 09:38

John Deere 545 Proszę napiszcie użytkownicy tych pras a zwłaszcza 545 bo taką posiadam
napisze czy spinki drutowe wytrzymają jeśli są w miarę na pozór dobre w sianokiszonce balotów jakieś 150 sztuk myślę w tym roku zrobić czy wytrzymają spinki i same pasy pytam się bo pierwszy raz będę robił sianokiszonkę i nie jestem przekonany czy dobrze myślę robiąc sianokiszonkę pasówka nie wiem czy wytrzymają spinki i same pasy kupując prasę myślałem o słomie a nie o sianokiszonce ale jak mam prasę to chce spróbować czy pójdzie a moja prasa to John Deere 545 + C360= wielki dym z tłumika ale co zrobić innego ciągnika nie mam a c 330 nie podepnę wdzięczny byłbym osobom co miały mają lub
widziały czy taki zestaw da rade w siano kiszonce to dla mnie ważne bo mam dwóch sąsiadów co tylko liczą na jakąś awarie u mnie i nie chciałbym się o śmieszyć ziezdzajac zaraz z wałka sami rozumiecie .

a jeszcze jedno czy ktoś próbował pasówka belować zielonkę trawę bo słyszałem ze pasy będą się ślizgać i nie da rady prasa czyli pasówka do zielonego się nie nadaje??? a może można troszkę zrobić da się rade zrobić?którąś belkę na rok? Pozdrawiam Proszę napiszcie jeśli wiecie coś na ten temat to dla mnie ważne jak dla większości użytkowników pras pasowych również.

#49 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 14:57

John Deere 545 Kolego, w każdtym temacie boisz się o te spinki, ile razy można ci powtarzać, że nic się z nimi nie stanie. To raz, a dwa to da spokojnie sobie rade, tylko musisz uważać aby nie była ona za wilgotna, najlepiej tak pół na pół wilgotności, bo jak jest świerza to przy nieumiejętnym prasowaniu nawija się na wałek nad podbieraczem, a pod pasami. Tak to nie ma zastrzeżeń, wręcz twoja 545 z C-360 to zgrany zestaw, i nie będziesz miał najmniejszego problemu. I ważne jest to czym zgrabisz losy, bo jak standardową zgrabiarką to ciężko będzie, noga na sprzęgle i może pójdzie, najlepsza jest zgrabiarka karuzelowa, sam specjalnie kupiłem. A ja swoją 550 z C-360 zwinełem coś koło 200 sianokiszonki, i źle nie było. A co do trawy wprost z pod kosiarki, to raz zwijaliśmy, metrowy balot tzn. 100 cm x 120 cm miał 1500 kg ;) ale już do 120 x 120 by C-360 nie dociągła, chyba że bym ją ciągnoł z przodu drugim, a C-360 na wałek całą moc by brała, to może, ale wątpie. Jak zwijaliśmy kuku w baloty, to 120 x 120 ważył coś koło 1100 kg i wtedy to szedł taki dym że na drugim polu za górką talerzowałem ściernisko, to myślałem że prasa się pali i byt na pole do taty, a patrze a C-360 jak parowóz normalnie, w kłębach dymu ledwo ją było widać :P

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 15:36

John Deere 545 gregor6 nie zakładaj nowego tematu z każdym zapytaniem odnośnie prasy. Możesz zapytać w już istniejącym (założonym z reszto przez ciebie)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 23:20

John Deere 545 Na początku myślałem ze mój post został usunięty razem z tematem a został przeniesiony a szkoda bo tamten temat lepiej pasował do mojego ostatniego posta ale jak jest tak niech będzie OK andrzej postaram się nie zakładać nowego tematu odnośnie tej prasy myślałem ze ten post to już inny temat ale ok.

endrju pytam się o spinki bo ktoś tu na forum napisał ze te spinki drutowe nie wytrzymałe w sianokiszonce a jeszcze to ze to będzie moje pierwsze belowanie sianokiszonki i nie jestem przekonany za bardzo co do tego ze będzie to szło płynnie obawiam się tego ze pasy będą się ślizgać albo będzie się zapychać ale zobaczymy jak nie to najmę gościa i zrobi mi łańcuchową ale jak piszesz ze zwinołes 200 to chyba moja tez da rade tak tym się pocieszam wiem ze 550 można robić sianokiszonkę bo u mnie robią tyle ze dużymi ciągnikami . Piszesz ze jak standardową zgrabiarką to ciężko będzie to już szczeka mi opada mam tom zgrabiarkę gwiazdowa 5-tke postaram się warkoczy nie robić . A napisz jakim biegiem jechałeś bo na pewno wolniej jak w słomie 2, 3,4 polowa a dymem tez C 360 waliła bo tak pewnie i u mnie będzie ale nie ważne ważne żeby dala rade belować .
szkoda ze zielonego nie zwinie wtedy bym krowa zielonkę przywoził ale z drugiej strony szkoda pasów rozciągają się pewnie w końcu to do suchego prasa.
jeszcze jedno a spinka pościła ci jakaś w czasie belowania tych 200, jakie masz spinki drutowe bo u mnie przeważają drutowe.

#52 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:16

John Deere 545 Nabiłem nią coś koło 600 - 700 bel tym zetawem, wraz z słomą i sianem, i nie póściła żadna spinka. Co, to ty tak wolno jeździsz, ja swoją prasą w słomie to cały czas gnam 2 szorowa, no chyba, że jest baaaardzo gruby los, tzn. taki co niekiedy się na obciążnikach zatrzymuje z przodu. Kiedyś z górki wrzuciłem 4 szosową, i radziła sobie , ale tam pokos nie był wielki, ale pod górke redukowałem na 3 szosową, ale ta prasa ma wielką przepustowość, ale trzeba mieć porządnego konia, aby wykorzystać jej cały potencjał, spokojnie 914 by wystarczyła, albo jakiś inny 80 km, wtedy można śmiało poganiać. W sianokiszonce, to przy pokosie z pięciu metrów, i wydajności 15 - 20 bel z hektara śmigam dwójką szosową, jak jest więcej to redukuje na jedynke szosową. Ta prasa przy wmiare dobrych pasach nie pozwoli z jej winy aby balot się zatrzymał w komorze, od kąd żyje nie widziałme, aby w jakiejś JD zatrzymał się balot, ani nie słyszałem od znajomych. Oczewiście, z winy operatora może wyniknąć takie coś, kiedyś nie domknołem klapy, i nie patrzałem na kontrolke od zamknięcia, a nie świeciła, i tylko wtedy stało się, że zatrzymał się balot, ale to z mojej winy, ale do tego słoma była bardzo ostra i krótka, i nazbierała się sieka, powstało jajo, i w szystko staneł, pasy momętalnie staneły, a wałki się kręciły, i zaczeła piszceć guma o gume, nie było że balot stanął, a pasy się kręciły, tylko pasy stanęły razem z balotem. Więc na 99% pasy nie będą się ślizgały po materiale, bo nie wiem w jakim masz je stanie .

#53 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:31

John Deere 545 Nie jeżdżę przeważnie 5 polową ale pod koniec jeździłem 1,2 szosowa wiesz człowiek się uczy a w tym roku tak będę jeździł i 3 szosową jak na to pozwoli wałek myślałem ze jak wolniej to maszyna nie cierpi jak za dużo złapie nieraz jak załapało grubiej to i dymek przez chwile się pokazał to myślałem ze maszyna prasa mi długo nie pochodzi jak będę tak jeździł coś pęknie albo pas spinka ale ten 1rok trochę się nauczyłem nią jeździć na początku to i na za kretach pyr pyr a teraz nie aby do przodu mam nadzieje ze to źle nie wpłynie na prasę nie mówię już o C-360 zresztą części do C-360 mam niedaleko ale serduch jeszcze jej pochodzi długo. napisałem czy jeździsz 2,3,4 polowa bo myślałem ze ciągnik ma ciężko w siano kiszonce a ty piszesz ze jeździsz szosowymi 2,3 OK to myślę ze nie będzie tak źle.Ale tak sobie myślę czy pasy nie mam zaluzne bo nieraz w słomie tylko nie pamiętam czy komorę miałem niedomkniętą nie wiem to belka wolno się obracała albo stała a pasy wolno się obracały i obroty mniejsze dawałem żeby belkę pasy wprawić w ruch jak większe to pasy się ślizgały a belka wolno się obracała nie wiem dokładnie nie pamiętam ale ruszyło.O albo to zjechałem z pola na obiadek z mała belka , obiadek ziedzony i jadę dalej kończę tom belkę a raczej chce skączyć to pasy belka tez tak się zachowywała jak napisałem wyżej ale tu komora mi się trochę otworzyła nie wiem czy to wina ciągnika ze nie trzyma oleju i komora uchyla się czy prasy może to wina rozdzielacza ?.

Co do sianokiszonki to zobaczymy jak przyjdzie czas mam nadzieje ze nie będzie tak źle tobie szlo to myślę ze mi tez będzie szlo ale to prawda zależy to tez od samego operatora .A jak sianokiszonka pójdzie to spróbuje zielonki krowa zbelowac ścisk na max odkręcę poluzuje pelke zmniejszę i może nie będzie tak źle zobaczę jak pasy spinki będą odczuwać to zamiast na wózek to prasą bede jeździł ,pasowało by a jak nie, to widełki i na wózek.
Z reszta kupiłem prasę do słomy nie do zielonki.

Jak mi pójdzie sianokiszonka to napisze Tu za 5,6 miesięcy he he Pozdrawiam i dzięki za niektóre informacje.

#54 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 23:31

John Deere 545 spinki drutowe ogólnie są za słabe na prasy pasowe stosowało sie je w polskiej starej pasówce ale jd ma mniejsza siłę potrzebną do wytrzymałości spinek i mogą dłużej wytrzymać ja w swojej MF 828 założyłem je na 1 sezon i są do wywalenia kupuje tam gdzie dawałem Ci link kiedyś chyba albo dealerzy jd tez mają tanio porządnie a nawet zakuwają na miejscu
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#55 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 22:25

John Deere 545 A pytałeś się ile tam kosztują spinki np: te na wkręty znajomy kupował gdzieś nie wiem gdzie ale go się zapytam to płacił 70 zł za sztukę a właściwie to mu przysłali 2,3 dni i miał je w domu. Z nów taki jeden znajomy zamówił pasy i założyli mu te na wkręty to 2 miesiące i się przetarły dokładnie to nie wiem jak wyglądały bo nie widziałem czy wszystkie czy tylko tak powiedział no to złożył reklamancie i założyli mu te na nity a kupował je gdzieś we Wrocławiu razem z pasami.

#56 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 13:04

John Deere 545 na wkręty ja nie mogę załozyć bo mam za mało gróby pas a na wkręty można tylko załozyć do jd ja chce takie zwykłe ale oczywiście nie te druciane bo już pisałem co się z nimi stało jak byłem na agro show to koleś tam na stoisku jd miał takie do wszystkich typów balociar i właśnie dał mi liste dealerów i tanio u nich mają a o te na wkrety wcale nie pytam bo do mnie się nie nadają
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#57 Share kordian

kordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 01:17

John Deere 545 Witam

Widzę, że jest sporo jest nowych użytkowników pras pasowych, a niektóre kwestie pras są mi znane.

gregor6 nie ryzykowałbym założenia drucikowych zwłaszcza, że będziesz na sianokiszonke jechał.
Może endrju00711 jeszcze się na nich nie przejechał, może za krótko na nich pracował.

Jeśli się jednak uprzesz na nie to TYLKO NIERDZEWNE - stal trwardsza, dłuższa żywotność.

jest nowy art. o tym
http://www.mlt.pl/Ro...a_do_prasy.html

jeśli chcesz więcej info to zapraszam na prive.

#58 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:07

John Deere 545

Witam

Widzę, że jest sporo jest nowych użytkowników pras pasowych, a niektóre kwestie pras są mi znane.

gregor6 nie ryzykowałbym założenia drucikowych zwłaszcza, że będziesz na sianokiszonke jechał.
Może endrju00711 jeszcze się na nich nie przejechał, może za krótko na nich pracował.

Jeśli się jednak uprzesz na nie to TYLKO NIERDZEWNE - stal trwardsza, dłuższa żywotność.

jest nowy art. o tym
http://www.mlt.pl/Ro...a_do_prasy.html

jeśli chcesz więcej info to zapraszam na prive.

Na razie muszę jechać na nich bo prawie drutowe przeważają ale jak przyjdzie ich czas wymiany to na jakieś mocniejsze wymieniać będę , możliwe ze skorzystam z tego linku .

#59 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 13:33

John Deere 545 koledzy napiszcie jak wymienić łańcuszek ten najmniejszy jest ich tam 3
długi umieszczony w pionie
średni poziomo i ten najmniejszy tez poziomo
chce wymienić ten najmniejszy bo jest bardzo wyciągnięty prawie wisi.Co mam najpierw zrobić chce zrobić tak zdjąć ten łańcuch średni bo inaczej tamtego nie ściągnę i tu moje pytanie ta duża zębatka zasłania ten łańcuszek to żeby ściągnąć tą zębatkę to wystarczy zdjąć zawleczkę czy ten bolec wybić nie wiem dokładnie co tam jest ale chyba bolec to wybić ten bolec i zdjąć podkładkę i ta zębatka zejdzie mi lekko ręką czy trzeba użyć ściągacza ? A jak ściągacie spinki z łańcucha szczypcami do segierów nie wygnie się ta spinka? jeśli ktoś ściągał to niech napisze myślę ze prawie w każdym JD jest taka sama technika ściągania łańcuchów i zębatek Pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 16:33

John Deere 545 A więc musisz wybić bolec, oczewiście najpierw ościągać łańcuchy, bo o ile się nie myle to są te dwie zębatki razem, nie potrzebujesz żadnego ściągacza, ręką ściągniesz ;) To jest proste jak budowa cepa, więc powinieneś sobie poradzić ;)

Edit: a spinke łańcucha ściągniesz byle czym, a jak rozegniesz to nie problem, w agromie sprzedają :)