Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

120 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 06 luty 2009 - 22:05

Program przeciw chorobie Aujeszkyego W moim rejonie rozpoczęło się już trzecie (ponoc ostatnie) próbkobranie. Pod igłę idą wszystkie knury, lochy, loszki.
Oraz częśc tuczników (około 18 - 20%), jest to mniej niż przy drugim próbkobraniu.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program przeciw chorobie Aujeszkyego Dzisiaj, 17:46
  •  

#82 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:12

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie byli drugi raz, mówili żebym się przyzwyczaił bo jeszcze będą 10 razy co pół roku.

#83 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:51

Program przeciw chorobie Aujeszkyego To co najmniej ciekawe, w mojej okolicy, wszyscy mieli wyniki ujemne, więc może dlatego, na trzech pobraniach się skończy. Oni nawet nie mówili, tylko zapewniali, że to już ostatnie.
Straszne przeboje są z tymi badaniami w moim rejonie.
Przy drugim próbkobraniu przyszło dwóch Panów, jeden ledwo trzymał się na nogach a drugi z podbitym okiem. Teraz było trzech, byli trzeźwi, ale dopiero uczyli się chyba tej sztuki, bo strasznie im to kiepsko szło. Aż mnie zaczęło to ruszać, jak na nich patrzyłem.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 23 luty 2009 - 20:33

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Odnośnie 3 próbko brania w moim powiecie to świnki będą znakowane przez tych co będą pobierali próby jakimś specjalnym flamastrem no chyba ze ktoś sam będzie chciał oznakować. Będą to tylko numery indywidualne czyli 1,2,3,4.... będzie to na uchu a flamaster ma wytrzymać co najmniej 4 dni po tym czasie gdyby coś było nie tak to będą już wyniki i będzie można odnaleźć tego świniaka. Moim zdaniem jest wszystko ok
Ale w powiecie obok weterynaria ponoć szaleje bo wszystkie świnki od których pobiorą krew mają być oznaczone w sposób trwały numerem indywidualnym oraz numerem gospodarstwa, a ludzie ze strachu już zaczęli znakować kolczykami bądź tatuownicami wg mnie masakra
Jak jest praktyka u innych może ktoś się podzieli ....?

#85 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 23 luty 2009 - 20:49

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Nie wiem jak u Was, ale w mojej okolicy u macior zaszczepionych przeciw chorobie Aujaszkiego nie występuje ruja.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#86 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 23 luty 2009 - 21:10

odnośnie 3 próbkobrania w moim powiecie to świnki będą znakowane przez tych co będą pobierali próby jakimś specjalnym flamastrem no chyba ze ktoś sam będzie chciał oznakować. Będą to tylko numery indywidualne czyli 1,2,3,4.... będzie to na uchu a flamaster ma wytrzymać co najmniej 4 dni po tym czasie gdyby coś było nie tak to będą już wyniki i będzie można odnaleźć tego świniaka. Moim zdaniem jest wszystko ok
Ale w powiecie obok weterynaria ponoć szaleje bo wszystkie świnki od których pobiorą krew mają być oznaczone w sposób trwały numerem indywidualnym oraz numerem gospodarstwa, a ludzie ze strachu już zaczeli znakować kolczykami bądź tatuownicami wg mnie masakra
Jak jest praktyka u innych może ktoś się podzieli ....?

vvojtas, jak kiedyś dzwoniłem do Inspekcji w moim rejonie (było to jeszcze przed 3 próbkobraniem) to słyszałem wtedy identyczny tekst o tych specjalnych flamastrach. Po czym jak przyszli na pobranie, to na moje oko był to najzwyklejszy marker i to chyba z "niższej półki" :) Śmiac mi się chciało, znaki były widoczne przez dwa może trzy dni, na maciorach dłużej (bo mam kojce indywidualne).
Ale na całe szczęście, nie upierają się przy tym trwałym znakowaniu, więc (żebym nie przechwalił za wcześnie) jak na razie wykazują logiczne myślenie i podchodzą do sprawy "życiowo".
Cała reszta, tak jak pisałeś, opisują numerem indywidualnym od 1 do n, u mnie opisywali na grzbiecie (dlatego było ich trzech). Jeden trzymał, drugi pobierał krew a trzeci malował numerek.
Zwracajcie uwagę żeby dezynfekowali też poskramiacz, bo czasami potrafią zapomniec.

#87 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:20

Nie wiem jak u Was, ale w mojej okolicy u macior zaszczepionych przeciw chorobie Aujaszkiego nie występuje ruja.

U mnie tez słyszałem o takim problemie

Koledzy napiszcie czy zauważyliście skutki uboczne po tych szczepieniach ? Jak tak to napiszcie jakie ?

#88 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 24 luty 2009 - 09:12

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie tydzień temu zakończyła się akcja :). Byli już trzeci raz. Na szczęście w całej gminie nie wykryli przypadku choroby po 2 pobieraniu krewki. Mam nadzieje, że jak przyjdą wyniki z trzeciego pobierania to będzie tak samo.

#89 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 24 luty 2009 - 10:20

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie po drugim badaniu tez nic nie wyszło trzeciego jeszcze nie miałem niestety w naszej gminie jest sporo zakażonych gosp. W naszej wiosce na szczęście żadne a w wiosce niedaleko nas 17 gosp zakażonych :) Przy takiej ilości zakażonych gosp w danej wiosce świnie są szczepione. A tam gdzie występuje jedno lub dwa zakażone gosp na wioskę cała trzoda z zakażonego gosp zostaje wykupywana

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#90 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 24 luty 2009 - 11:28

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas wpadli wczoraj ze strzykawkami druga tura ruszyła, też mieli te "magiczne" pisaki po których na dziś rano nie pozostało większego śladu po znaczeniu :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 22:30

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie drugi raz jeszcze nie byli ale mam chów zamknięty więc nic im nie wyszło.w okolicy plaga,punkty kopulacyjne zrobiły swoje ,przyjechali dwaj DOKTORZY ,i był problem bo nie mieli stosownych ubrań,ani zaświedczeń zdrowotnych,nawet markera-kredki,upierniczony poskrom z innej chlewni,a że pyskaci byli to dostali stroje ,obuwie i poskrom zdezynfekowany no i se w komorach tuczowych zdrowo pochasali ze świnkami,niezapomniany widok:)
Czekam na kolejną wizytę heh.

#92 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 luty 2009 - 22:44

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie dzisiaj szczepili... krew była badana raz i wyszło że jest ok ale teren jest zapowietrzony i szczepią wszystkie. Potem mają badać krew jeszcze raz.

#93 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:29

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Panowie u mnie sytuacja wygląda tak iż mam teraz tylko 5 świnek. Są one nie zgłoszone, znaczy nie zarejestrowane. Co zrobić jak przyjedzie weterynarz. Bo był dziś ale w domu była tylko babcia więc zostawił tylko numer tel i kazał zadzwonić.

#94 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:56

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas w gospodarstwie jakieś 2 miesiące temu byli dwaj weterynarze i szczepili 2 raz, u nas cała wieś ma chorobę Aujaszkiego, zapewne sąsiad który ma dwa knury nabawił się tej choroby i niewiedząc o tym zakaził całą wioskę i okoliczne...a i oczywiście jego punkt kopulacyjny został zamknięty...i weterynarz mówił nam że nie możemy macior, które dotychczas posiadamy już inseminować, możemy jedynie ze stada wybrać młode sztuki które ewentualnie nadawały by się na loszki, lub zakupić od innego rolnika który w swoim stadzie nie ma choroby Aujaszkiego, nom i muszę powiedzieć że u nas szczepiono tylko trzodę do 70kg mc +maciory większych tuczników nie szczepiono, nie wiem dlaczego...a i weterynarze mają się pojawić jakoś w tym miesiącu po świętach...

#95 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:01

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas w marcu pobierali 3 raz krew i nic, zdrowe wszystkie świnie :P u nas w gminie wykryto dwa przypadki :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#96 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 11:40

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie tez wszystkie zdrowe a takie pytanie z innej beczki...co się dzieje ze świniami które są zarażone ta choroba...są utylizowane czy idą do skupu(a jeżeli tak to czy natychmiast kiedy choroba zostanie wykryta czy wtedy kiedy osiągnie odpowiednia wagę)??

#97 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 22:08

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Co do tych szczepień. U mnie szczepili 3 raz i teraz niby mają krew pobierać ale co tam wyjdzie to nie wiem. Tyle że po szczepionce zauważam wyraźny spadek prosiąt w miotach oraz objawów rui, nie tylko po maciorach to widzę ale i nawet na tucznikach. Przed szczepieniami ruje były wyraźnie zauważalne w zachowaniu zwierząt a teraz niestety jest inaczej. Bardzo słabe objawy, niby się huka ale to nie jest to co powinno być... Jak jest u was?? Przychodzą mi głupie myśli do głowy że ta szczepionka działa nie tyle na tego całego Aujeszkiego co na to aby zmniejszyć wydajność macior a tym samym opłacalność produkcji a w konsekwencji doprowadzić do likwidacji przeze mnie stada. Dodam że u mnie była niby za duża liczba świń w gospodarstwie i coś tam wyszło później że nie chcieli wykupić bo niby za dużo świń było a pieniędzy mieli mało i zdecydowali sie na szczepienia. A teraz zmniejszyłem znacznie produkcję ze względu na spadek opłacalności(mało prosiąt w miotach) i dalej nie chcą wykupić bo niby już za późno a moja wina bo niby nie chciałem się zgodzić w pierwszym miesiącu po wykryciu na likwidację....w pierwszym miesiącu to oni sami nie wiedzieli co z tym zrobić!! A jak pierwszy raz szczepili to i malutkie prosięta poszczepili i 50 % miotów poszłooo!!

#98 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 11 listopad 2009 - 11:00

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witam. Niestety muszę odświeżyć temat :) Ostatnie badanie (3) było u mnie 7 dni temu. Dzisiaj padła jedna z badanych sztuk. Po badaniu zostały oznakowane kolczykiem(jednakże ten kolczyk zgubiła). Nie tym z agencji. Czy po takim czasie jest możliwe odszkodowanie z tytułu tych badań? W przypadku padnięcia jakiegoś bydlaka to przy jego odbiorze potrzebny jest paszport i kolczyk a jak to jest w przypadku świń?? Proszę o szybką odpowiedź :) :)

Edit: mam podejrzenie, że wet kół tą samą igłą sztuki.
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#99 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 13 listopad 2009 - 16:38

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Trzy razy byli, przyszedł papierek i wszystko zdrowe
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:30

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witam

Może ktoś mi dać namiar na jakąś ustawę/rozporządzenie, która reguluje od których świń można pobierać krew do padania przeciw chA? U mnie wczoraj pobierali krew do drugiego badania. Lekarz się uparł i pobierał krew od macior w wysokiej ciąży. Powiedział że jeśli się nie zgodzę, to nałoży na mnie karę za uniemożliwienie przeprowadzenia pobierania próbek... Dziś jedna zaczęła rodzić i nie miała pokarmu. Podejrzewam, że to w wyniku stresu. Ganiali ją po kojcu z 10min bo nie dała się złapać. Na koniec powiedział, że pewnie tłukę świnie kołkiem i dlatego są takie dzikie.