Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

120 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 24 sierpień 2008 - 11:50

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

W mojej okolicy badali w okolicznych wioskach, i mało które gospodarstwo jest wolne od choroby Aujaszkiego, rekord wynosi 18 chorych tuczników na 20 badanych. U mnie jeszcze nie byli badać.

@1rajdzik: Z tego co słyszałem największą kasę dostaje się za prosięta i warchlaki do 20 kg.

@Przemo85: Czytałem w Tygodniku rolniczym że nie będzie już stref wokół zakażonych stad.

za tucznika 500 zł - świnia powyżej 20 kg... za maciorę prośną coś koło 2500 zł...tyle wiem
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program przeciw chorobie Aujeszkyego Dzisiaj, 10:20
  •  

#42 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 18:00

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Nie pisz takich głupot, bo to na zdrowy rozum jest niemożliwe! Cena za tucznika jest trochę wyższa od rynkowej, ale aby wykupić chore tuczniki to w całej wsi musi być stwierdzona chA. Koszty dezynfekcji pokrywa PIW. Czas po jakim można wstawić świnki to 30 dni.

#43 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 18:50

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Ta jasne 2500 zł za maciorę ;) to ja bym za swoje koło 80 tys dostał. Ja słyszałem że świnie z zakażonych stad mają skupować wybrane ubojnie po cenie dużo niższej niż na skupie a resztę ma dokładać państwo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 18:20

Program przeciw chorobie Aujeszkyego a u mnie nie ma mowy o żadnym zabieraniu świni, musimy po prostu wszystkie świnie trzymać na tuczniki, tylko niech ktoś mi powie skąd mam wziąć pasze dla nich skoro do tej pory większość świni sprzedawałem małe, ale tym się już nikt nie przejmuje.

#45 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 18:31

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Ja jestem pomocnikiem weterynarza ,który pobiera krew do badań pobraliśmy już z ok 1000 sztuk w naszym powiecie czyli biłgorajskim i na razie jeszcze nie było przypadku aby świnie były zarażone . Jeszcze się nam nie zdarzyło aby jakaś sztuka padła ale weterynarz mówił że płacą według ceny rynkowej czyli nie wiem ile tam chyba jakieś 4 z hakiem ... ;)

#46 Share sylwiusz

sylwiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 18:50

Program przeciw chorobie Aujeszkyego co wy tutaj wypisujecie. u mnie stwierdzono tą chorobę. warchlaki tuczniki i maciory nawet wysoko prośne wywieziono na ubój a małe prosiaki uśpiono coś makabrycznego. teraz czekam na odszkodowanie.

#47 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 16:33

Program przeciw chorobie Aujeszkyego No i dowiedziałem się, że w środę przyjedzie do mnie weterynarz na pobranie krwi. Myślę, że choroby nie ma w stadzie, jeśli będzie( a tego nikt nie chce) to będzie totalna lipa :angry:

Honda - The Power of Dreams :)

#48 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 09:35

Program przeciw chorobie Aujeszkyego a powiedz kiedy sołtys spisywał liczbę sztuk w stadzie??? u mnie już dawno to zrobili al weterynarz nie zbierał krwi jak do tej pory.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#49 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 01 październik 2008 - 16:34

Program przeciw chorobie Aujeszkyego a u nas w wiosce i w okolicach badali i chorych swin full :/ u nas ma jedna locha i musze cala hodowle sprzedac albo szczepic co jest nie oplacalne ;/ Tradycyjnie straty :P najpierw bialaczka u krow a teraz chore swinie :P jak tu sie dorobic ??!! ;/

#50 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:15

Program przeciw chorobie Aujeszkyego hej mam wyniki z badania w kujawsko pomorskim . więc zbadali już prawie wszystkie (>98%), więc jest 39000 stad z czego 9000 to stada "puste" (zlikwidowali hodowle i nie mają anie jednej sztuki) zarażone pogłowie to 2,02%; jest to 7,58% stad czyli głównie zarażone były stada najmniejsze. To jest raport z I próbko brania, po I w ciągu 2-6 miesięcy cała procedura rusza od nowa czyli II próbko branie. stada zarodowe czeka jeszcze III próbkobranie, później stada zostają uznane za wolne od Aujeszkyego. stan pogłowia trzody w polsce na wrzesień to 14 400 000.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 październik 2008 - 21:03

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Interesujące informacje :P Ciekawe jak jest w Łódzkim, bo u mnie było już drugie próbko branie. Mówili też, że najdalej w ciągu 6 miesięcy przyjadą raz jeszcze. Z tego co wiem, to po pierwszym próbko braniu cały powiat był wolny od Aujeszkyego.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#52 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 październik 2008 - 19:54

Program przeciw chorobie Aujeszkyego a u mnie jeszcze nie byli. do K-P mam 2km i tam byli

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#53 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 10 październik 2008 - 20:48

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Ja już znam wyniki, u moich sąsiadów wszystkie świnie są zdrowe, moje także :o
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 14:42

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u mnie dziś przyjechał weterynarz ale stwierdził ze są za małe i nie pobrał krwi :lol: Powiedział ze będzie za 4 miesiące. Swiniaki majo po jakieś 20-30 kg

bullet_black.png

#55 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 13:58

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas wszystko jest OK! Pierwsze badanie wykazało ze u nas nie ma choroby. Dziś przyjechali do nas 2 raz pobrać krew, ale z tego co mi wiadoma badania muszą byc aż 3.

#56 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 15:03

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u mnie w wiosce dzisiaj zabrali świnie od 7 gospodarzy

#57 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 listopad 2008 - 18:26

Program przeciw chorobie Aujeszkyego o mnie byli wczoraj, i aż się boję, w mojej miejscowości to tak pół na pół wychodzi, w sumie głownie inseminuję, więc może niczego nie zawlokłem
w mojej miejscowości i sąsiedniej to w sumie ponad 50 ognisk jak narazie jest, a jeszcze nie przebadali wszystkiego

#58 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 20:44

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u mnie było branie 1 raz (powiat Działdowski) i mam zdrowe zresztą jak cała wieś
ale w sąsiednich wioskach juz jest ta choroba
o żadnych uśpieniach odszkodowanie nic mi nie wiadomo

#59 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 23 listopad 2008 - 13:43

Program przeciw chorobie Aujeszkyego ludzie ja jestem rolnikiem nie od dziś i przeżyłem już urzędowe choroby wiem jak się to odbywa kiedy czegoś jest zadużo wprowadza choroby urzędowe tak było unas z bydłem wybili w całej wiosce i powiecie wszystkie bydło od cielaka az do dorosłych sztuk a potem stwierdzili że jednak choroby niebyło i odszkodowania nikomu niedali możecie sobie wyobrazić co się wtedy działo u wojewóckiego inspektora weterynarii a teraz tak samo choroba mi tam wielka to jest choroba wirósowa niegrożna dla ludzi więc niema problemu kiedyś ubijali sztuki inkt się nieczepiał a oni teraz robią z igły widły niektóre świnie są nosicelami tego wirusa co nieznaczy że sa chore jakby tak przebadać psy na obecość wścieklizny to by też trzeba je wybić bo są nosicelami ale nie chorują. a pozatym niema gwarancji że po założeniu nowego stada świnie będą zdrowe nosicielami szczeże żeby opanować a chorobę to by trzeba wybić wszystkie świnie z całej polski i zniszczyć wszystkie pomieszczenia gdzie trzoda występowała pozatym trzeba by było zamknąć inseminatora i prowadzić chodowlę w sterylnych warunkach to ja sie pytam kto zato zapłaci nam . co do panów którzy badają trzodę to powiem jedno tą epidemię to oni roznoszą z chlewni do chlewni po całych wsiach pobierając krew wtych samych ubraniach, dlatego ja ich niewpuściłem aby mi badali sztuki bo niemusimy wpuściś. TAK NAPRAWDĘ IDZIE OTO ŻE NA CZERWCA PRZYSZŁEGO ROKU MAMY W POLSCE OLBRZYMIĄ ŚWINKĄ GÓRKĘ TAKĄ KTÓREJ NIEDA SIĘ ROZWIĄZAĆ DLATEGO TA CHOROBA WYBUCHŁA WSAM RAZ ŻEBY WYDUSIĆ ŚWINIE I ZMNIEJSZYĆ GÓRKI NA NASITĘPNE 30 LAT A PRZYOKAZJI I FIRMY UTYLIZUJĄCE ZAROBIĄ, A I IMPORT ŚWINEK Z DANI NIEMIEC I HOLANDII ZOSTANIE ROZWIAZANY BO WKOŃCU MAMY KONTRAKTY ZA OGROMNE PIENIĄDZE KTÓRE TRZEBA WYKONAĆ. jednym sołowem niemożemy się dać i trzeba walczyć o swoje bo jeśli tego niezrobimy to panie poława gospodarstw w Polsce zaczynając od tych największych a kończąć na tych małych. WIĘC ZASTANÓWCE SIĘ KTO TU W POLSCE NACO CHORUJE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 15:48

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie pierwsze badanie wykazało że mam stado wolne od choroby ;) Czyli wszystko ok. A wczoraj przyszli pobrać juz drugi raz krew w tym roku. Ja tam świnek teraz mam tylko z 20 wiec mi tam to obojętnie jak sie okaże zę mam chorobę to może i lepiej bo w końcu bedzie koniec produkcji swinek w moim gosp bo juz na pewno bym stada nie odnawiał :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam