Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 27 lipiec 2008 - 17:27

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas z około 70 sztuk świń,krew pobrali od 15 sztuk,ale na szczęście żadna nie padła.Ale weterynarz wcześniej nas uprzedził,ze jeśli jakaś sztuka zdechnie to mamy się ubiegać o odszkodowanie,ale to były by grosze.A co byłoby,gdyby padła nam maciora która jest prośna i np miała by 15 sztuk prosiąt?Nawet logiki tutaj nie widać.To jest Polska i samo życie!
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program przeciw chorobie Aujeszkyego Dzisiaj, 15:33
  •  

#22 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:21

Program przeciw chorobie Aujeszkyego mam pytanie, a z kąd z jakiego naczynia krwionośnego pobierają świni tą krew, bo jak w zeszłym roku weterynarz pobierał krew od bydła, to powiedział, że upadki mogą być nie tyle ze względu na stres, itp, co ze względu na "wymagany sposób" pobierania tej krwi
a druga sprawa to właśnie stres, upał, itd

więc skąd tą krew swiniom pobierali?

#23 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:29

Program przeciw chorobie Aujeszkyego niedawno gadałem z weterynarzem to mówił że niema w okolicach płocka zbyt chętnych doktorków do pobierania próbek........ i sam niemiał pojęcia co się z tymi badaniami bedzie działo........

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 22:21

Program przeciw chorobie Aujeszkyego jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ;)

Po prostu weterynarzom za 80 gr/szt nie chce sie z tym męczyć.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 28 lipiec 2008 - 00:08

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Nasz weterynarz mówił,że pobierają 50 ml krwi.Igłę wbijał bardzo blisko serca,więc mówił,że mogą pozdychać ,ale żadna na szczęście nie zdechła
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 10:29

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Nie wiem czy to na tą chorobe będą u nas ale w sąsiedniej wiosce byli, na to co wiem że będą pobierać to nie trzeba sie zgodzić ale nie będzie można sprzedać świń wtedy, pobierają od 10% stada czyli od prosiaków, tuczników, macior po kilka sztuk z danej fazy rozwojowej jak coś wynajdą to od prosiaków po maciory, wszystko na ubój :angry: w d*pach im się przewraca, to co to każda świnia zaraz jest chora, żal.pl w mordę. kopa w d*pę i wy***przać z podwórka, zapłacą za zwierzęta tą cenę jaka jest w skupie ale wszystko będzie trzeba zacząć od nowa ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:13

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ;)

Po prostu weterynarzom za 80 gr/szt nie chce sie z tym męczyć.

Jak dla Ciebie co najmniej 50 zł/h to mało to ja nie wiem. Przy tej pracy się nie zmęczysz.

#28 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 11:01

Program przeciw chorobie Aujeszkyego No u mnie byli. Ale ja świń nie mam. U kumpla byli i pobrali tylko od 16 sztuk na 130 jakie ma. I teraz mam pytanie czy to prawda że jeżeli wykryją chorobę to w promieniu 5KM wszystkie sztuki są wybijane ?? Kumpel mi to powiedział ale coś za bardzo wieżyc mi się nie chce.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#29 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 21:38

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witam panowie umie brali ale wyników jeszcze niema ale unaz do około czyste sa chyba ze 3 gospodarstwa i to ktore trzymaja znikome ilosci swin a co do wybijania to bujda masz trzymac do duzego i normalnie odstawic na sped tylko nie wolno ci sprzedawać prosiakow a jak wykryja u ciebie to w promieniu 1,5 km szczepia wszystkie sztuki i powiem wam jeszcze cos kumpel prowadzi cykl otwarty ma swoich dostawców prosiakow i uniego wyszło ze ma czyste stado a od tych co bierze prosiaki wyszło ze maja chore stada daje do myslenia co ;)
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 22:48

No u mnie byli. Ale ja świń nie mam. U kumpla byli i pobrali tylko od 16 sztuk na 130 jakie ma. I teraz mam pytanie czy to prawda że jeżeli wykryją chorobę to w promieniu 5KM wszystkie sztuki są wybijane ?? Kumpel mi to powiedział ale coś za bardzo wieżyc mi się nie chce.

A z tego co mi brat mówił to jak u ciebie wykryją to wszystkie twoje idą na wybój :angry: ch... jeb.... :angry: :angry: :angry:
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 sierpień 2008 - 16:40

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Zapraszam do lektury http://www.lex.pl/se...u/2008/0397.htm ;)

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 sierpień 2008 - 18:56

Jak dla Ciebie co najmniej 50 zł/h to mało to ja nie wiem. Przy tej pracy się nie zmęczysz.

zależy za co ;) za siedzenie przy komputerze moze być :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share Pawel36

Pawel36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 12:09

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie dzisiaj pobierali krew przyjechali bez uprzedzenia nawet sprawnie poszlo, dobrze że dzisiaj nie było upału

#34 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 07:20

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Ja już znam wynik badania w moim gospodarstwie: UJEMNY tzn nie ma u mnie tej choroby. Dowiedziałem się z pewnego źródła, dowiedziałem się też że sąsiad za płotem ma dodatni czyli będę objęty strefą zapowietrzoną ;)

#35 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:37

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie byli w czwartek (7.08). na około 100 sztuk jakie posiadam wzięli próbki od 17 sztuk. Zajęło im to 20 minut. Powiedzieli, że jeśli choroba będzie to zjawią sie szybko nawet w ciągu tygodnia czasu, a jeżeli stado będzie zdrowe to badanie przeprowadzą ponownie za jakieś pół roku.

Nie wiem czy ktoś słyszał ale za maciory można podobno wziąć niezła kasę, że nawet starczy na dwie następne i pokryje to koszty karencji tzn czas na następne zasiedlenie stada.
all rights reserved

#36 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:20

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie tez dziś byli, bez zapowiedzenia, na około 180 sztuk wzięli 18 próbek 10% znaczy sie. Miejmy nadzieje ze będzie dobrze.

#37 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:26

Program przeciw chorobie Aujeszkyego W mojej okolicy badali w okolicznych wioskach, i mało które gospodarstwo jest wolne od choroby Aujaszkiego, rekord wynosi 18 chorych tuczników na 20 badanych. U mnie jeszcze nie byli badać.

@1rajdzik: Z tego co słyszałem największą kasę dostaje się za prosięta i warchlaki do 20 kg.

@Przemo85: Czytałem w Tygodniku rolniczym że nie będzie już stref wokół zakażonych stad.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 08:28

Program przeciw chorobie Aujeszkyego powiadasz prosiaków?? to niech szybko do mnie jadą póki są małe ;)

bullet_black.png

#39 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:21

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Też słyszałem że znieśli strefy zapowietrzone i dobrze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 19:08

Program przeciw chorobie Aujeszkyego a co jeśli mam wynik dodatni i dostaje papier że moje stado jest chore i pozbędę się wszystkich sztuk i nabędę świnie wolne od tej choroby co trzeba zrobić żeby dostać papier na to że moje stado jest wolne od choroby.