Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

120 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 12:29

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witka... Zgodnie z zapowiedziami ruszył program przeciw chorobie aujeszkyego no i wczoraj na dzień dobry 3 weterynarzy na zlecenie lekarza powiatowego zrobiło nalot na naszą wioskę i pobierali krew od trzody u każdego rolnika. Z tego co sie dowiedziałem to z pierwszych badań wynika ze w polsce jest zakażonych 20% stad. Po wykryciu choroby lekarz powiatowy wydaje nakaz na szczepienie stada albo na ubój z nakazu. Rolnik niby za taki ubój mam dostac odszkodowanie za wybite stado. Kolejne próbki krwi maja być ponownie pobierane jesienią. Niby wszystko ok ale samo pobieranie krwi widać jest nie bezpieczne bo dzisiaj sie dowiedziałem ze u mojego sąsiada oraz jeszcze jednego rolnika w mojej wiosce po pobraniu krwi padły 2 całkiem zdrowe tuczniki około 80kg ;) No i zrobił i szum i został wezwany lekarz powiatowy i ma przeprowadzić sekcje ponieważ rolnicy domagają się odszkodowania.

Co wy myślicie o tej sprawie oraz o całym tym programie i czy u was tez juz pobierają krew u trzody ?
Za wszystkie odp z góry dzieki

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program przeciw chorobie Aujeszkyego Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 26 czerwiec 2008 - 14:54

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Ja jestem z mazowieckiego i niepobierali jeszcze chyba,ale takie coś to dobre , bo jak świniak chory i wykarze to rolnik cos chociaz dostanie. a jak by zdechł przed to nic by niedostał ?A powiedz mi czy to za pozwoleniem rolnika czy to jest jakis nakazem te badania?

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 14:57

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas byli 2 dni temu,pobrali krew i pojechali.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 17:34

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u mnie byli jakiś rok temu i pobierali próbkę krwi niby na zawartość antybiotyków czy coś. świniaka oznaczyli i powiedzieli że jak zdechnie w ciągu 2-3 dni to trzeba ich niezwłocznie powiadomić i będzie przysługiwało odszkodowanie. Odnośnie choroby Aujeszkyego to wisi kilka plakatów w okolicy, ale żadnych szczegółów nie znam. Może ktoś napisze coś więcej???

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 26 czerwiec 2008 - 17:43

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Jedyne co słyszałem od pobliskiego lekarza to narzekanie, że zostanie mu na pastę do mycia rąk ...:/
all rights reserved

#6 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 20:19

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u mnie weterynarz powiedzał że niema problemu jak jakś sztuka padnie bo oni są ubezpieczeni na takie wypadki wiadomo stres lub jakies inne przypadki moga sie zdarzyć ja mam juz po badaniach dostałem status stada wolnego od choroby Aujeszkyego

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 20:26

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U nas pobierali krew wszystkim sztukom powyżej 2 roku życia (całej wsi pobierali). Tylko bykom nie pobierali bo się bali :D

#8 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:29

Program przeciw chorobie Aujeszkyego

u mnie weterynarz powiedzał że niema problemu jak jakś sztuka padnie bo oni są ubezpieczeni na takie wypadki wiadomo stres lub jakies inne przypadki moga sie zdarzyć ja mam juz po badaniach dostałem status stada wolnego od choroby Aujeszkyego

Witam czy mog bys napisac po ilu dniach byly wyniki z krwi i od ilu zwierzad pobierano krew unas narazie spokuj ale mysle ze niedługo zapuka weteryniarz do dzwi oby bylo wszystko w porzadku a jeszcze jedno w jaki sposub byly wybierane sztuki do badania jak leciało czy wybierał kakretne ze stada
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#9 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:33

Program przeciw chorobie Aujeszkyego u nas byli weterynarze z rok temu, od bydła nie pobierali wcale, a od świń to tylko tuczniki wzieli pod igłe. Ale do tej pory żadnych wyników ani nic nie przysłali.

#10 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 07:33

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie od warchlaków będzie pobierana krew w połowie lipca przez lekarza wet, który opiekuje się moimi świnkami. W powiecie wykryto dużo stad zarażonych. Małe kierowane są na ubój, a w dużych stosowane jest szczepienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 14:48

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Co do pracy weterynarzy mam takie zastrzeżenia, że stosują cały czas ten sam ubiór, przez co higiena pracy jest nikła, a w moim przypadku weterynarz założył strój dopiero przed momentem poboru krwi... [a powinien zaraz przed wejściem do chlewni]...
A potem mówią że choroba... tylko kto ją przenosi :D

#12 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 23:17

Program przeciw chorobie Aujeszkyego wybierano sztuk chyba powyżej 3 miesięcy i odpuszczono maciorom w ostatnim miesiącu ciąży na wyniki trzeba czekać pobrań jest 3 dostaniesz decyzje od powiatowego że stado jest potencjalnie wolne i po jakimś czasie następne bada i wtedy decyzja stadzie urzędowo wolnym od choroby to gdzies ok roku to trwa

#13 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:46

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie byli w poniedziałek i pobrali krew od 25 sztuk( 10 macior 2 knury i 13 tuczników) za ok 2 tygodnie maja być wyniki

#14 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 15:47

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Cena szczepionki przeciw chA wynosi ok 1 zł/dawka. Cena prawdopodobnie jeszcze spadnie.

#15 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 18:20

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witam panowie a wiec unas juz prawie cała gmina przebadana i wesoło nie jest bardzo duzo stad jest zakazonych cała gminajest zapowietrzona no domie ma jutro przyjechac zobaczymy co wyjdze ale tak czy tak beda umie szczepione bo nie daleki sasiad ma chorobe i w promieniu 1,5km szczepia wszystkie stada a jak u innych wygląda sytułacja?

#16 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 08:17

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie dostałem cynk że będzie strefa zapowietrzona. Możesz mi kolego napisać czy jak jesteś w strefie zapowietrzonej to możesz świnie odstawiać?

#17 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 21:23

Program przeciw chorobie Aujeszkyego Witam można sprzedawać tuczniki ale zakaz sprzedaży prosiaków podobno bo każdy co innego mówi

#18 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 10:23

Program przeciw chorobie Aujeszkyego witam u nas w wsi wykryli że 3 świnie były zarażone a w sąsiedniej 100
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#19 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 17:49

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U mnie przyjechali w poniedziałek pobrał krew i pojechał. A u was bierze weterynarz jakiś prywatny czy ktoś inny?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 27 lipiec 2008 - 15:47

Program przeciw chorobie Aujeszkyego U Nas pobieranie krwi było już w kwietniu. Jak ostatnio dzwoniłem po wyniki to powiedzieli mi, że cały rejon jest czysty od tej choroby. Ale były przypadki, że po pobraniu krwi świnia padła (zwłaszcza małe sztuki). Przy okazji jest też osoba, która sprawdza czy spełnione są aktualne wymogi odnośnie dobrostanu zwierząt oraz warunki przygotowania pasz. Coś na wzór kontroli unijnej.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II