Skocz do zawartości

Zdjęcie

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaazior

kaazior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 08:03

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Tak jak w temacie. Stało się to gdy Zetor chodził przy pompie deszczowni. Pompa wtryskowa była sprawdzana na stole diagnostycznym i wszystko jest dobrze. Zawory w głowicy trzymają, tuleje i tłoki też są w porządku (przechodziły dwa sezony). Wtrysk dawki paliwa do cylindra również następuje w odpowiednim momencie. Mierzyłem ciśnienie w cylindrach i maja po ok 12 Bar z tym, że było to mierzone na sucho bez oleju. Co może być przyczyną tej usterki???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 09:02

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Duża dawka paliwa, pompiarz ustawił za mocną dawkę i dlatego tak się dziej. A ciągnik jak tam gwizdek pewnie ma niezły?

#3 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 09:20

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? to samo miałem napisać. zbyt dużą dawke dostaje przez co część ropy może być spalana dopiero w kolektorze a co z kolei będzie skutkowało drastycznym wzrostem temperatury w układzie wydechowym. A ogień nie leci ci z komina jak mu mocniej depniesz?

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 czerwiec 2008 - 11:30

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? kolega pisał ze ciagnik jest przy deszczowni wiec wnioskuje ze dłuższy czas (kilka godzin) chodzi na wysokich obrotach bez przerwy - pytanko czy tylko przy deszczowni jest takie zjawisko czy cały czas sie gzeje układ wydechowy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 11:45

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? A ile Ci osiaga obrotów silnik? Moze z obrotami tez przegięte i Ci wali w kolektor ogniem..

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 14:06

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? A czy silnik rozwija pełną moc? (wiem że to dość subiektywne odczucie)

Wtrysk dawki paliwa do cylindra również następuje w odpowiednim momencie

Dla pewności sprawdził bym jeszcze raz kąt wtrysku, ewentualnie nieco przyspieszył początek wtryskiwania, tak eksperymentalnie bo wygląda na to że spalanie w cylindrach zaczyna sie zbyt późno. Jeśli nie będzie poprawy zawsze możesz wrócic do poprzedniego ustawienia i gdzie indziej szukać przyczyny.

#7 Share kaazior

kaazior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 17:56

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Przy deszczowni wcale nie ma ciężko (nowa pompa deszczowni nie stawia tyle oporu co stara a rura deszczowni ma przekrój 100mm). Porozbierałem ciągnik i doszedłem do tego, że jest malutki luz na kole rozrządu, które napędza pompę paliwa. Napisze czy poskutkuje ta naprawa jak wszystko złoże. Dzięki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Dzisiaj, 11:26
  •  

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:49

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Kolego @kaazior chyba pomyliłeś się co do ciśnienia na cylindrach - 12 Bar? Ja bym dał na mszę do kościoła bo to jest cud, że to chodzi.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 00:07

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? ...jak wyżej, nie zwróciłem uwagi bo z benzyniakiem mi sie skojarzyło. Chyba coś pomyliłeś... :D

#10 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 00:20

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? na 100% wina pompy wtryskowej

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 05:18

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? pewnie zawory nie trzymają zdejmij kolektor i w nocy zapal i napisz co widziałeś .A ssące to też zdejmij kolektor alpo szybciej i mniej robotniej rurę przed kolektorem i przyłóż papier -kawalek kartki wielkoości 1/3 przekroju rury i na małych obrotach silnika ma ją tylko ciągnąc jeżeli będzie latac w dwie strony to zawory słabe.A może ktoś je przerególował ?

#12 Share kaazior

kaazior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 18:43

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być? Co do ciśnienia to fakt pomyliłem sie.Mierzyłem to w niewłaściwy sposób.Po właściwych pomiarach mają ok 26 Bar.Na razie zostały wymienione wszystkie pierścienie na tłokach bo na pewno się przegrzały.Zawory od tej temperatury też nie wyglądają najlepiej i zostaną wymienione. Głowica po niedzieli zostanie zawieziona do planowania.

edit:
Zetor już złożony. Chodzi jak pszczółka. Tak jak mówiłem najwyraźniej była to wina obluzowanego koła napędzającego pompę.
Dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 19:03

12245 rozpala komin i kolektor wudechowy do czerwoności. Co to może być?

Tak jak mówiłem najwyraźniej była to wina obluzowanego koła napędzającego pompę.

Czyli jednak niewłaściwy kąt wtrysku :D