Skocz do zawartości

Zdjęcie

Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni.

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:15

Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni. A ja mam takie pytanie czy sa jakies programy do wgrania na telefon komorkowy z GPS do celow pomiaru powierzchni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni. Dzisiaj, 20:01
  •  

#22 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:16

Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni. Aplikacja darmowa ConnectedFarm Trimble na telefon komórkowy do pomiaru pól i punktów:
android: https://play.google....rimble.agmantra
iPhone i iPad: https://itunes.apple...d547656570?mt=8
Wersja językowa również polska, pomiar wykonywany na mapie satelitarnej google.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share lolcat

lolcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 14:45

Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni. Witam. Pozwólcie, że odgrzeje wątek, ale potrzebuję podobnej porady jak twórca tematu. Dużo pracuję usługowo (głównie kosiarką bijakową) i potrzebuję sprzętu dzięki któremu miałbym pewność, że jadę po własciwych granicach, nikt mnie nie oszukuje na hektarach itp. O ile hektary sprawdzam sobie w domu za pomocą Geoportalu(przed zleceniem zawsze biorę mapkę z nr działki), to praktycznie co roku dochodzą mi nowe działki, na których nieraz sam własciciel jest w stanie wksazać granice wyłącznie "na oko", bądź granice zagniają się w tylu miejscach, że w końcu można się machnąć i zrobić za dużo, bądź za mało.

Potrzebuję urządzenia dzięki któremu mógłbym np wstukać współrzędne wielu punktów, połączyć je w całośc, a następnie jechać wzdłóż wyznaczonej granicy. W ogóle super by było, gdybym na tak wyznaczonej powierzchi mogł dodatkowo wyznaczyć sobie obszar, którego np nie koszę jeżeli łaka jest na dopłatach rolno-środowiskowych. Jestem pewien, że jest to możliwe tyle, że nie bardzo wiem jakich urządzeń i jakiego oprogramowania mam właściwie szukać.

Na codzień używam nawigacji Lark Freebird 43.2, ale jestem w stanie zainwestowac w bardziej wydajny sprzet. Czy np taka zabawka da radę - http://allegro.pl/gp...3391635526.html ?
Z góry uprzedam, że przestudiowałem podobne tematy, ale większośc z nich była założona kilka lat temu i być może są już dostępne lepsze urządzenia. Dlatego odgrzewam.

Pozdrawiam, Michał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share efarmpl

efarmpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:49

Programy na palmtopa z GPS do pomiaru powierzchni.

Trochę stare ale odpowiem może komuś to pomoże. Instalujesz program GISowy np bezpłatny Qgis robisz pomiar działki lub wczytujesz jeśli już takowy posiadasz następnie wyznaczasz obszar który ma byś niekoszony i przenosisz to w teren. Możesz też podczytać geoportal przez warstwy WMS.

Druga opcja instalujesz na telefon Geoportal Mobile bierzesz załącznik graficzny i ruszasz w tren, po wyznaczeniu obszaru niekoszonego warto sprawdzić czy to co masz zamiar zostawić mieści się w  wymaganym procentowym przedziale powierzchni zgodnie z programem rolnośrodowiskowym.

Edytowany przez efarmpl, 04 marzec 2015 - 17:56.

efarm.pl

Dodaj odpowiedź