Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena rzepaku

919 odpowiedzi na ten temat

#121 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:42

Cena rzepaku Plon 2,3 tony , Bizonlove nie pier**l tu takich głupot nie dośc że robisz zdjęcia nie swoich pol to jeszcze takie głupoty piszesz odnośnie plonów ,nikt tu nie może osiągnąc 3 ton z hektara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena rzepaku Dzisiaj, 20:57
  •  

#122 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 12:32

Cena rzepaku Mi zostało jeszcze 8 ha, jednak czekam z niecierpliwością na jakiś gwałtowny wiatr lub grad. Mam ubezpieczony 4,5 t/ha czego w tym roku nikt nie osiągnął.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#123 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:12

Cena rzepaku U mnie w promieniu 20km kogo bym nie pytał to max osiągnoł plon 2,5 tony więc też w takie bajki nie wierze o 4 tonach i więcej w tym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:19

Cena rzepaku Dokładnie ja tez niewierze w takie bajki, u mnie wszystko było dopieszczone i zadbane, a sypną ok 2t/ha, fakt na słabej ziemi bo IV-V klasa ale w okolicy 2-2,5t to najlepsze plony.

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:43

Cena rzepaku

Ja z hektara miałem 3,9 tony na 3 klasie gleby sprzedawałem w AgroAs Grodków po 1300zł brutto miałem kontraktacje a sprzedałem 117 ton 100 ton na kontraktacje a 17 normalnie sprzedawałem po 1400złbrutto.

No a o czym ja pisałem przed tym postem ?
Drugi Andersen nam rośnie...bajki możesz pisać ale nie na AF.
@Sauter dobrze pisze, kiedyś mowiłeś jakie to potęrzne gospodarstwo jakie to maszyny itd...

Skosiłem dziś drugi kawałek 20Ha i plon 1,7t/ha kur....wa!! a pole też było dopieszczane i w czasie wegetacji wyglądał nieźle :)
Ja mówie WON ściemniaczom, po chu... pisać takie głupoty i zawyżać plon ? Co Ci to da?

#126 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:48

Cena rzepaku O rzeczywiście chłopak ma bujną fantazję (może pomyliło mu się z pszenicą :)).Gdzie bym się nie spytał plon rzepaku max to 2,9- 3 t/ha, lecz są to wyjątki. Ja niby nawozu jak zwykle dopierdzieliłem, na grzyba kilka razy, odżywki itd a plon to ok 2,5 t/ha, a na słabszych glebach jeszcze gorzej.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#127 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 17:31

Cena rzepaku Witam Mosso płaci 1420 netto z kontraktacją a 1400 bez kontraktacji wydajność u mnie 2.6t/ha na glebach IV/V . Przy wilgotnosci 7.2 i zanieczyszczeniach 4.4 cena wyszła 1370 netto(mam kontrakt) a przy okazji mam pytanie czy u Was połówki liczą jak zanieczyszczenia bo w Mosso niestety tak. Z moich obserwacji w naszych okolicach i w moim gospodarstwie to czym lepsza ziemia bonitacyjnie to słabszy plon.

#128 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 17:56

Cena rzepaku U nas właśnie na 1 i 2 klasie rzepak plonował na jednym kawałku 2,5 tony z ha a na innym polu o takiej samej klasie miałem około 1,5 tony :)

#129 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:28

Cena rzepaku U mnie plon rzepaku średnio wyniósł 3,9 t/ha(jak ktoś nie chce uwierzyć to nie i niech nie wypisuje później ,że "..ile w tym prawdy.." ) ,bo dużo wymokło na wiosne i kiepskie przezimowanie. wilgotność 5,9 % , zanieczyszczenie 2,5% bo troszku za suchy . Sprzedałem po 1400 zł/t brutto.

#130 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:52

Cena rzepaku Panowie spokojnie plony są różne w zależnosci od terenu i gleby i jak co nie którzy twierdza ze mają nawet ponad 4t\ha to niech mają ja swojego jeszcze nie ruszałem moze jak pogoda pozwoli to od środy zaczne i nie ukrywam ze licze na min.3,5t\ha

Małorolny jestem. (106ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:20

Cena rzepaku Ja tam wierze. Naczytałem się tu właśnie że rzepak słabo sypie a lepiej oddał niż w tamtym roku. Tak mi jak i w bliskiej okolicy. Woj Łódzkie. Cena 2 dni temu 1370 zł Kruszwica.

#132 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:19

Cena rzepaku Kolego Bizonlove tak się składa że jestę z okolic Grodkowa i pytałem się jaka jest w tamtejszym AgroAsie cena i wynosi ona 1460zł brutto a nie 1400 jak piszesz Mój zapowiadał się obiecująco liczyłem na około 4t/ha do puki nie spojrzałem do zbiornika w kombajnie ;p no ale się troszku przeliczyłem skosiliśmy na razie około 10 hektarów i obliczyliśmy że sypie nam 2.9 z hektara to i tak bardzo dobrze w porównaniu do moich sąsiadów

#133 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 05:29

Cena rzepaku To że rzepaki sypia niektórym po 4 tony akurat wierze, problem w tym że nie w mojej okolicy .Mi chodziło wyłacznie o te bzdety które wypisuje Bizonlove.Mieszkam w tej samej miejscowości co on i kosze troche na uslugach i wiem jak akurat tutaj kształtuja sie plony.Koleś jeździ po polach robi foto nie swoich pól i wpisuje durnoty.Mało brakowało a zrobiłby zdjęcia mojego pola

#134 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 08:16

Cena rzepaku Witam.Plon rzepaku w tym roku tylko 2.9 tony z ha. Ale u mojego wuja plon wyniosł 4.1 z ha!

#135 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 lipiec 2010 - 10:16

Cena rzepaku 1370zł cena na dziś, powiat toruński, od jutra najprawdopodobniej spadek. My już odstawiliśmy, po około 1300zł. Plon jak na ten rok na IV klasie zadowalający 3t/ha (zarówno Kadore jak i Bojan, z tym, że należy zauważyć fakt, iż w Kadore dużo dziki nam poniszczyły i byłoby więcej). Parametry Bojana - 7.5% wilgotność, 6% zanieczyszczenia, Kadore - 8.8% wilgotność, 3% zanieczyszczenia. Różnica wilgotności wynika z tego, że Bojan był młócony "na fajrant" około 20, a Kadore z samego rana :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#136 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 14:44

Cena rzepaku Ja naszczęśnie nie zakontraktowałem rzepaku, ale mój znajomy zakontraktował 90ton po 1090zł/t a ma 23ha rzepaku. Pojechał równo.
Spodziwałem sie jeszcze na początku czerwca że plon bedzie co najmiej 4,5t a tu sie zapowiada ze jak bedzie 3t to bedzie rewelacja.

#137 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 16:03

Cena rzepaku ja sprzedalem po 1380 netto rzepak z 2 hektarow łak non stop zalanych i ekologicznie uprawianych na wiosne :) o plonie niema co mowic licze na rzepak ktory mam na dobrym polu i na wiosne dostal wszystko zdam relacje za ok tydzien

#138 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:07

Cena rzepaku Witam!
Panowie mam pytanie, jak powinno się robić analizę rzepaku? tzn chodzi o czy wilgotność mierzy się po odsianiu zanieczyszczenia czy razem z zanieczyszczeniami?

#139 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:25

Cena rzepaku z zanieczyszczeniami sie mierzy wilgotnosc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:06

Cena rzepaku Mierzy się z zanieczyszczeniami, ale jak czyszczą rzepak to powinni mierzyć już ten wyczyszczony, bo śmieci przecież zabieramy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878