Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Dziękuję chlopaki za szybką odpowiedz :) a orientujecie sie czy wezmą mi rzepak gdyby okazało die ze ma więcej jak 9% wilgotnodci? Wczoraj zaraz po wymloceniu na mierniku draminskiego miał 8.4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie ma problemu 9 w zwyż za 1% wilgotności -2%z ceny tylko kolejka na dzień stania, przed chwilą dzwoniłem do kuzyna któremu wczoraj młóciłem to ze 40 traktorów przednim i z drugiej pewnie podobnie.wczoraj 1510 cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Tak straszyli że bedzie spadał...że w tyle rzepaku na rynku ,kilka dni temu 1480 potem 1510 wczoraj 1540 na okolicznym skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Bo rzepaki słabo sypią w dodatku pogada całkowicie zatrzymała żniwa. Martwi tylko niska cena ma giełdzie matif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie Wlkp PKR byłem koledze zawieść w poniedziałek to 1520 agro efekt. Czy za pokiełkowany są jakieś potrącenia, właśnie byłem sprawdzić i już się taki u mnie trafia,a pogoda nie nastraja optymizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Pawlus jest jeszcze skup w olchowcu. Z waga nie kantuja a ceny maja takie jak wszedzie za to kolejki tam male albo wigole nie ma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Ceny w dół już, Mosso Rudno z 1520 na 1500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek_79    5

No teraz będzie raczej w dół lecieć,komu się udało po dobrej cenie to fajnie. Chociaż wydaje mi się, że na początku sierpnia jeszcze może podrożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Ceny w dół już, Mosso Rudno z 1520 na 1500...

Kolego a te rudno sprzedane bo to chyba było Agro cornu wiesz cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

agrocorn zbankrutował i Rudno przejęło mosso

 


Ceny w dół już, Mosso Rudno z 1520 na 1500...

 

Michał ja całość rzepaku ładuję na stropy, chyba że się nie zmieści to coś im wywiozę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No teraz będzie raczej w dół lecieć,komu się udało po dobrej cenie to fajnie. Chociaż wydaje mi się, że na początku sierpnia jeszcze może podrożeć

 

Może być wręcz odwrotnie. Dziś cena zamknięcia na giełdzie w Paryżu skok +20zł na tonie rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

agrocorn zbankrutował i Rudno przejęło mosso

 

 

Michał ja całość rzepaku ładuję na stropy, chyba że się nie zmieści to coś im wywiozę :)

 

mi z rzepaku kasa potrzebna także nie mogę sobie pozwolić na takie coś ;/ zadzwonię jeszcze do znajomego i spytam się ile on płaci.

Nie wiem czy nie postawić dwóch silosów albo obory zremontować, żeby w razie czego trochę przetrzymać. Ale tutaj jest problem bo musiałby być to budynek i dla gęsi i pod zboże i tu trochę nie pasuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

moim zdaniem podniosą cenę. sąsiad wykosił w niedzielę: wilgotność 7%, plon 4,2t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66

W Teratynie maxplon cena z dzisiaj 1600 brutto jak się dobrze zagada to kasa na następny dzień

dzisiaj kolejka na 3 godziny była wydajnosc 3,9t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Vini vidi vici - bylem wczoraj w Siedliszczu , fakt kolejka straszna od strony Siedliszcz a od szosy Chelmskiej mniejsza i cwaniakow z tamtej strony wiecej . Myślałem ze czeka mnie tam nocka (stalem od 13.30 ) ale zlitowali sie i wpuszczali do 20.30 - kazdy zdal , na noc zostaly tylko osobowki .
Cena wczoraj 1500netto ,wilgotnosc 8.6 , zanieczyszczenia 1.6 wiec bez potracen ,plon okolo 5 ton z 1.20ha - jestem zadowolony w pelni poza tym ze trzeba swoje odstac , dzis tne dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Szczepanki dziś 40zł w górę. oficjalny cennik 1540 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Sobianek Parczew 1500 netto ale kolejka aż za rondem była o 21 jak wyjeżdżałem. Sam dziś odstałem ok 4h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

to w rudnie też 1500 ale kolejka dużo mniejsza jak zajechałem to byłem drugi, a jak wyjeżdżałem to było z dziesięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To jade do was bo w siedliszczu stalem 7godzin ;)

Jak placa w tym parczewie , 2tyg ?

Skonczylem rzepak ale na dzierzawie plon slabszy a rzepak zielenszy , mialem z rana jechac ale przestraszylem sie chmury i przyczepy pod dach schowalem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj