Polecane posty

wyrebski1    103

Chemirol dzisiaj 1525 zł netto. Na giełdzie codziennie ostatnio spada to i w skupach tez. Zaczęły się żniwa rzepakowe w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u sobianka Parczew dzisiaj 1500 netto, rozmawiałem chwilę  z przedstawicielem to rzepaki słabo sypią 2-3 tony, ale pewnie pod kosę poszły jako pierwsze najsłabsze rzepaki 

 mój może wyjdzie za dwa tygodnie i jak cena nie pójdzie do góry (a zapewne nie pójdzie) to będę przechowywał.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mam pytanie do was otoz pierwszy raz w zyciu odkad uprawiamy rzepak chcemy go nie sprzedawac w zniwa tylgo go przetrzymac. tzn jest taka firma do ktorej mozemy zawiesc rzepak i u nich przechowywac go i jesli go im sprzedamy to za przechowanie nic nie płaci sie . teraz jest rzepak 1500 i jakbysmy go przetrzymali 3 msc to opłaci sie to czy możemy stracic czy jak sie na tym wychodzi ? doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

jak byśmy wiedzieli jak będą się kształtować ceny to nie bawilibyśmy się w rolnictwo tylko handlowali byśmy kontraktami. Osobiście myślę że cena wzrośnie, ale trudno powiedzieć czy to będzie za 3 m-ce czy za 6-8 m-cy. Jeżeli nie płacisz za magazynowanie to bym przetrzymał. U nas kasują 5zł/t za rozładunek + 5zł/tona/m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko ze tam mam daleko wozic bo ok 25 km a moge teraz sprzedac prawie na miejscu tzn kilka km od domu ale hyba lepiej przetrzymac w tamtym roku był nawet 1900 w zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

To wszystko zależy czy możesz przetrzymać lylko 3 mce czy dłużej ,bo 3 miechy do może się nieopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

1500 Dammlyn /Gołańcz, 1500 Komplexmłyn Wągrowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

To wszystko zależy czy możesz przetrzymać lylko 3 mce czy dłużej ,bo 3 miechy do może się nieopłacić

 

no walsnie do 3 msc bede mogl przetrzymac .znalazlem cene na rzepak 1550 ale to jest cena na dzis a jak zaczna sie zniwa rzepakowe to pewnie cena zleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak panowie teraz cena niby jest na rzepak jak nikt nie mloci jak ruszy skup na calego to pewnie i cena poleci niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Ciekawe jak wygląda rzepak na północnym zachodzie bo jak widze radar to tam ciągle pada i nas cena 1545 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Sam rzepaku nie sieje ale w okolicy to szału nie robi. Mimo mokrego roku to drobny jest i w dodatku sporo spleśniałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

plony biedne
z 40ha 121 ton
cena 1530 netto
narazie czekam ze sprzedażą


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ciekawe jak wygląda rzepak na północnym zachodzie bo jak widze radar to tam ciągle pada i nas cena 1545 netto

 

Pada, pada co dwa dni. Tym co udało się wjechać to sypie po 2-2,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

@up ich pojebało całkiem. na Węgrzech po 2 -2.5 tony może w Czechach trochę lepiej u nas tez tak sobie a cena padaka teraz już powinien kosztować 1650 ale cwaniaczki doją chłopa bi on musi zapłacić faktury itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

normalna sprawa że zaniżają cene niech tylko w całym kraju rzepaki ruszą to jeszcze poleci cena . jeżeli uda się skosić odpowiednio suchy towar to będę magazynował w miejsce pszenicy bo zwykle ją magazynowałem. część się sprzeda od razu bo faktury niestety trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie jakie macie zdanie o mosso Siedliszcze ? Skup do ktorego zwykle sprzedawalem juz nie skupuje a w blizszej okolicy sami zlodzieje wiec chyba jestem zmuszony jechsc do Siedliszcz . Ktos kiedys pisal tez ze w okolicy Piask jest jakis nowy skup rzepaku ,kojarzy ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Wydaje się ok płatność 3 dni na wadze nie oszukują, rok temu mieli podniesione zanieczyszczenia do 3%. Od tego roku mosso przejeli japończycy kewpie

A okolice piask to sup w trawnikach między dorochuczą a fajsławicami może i lepiej płacą ale ja mam daleko do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Jest jeszcze skup na brzezicach przyjmuje komagra (trasa chelm piaski) sprzedaje 4 lata i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Witam, kuj-pom firma Ziarn-Pol płaci 1530 zł netto odbiór z gospodarstwa. Przy dostawie do Elewatora Kałdus koło Chełmna 1540-1550 zł zależy od ilości. 

tel 665815700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj