Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

tak, tak, umoczył... zwłaszcza jak podpisał po 1750 netto. Paranoja

 

Większosc podpisała po 1450 jeszcze z wymaganiami jak zaolejenie także tej ceny zapewne nie dostanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Niedługo się przekonamy ,jaka będzie cena,gdy ustawiają się kolejki z rzepakiem w naszym rejonie podmioty skupujące są w zmowie i zazwyczaj próbują wyrwać rzepak jak najtaniej się da .Wydaje mi się że cena startowa będzie to 1400zł t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Wszyscy mądrzy teraz jak cena rośnie... Jeszcze 2 miesiące temu sraczka że rzepak może być w żniwa tani bo to tamto sramto... To jest loteria, raz na wozie raz pod wozem. Jakby potrafiło się przewidywać ceny w 100% to byśmy tu nie siedzieli tylko zajmowali się inną profesją i odcinali kupony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Niedługo się przekonamy ,jaka będzie cena,gdy ustawiają się kolejki z rzepakiem w naszym rejonie podmioty skupujące są w zmowie i zazwyczaj próbują wyrwać rzepak jak najtaniej się da .Wydaje mi się że cena startowa będzie to 1400zł t

 

oby oby. po 2-3 godzinach stania w kolejce cena w dół.. a jak pogoda dopisze na zbiór to spadnie do 1300 albo i niżej. tak jest co roku tylko mogę się mylic do ceny wyjściowej ale myśle że nie wiele się mylimy. Na imporcie zbóż lepiej zarabia się niż na giełdzie szybszy i pewniejszy zysk i elity to wiedzą m.in. posłowie i senatorowie i rynek rolny nie będzie uregulowany i będziemy dymani przez skupujących.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Ameryki nie odkryłeś tym wywodem

 

 

To w jakim celu był wcześniejszy post? Zapewne jak ludzie podpisywali te kontrakty po 1400 mało kto wiedział o anomaliach w Kanadzie czy Ukrainie, a tobie śmiać się chce, tylko że pewnie sam plułeś w brodę sobie że po 1600 nie złapałeś. 

Teraz jak wyszły pewne informacje każdy kozak że hoho, zresztą żeby to tylko od tego zależało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Ameryki nie odkryłeś tym wywodem

 

wiem,

ale  nie mogę już patrzeć na te powyższe pierdolenia expertów giełdowych co wszystko wiedzą najlepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Panowie propozycja 1690 zl, place za kombajn a oni zabieraja na swoj transport z pola.

Kto tyle daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

są tacy co lubią gadać aby gadać, ale odkąd ja sprzedałem w listopadzie rzepak to mówiłem, że będzie lepsza cena w tym roku i w najbliższych latach jeśli będzie możliwe zmagazynowanie rzepaku to będę tak robił, bo można powiedzieć że 1 na 10 razy się zdarzy z rzepakiem, że najdroższy jest w żniwa.. na moje oko będzie jak w zeszłym roku co najmniej - 1600netto, a nie jakieś 1300-1400.. netto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Mimo iż areał zasiewów przynajmniej w mojej okolicy się znacznie zwiększył to 70% wygląda na najwyżej 2 tony. Przynajmniej na usługach się dobrze zarobi bo już mam zamówione koszenie łącznie ponad 200ha - jak szczęśliwie będzie bez awarii to jak nic kombajn mi się spłaci w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    249

To samo w mojej okolicy . Wielu rolników rzuciło się na rzepak i oni będą go mieli do koszenia zaraz po niedzieli , bez desykacji - tą zrobiły im choroby , o 2tony może być ciężko u niektórych.

a u doświadczonych w uprawie rzepaku to w weekend może zacznie się desykacja.

To samo z pszenicą - kto nie chronił dobrze to plonu miał nie będzie, kto zadbał to pola ma zielone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Podpisywac to można kontrakty w zimę ,a nie miesiąc przed koszeniem . Nie trzeba być ekspertem giełdowym żeby spojrzeć na wykres z matifa w skali kilku lat i zobaczyć kiedy rzepak łapie cenę. Mogę zdać na kontrakt podpisany na 1770zł i boje się że dostanę po d*pie jak w grudniu będzie po 2k.
@tomek90 Zapasy w tym roku były praktycznie zerowe więc nie trudno było się domyślić że cena będzie dobra.
Największy ból d*py mają Ci co podpisali po 1400 i na starcie są stówę w d*pę. Na szczęście nikt z większych rolnikow których znam nie był tak głupi, ale wiem że ludzie pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Podpisywac to można kontrakty w zimę ,a nie miesiąc przed koszeniem . Nie trzeba być ekspertem giełdowym żeby spojrzeć na wykres z matifa w skali kilku lat i zobaczyć kiedy rzepak łapie cenę. Mogę zdać na kontrakt podpisany na 1770zł i boje się że dostanę po d*pie jak w grudniu będzie po 2k.

@tomek90 Zapasy w tym roku były praktycznie zerowe więc nie trudno było się domyślić że cena będzie dobra.

Największy ból d*py mają Ci co podpisali po 1400 i na starcie są stówę w d*pę. Na szczęście nikt z większych rolnikow których znam nie był tak głupi, ale wiem że ludzie pisali

 

To trzeba było pożyczyć mu na raty to by nie był taki głupi. Śmieszny chłop.

 

btw. domyślić się ceny to tak samo jak co będzie pierwsze? Syn czy córka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Podpisywac to można kontrakty w zimę ,a nie miesiąc przed koszeniem . Nie trzeba być ekspertem giełdowym żeby spojrzeć na wykres z matifa w skali kilku lat i zobaczyć kiedy rzepak łapie cenę. Mogę zdać na kontrakt podpisany na 1770zł i boje się że dostanę po d*pie jak w grudniu będzie po 2k.

@tomek90 Zapasy w tym roku były praktycznie zerowe więc nie trudno było się domyślić że cena będzie dobra.

Największy ból d*py mają Ci co podpisali po 1400 i na starcie są stówę w d*pę. Na szczęście nikt z większych rolnikow których znam nie był tak głupi, ale wiem że ludzie pisali

 

 

Cóż za arogancka postawa, zachowujesz się jakby to, że obstawiłeś kontrakt lepiej od innego rolnika było Twoim największym osiągnięciem życiowym (zazdro hah), to tylko kasa, wyluzuj. Ludzie mają prawo do podejmowania decyzji tych lepszych i tych gorszych. Nie widzę powodu to wprowadzania złych emocji w tym temacie, więcej pokory do ludzi, mniej rywalizacji i zawiści. 

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Arogancka postawa. Odwodzenie ludzi od wiązania kontraktów z zaniżoną ceną miesiąc przed zniwami.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Dobrze. Dlaczego dopiero teraz, a nie kwiecień/maj jak ci ludzie pisali kontrakty?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Dokładnie taką samą i ja dostałem dzisiaj podnieśli o 60 zł dodam że to 1500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Hmmm aż jestem ciekawy jak u mnie sypnie rzepak, na mazurach chyba nikt nie desykował jeszcze, niektóre nasiona w łuszczynach zielone, mądrzy uczeni powiadają że przez dzień rzepak potrafi nawet 100 kg uciągnąć. przy obecnej pogodzie to ciekawe czy te żniwa w lipcu się rozpoczną u nas :P Fakt że jak przygrzało jednego dnia 27 stopni to jęczmień jary w oczach dojrzewa a trawy na łąkach,rowach,ogródkach jak poj...ne rosną:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

@up zapowiada sie dobrze, tylko wilgoci duzo np . u mnie wczoraj 28l spadło.Szczescie że rzepak w 80% stoi a lezaki zdesykowane mysle ze ponad 4 smialo . @tomek kwiecien maj to mozna było pisać po 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj