Polecane posty

thug    236

wydaje się że rzepak będzie bardzo drogi np dzisiaj na matifie podrożał o 35 zł na tonie oj będzie drogo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Patrzyłem swój to bez rewelacji - brak deszczu zrobił swoje, nasiona drobne, bardzo szybko schnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

To ,że w Polsce jest wzrost areału rzepaku , wcale nie oznacza jego niskiej ceny gdyż w niektórych krajach Europy są ujemne korekty szacunkowe zbiorów. Cena skupu zależy w dużej mierze od notowań giełdowych na rynkach światowych ( oscyluje w pobliżu danej wartości). I tu pojawia się nadzieja dobrej ceny, myślę ,że przy 1500 netto wielu byłoby zadowolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

z czego zadowolonych? jak bedziesz mial ze 2.5 tony przez warunki pogodowe to na pewno bedziesz zadowolony z takiej ceny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

@thug masz rację. Śmiać mi się chce z tych podpisujących po 1400. Sam brak zapasów nie tylko w kraju jest już optymistyczna prognozą ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

cen rosną chyba dla tego że na zachodzie europy nie ma szału ? oni już chyba koszą co nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U nas też kosza i szału nie ma

 

ile kolego rzepaki sypia w opolskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Rzepaki w Europie są zróżnicowane. Dobre plony są w jednym miejscach, gdzie w innych jest o wiele gorzej.
To samo z cenami, można dziś sprzedać rzepak po 1450zl netto na gospodarstwie, a można tez po 1570zl netto. Rozpiętość bardzo duża.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzepak będzie drogi kto podpisał kontrakt ten umoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

około 2,5 t a lepsze tak za 10 dni do koszenia

 

ile u was płaca za rzepak? Np ago-as ,bo u nas narazie nic nie wiadomo z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrolok 1490 netto kontrakt

 

Tak ciekawe kto to dostanie takie wymogi mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Tylko żeby u nich to wyszło co jest w rzeczywistosci :) Raz tylko im sprzedałem 3 auta jedna kupa jedna odmiana jednego dnia koszone 2 auta oki na 3 zanieczysczenia potracenia itd.  Podbno jak jedzie odrazu na olejarnie to oki ale jak na ich magazyny to zapomnij .

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

propozycja miejscowego handlarza 1540 netto na podwórku wczoraj dawał 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Rzepak będzie drogi kto podpisał kontrakt ten umoczył

 

tak, tak, umoczył... zwłaszcza jak podpisał po 1750 netto. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ale byli tacy co podpisywali nawet poniżej 1400zł/t. 1500zł to jest moim zdaniem próg kiedy opłaca się podpisywać tak wcześnie po takiej cenie, chociaż w tym roku to było wiadome, że rzepak będzie drogi, patrząc choćby na sytuację w Kanadzie czy zachodniej europie.
Prawda jest taka że rolnicy jak co roku panikowali, bo widzieli że rzepaki zapowiadają się dobrze (już wiosną) skupujący to wykorzystali i udało się im podpisać po dobrej cenie. Nadal wielu rolników żyje w przekonaniu ze jeśli u niego i w okolicy są ładne rzpeaki i inne uprawy to cena będzie niska.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, Kolego Cihu, kto ma na kontrakcie 1700 lub więcej to jest gość, bo zaraz po żniwach ma kasę i nią obraca, bez czekania na lepszą cenę. Sytuacja przypomina 2015 rok, kto pisał w maju dostał 1350, kto nie robił nic w żniwa wziął 1500-1550. Wówczas przed żniwami cena także wzrosła, średnio o 150 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Rok temu w tydzień u mnie o 50 zł/tonie ;) Z tego co obserwuję u Siebie już 3ci rok cena przed zniwami idzie w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Jest jeszcze takie coś jak inwestycje, raty czy brak możliwości składowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj